Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Modulacyjna funkcja przenoszenia
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule dokonano analizy procesu akwizycji obrazu. Procesu tego można dokonać za pomocą wielu urządzeń wyposażonych w układy aktywnych elementów optycznych: skanerów, kamer CCD itp. Akwizycja obrazu polega na odczycie natężenia padającego światła za pomocą siatki sensorów i scałkowaniu sygnału po powierzchni sensora (piksela), bądź na ciągłym odczytywaniu sygnału z obszaru aktywnego i punktowym próbkowaniu go.
Nową częścią węgierskiego systemu wsparcia rolnictwa w roku składkowym 2012 było przegrupowanie dotacji poprzez modulację. Na Węgrzech możliwe stało się stworzenie systemu, który zgodnie z zasadami UE umożliwiał radykalne obniżenie aktualnej wysokości przegrupowania dotacji będącej wynikiem modulacji. Podstawą do obliczenia modelu były dane ARDA na temat wpłat za rok składkowy 2011. Można potwierdzić, że wprowadzenie węgierskiej metody skutkowało zmniejszeniem składek tylko w przypadku 2% wszystkich rolników, którym przysługują bezpośrednie dotacje i ok. 10% w przypadku tych, którzy rzeczywiście przyczyniają się do zmniejszenia składek. (abstrakt oryginalny)
3
51%
W artykule przedstawiono metodę sterowania półokresowego w odniesieniu do jednofazowych przekształtników DC-AC. Głównymi zaletami omawianej metody półokresowego załączania łączników jest ograniczenie łączeniowych strat mocy oraz łatwość sterowania. W odniesieniu do wymienionych przekształtników przeprowadzono analizę wybranych wielkości wyjściowych takich jak napięcie i prąd odbiornika, których przebiegi czasowe zostały poddane analizie. Omawiane układy zostały zaimplementowane w programie PSIM. W odniesieniu do otrzymanych wyników przeprowadzono krótką analizę obejmująca m.in. sprawdzenie zawartości harmonicznych w przebiegach napięć i prądów oraz graficzną reprezentację współczynnika THD.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.