Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Model równowagi organizacyjnej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Zmiany w modelu biznesu przedsiębiorstwa powinny uwzględniać m.in. dążenie do wzrostu wartości zatrzymanej przez przedsiębiorstwo, w tym - wartości wytworzonej przez inne podmioty, a przez przedsiębiorstwo przechwyconej. W artykule podjęto próbę wykazania, że przez zjawisko nierównowagi możliwe jest zwiększenie rozmiarów wartości przechwytywanej przez przedsiębiorstwo. W tym celu wykorzystano model ugrupowania przedsiębiorstwa i wykorzystano go do analizy stanów nierównowagi między przedsiębiorstwem a podmiotami tworzącymi wspomniane ugrupowanie. W tekście podjęto również próbę zidentyfikowania sposobów umożliwiających wprowadzenie w modelu biznesu przedsiębiorstwa takich zmian, które przez naruszenie stanu równowagi między przedsiębiorstwem a jego partnerami ujętymi w modelu ugrupowania przedsiębiorstwa, pozwoliłyby w większym stopniu przechwytywać wartość.
W niniejszym opracowaniu zaprezentowano metodyczne aspekty poszukiwania równowagi adaptacyjnej w doskonaleniu jakości w podmiotach leczniczych. Tego typu sytuacja wynikać może miedzy innymi z pojawienia się szeregu destabilizatorów zakłócających realizację działań doskonalących. Istotne staje się także zidentyfikowanie szans i unikanie zagrożeń wynikających z tego typu destabilizacji, a w dalszej konsekwencji podjęcie działań adaptatywnych umożliwiających przywrócenie równowagi organizacyjnej dla określonej fazy podejmowanych działań.(abstrakt oryginalny)
Przedstawiono treść i zakres pojęcia "kultura organizacyjna", proces jej tworzenia, typologię kultur organizacyjnych, kulturowe uwarunkowania równowagi organizacyjnej i jej badanie.
Celem artykułu jest przegląd dorobku literatury w zakresie tematyki równowagi organizacyjnej. Konfrontuje on podstawowe charakterystyki poszczególnych koncepcji, od podejścia tradycyjnego, zakładającego dużą stabilność równowagi, do podejścia współczesnego, opierającego się na nierównowadze zlokalizowanej i nowych źródłach przewagi konkurencyjnej. (abstrakt oryginalny)
Autorka scharakteryzowała pojęcie równowagi organizacyjnej, metody równowagi organizacyjnej miarowej i instrumenty zdolne równoważyć organizację w procesie zarządzania. Ukazano kulturę organizacyjną jako równoważnię przywracającą instrumenty zarządzania w różnych polach funkcjonowania organizacji.
Omówiono problem utrzymywania równowagi pomiędzy zyskiem a ryzykiem podczas podejmowania w przedsiębiorstwie decyzji zarówno krótko- jak i długoterminowych. Podkreślono, że kluczową strategią dla utrzymania odpowiedniej równowagi pomiędzy zyskiem a ryzykiem jest posiadanie w przedsiębiorstwie dwóch rywalizujących ze sobą grup: działów biznesowych i działu zarządzania ryzykiem.
Artykuł przedstawia podstawowe czynniki wpływające na równowagę organizacyjną w przedsiębiorstwach budowlanych w okresie transformacji. Przedstawiono zasady budowy struktur organizacyjnych w tych firmach oraz kryteria rekrutacji pracowników. Zwrócono uwagę na efekty dominacji działu realizacji oraz zarządu w relacji do marketingu i logistyki. Podstawowym powodem braku równowagi organizacyjnej jest silne przywiązanie do zasad obowiązujących w gospodarce niedoboru.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.