Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Monitoring sprzedaży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Referat porusza rolę zarządzania cenami, jako metody zwiększania strategicznej przewagi konkurencyjnej polskich sklepów internetowych. Jako jedne z narzędzi wspomagających strategiczną politykę cenową, Autor wymienia internetowy monitoring cen polskich sklepów internetowych. Autor w pracy przedstawia wybrane zagadnienia oraz publikacje z dziedziny pricingu, identyfikuje lukę badawczą oraz udowadnia, iż ceny są najlepszym lewarem wzrostu zyskowności przedsiębiorstwa. Przedstawia również strategie cenowe, które przedsiębiorstwa mogą wykorzystać w swojej polityce cenowej. Jednocześnie w pracy zawarty jest opis polskiego rynku handlu internetowego i jego obecnej sytuacji. Autor porusza stosunek konsumentów wobec branży e-commerce oraz jego impli. Jako jedne z narzędzi wspomagających strategiczną politykę cenową wymienia internetowy monitoring cen. W ostatniej części referatu Autor przedstawia wybrane produkty internetowego monitoringu cen oraz ich funkcjonalności, jako skuteczne narzędzie wspomagające zastosowanie zaawansowanych i bardziej efektywnych strategii cenowych w polskich przedsiębiorstwach e-commerce. (abstrakt oryginalny)
Pojawienie się zjawiska zakupów grupowych i moda na nie przekonały rzesze klientów do kupowania w sieci. Postępuje edukacja rynku, zarówno jego strony popytowej, jak i podażowej. Nadal jednak powszechne są mniej lub bardziej oczywiste błędy popełniane przez e-sprzedawców. Należy do nich np. niemonitorowanie działań reklamowych i konwersji. (fragment tekstu)
Celem publikacji jest przedstawienie jednego z nowoczesnych narzędzi wspomagających proces wyciągania wniosków i budowania argumentacji w negocjacjach z klientami. Zaprezentowano możliwości, jakie dostarcza system monitorujący ceny produktów spożywczych na półkach polskich hiper i supermarketów. Nawet doświadczeni negocjatorzy powtarzają, że skuteczność ulubionych technik maleje wraz z upływem czasu, dlatego wykorzystanie kolejnego, nowego znanych technik. Negocjacje z łaciny negatio czyli sklep, lub negociare, czyli kupowanie jest słowem znanym zarówno na poziomie dużego biznesu, jak w osiedlowym sklepie. Dotyczą one codziennej sytuacji poprzez proste codzienne zdarzenia jak zakup rzeczy na bazarze, czy ustalenie z dzieckiem czasu oglądania telewizji, po bardziej złożone mające wpływ na ustalenie swojej pozycji zawodowej czy poziomu wynagrodzenia. Są niczym innym niż komunikowaniem się w celu osiągnięcia porozumienia w sytuacji, gdy obie strony związane wspólnymi i przeciwnymi interesami próbują ustalić najlepsze dla siebie warunki. Sukces w życiu zależy od powodzenia w negocjacjach, a owe " powodzenie " zależy od naszego poziomu wiedzy, determinacji i wyczucia sytuacji w jakiej się znajdujemy prowadząc negocjacje. (fragment tekstu)
Omówiono prognozowanie w procesie zarządzania operacyjnego oraz istotę i cele monitorowania prognoz. Szczególną uwagę zwrócono na monitorowanie prognoz sprzedaży. Rozważania poparto przykładem opracowanym z wykorzystaniem pakietu Office.
W artykule omówiono kluczowe czynniki sukcesu firmy na przykładzie producentów piwa i wyrobów cukierniczych. Przedstawiono rolę marki produktu, która stanowi gwarancję wysokiej jakości, symbolizuje tradycję i dobre imię firmy. Opisano także ważną rolę reklamy i promocji sprzedaży.
Artykuł poświęcony jest badaniu popytu i cen konkurencji jako niezbędnego etapu w procesie ustalania cen nowych produktów. Omówiono problematykę testowania cen nowych produktów, cenową elastyczność popytu, analizowanie cen konkurencji.
Dzięki coraz bardziej nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym dostępne są pierwsze wysoce precyzyjne narzędzia służące do liczenia, śledzenia i angażowania klienta w określonej przestrzeni zakupowej. Pomimo wzrostu sprzedaży online, nie ma wątpliwości iż e-commerce nigdy całkowicie nie zastąpi sprzedaży offline, czyli tej tradycyjnej. Jednak nowe bezinwazyjne technologie zainstalowane w placówkach handlowych dzięki specjalnym aplikacjom pozwalają przetworzyć zainteresowania i zachowania klienta na bardziej efektywną sprzedaż.(abstrakt autora)
Marketing sam się niestety "nie zrobi". Ale inwestując w narzędzie marketing automation możemy zyskać wiele. Tak przynajmniej brzmią obietnice sprzedawców tego typu rozwiązań: od olbrzymów jak HubSpot czy Infusion, poprzez naszego polskiego giganta Salesmanago, aż po start-upy obiecujące automatyzację wybranych, pojedynczych czynności. Jednakże, o czym zapominają niektórzy, marketing automation to nie czarodziejska różdżka, która rozwiąże wszystkie problemy od razu. Wymaga bowiem procesowego podejścia i jest inwestycją długofalową. (abstrakt autora)
Przypominanie faktu, iż dobry program lojalnościowy marce służy, zły zaś jej szkodzi wydaje się być niemal truizmem. Ale prawda jest taka, że nie ma sytuacji pośredniej. Jeżeli program lojalnościowy uwzględnia zainteresowania odbiorcy, jest do tego atrakcyjny, dynamika interakcji utrzymuje akceptowalny poziom i przeważają w nim miłe niespodzianki. Marka staje się dla potencjalnego konsumenta ciekawsza i bliższa. Jeżeli jednak marketerom i moderatorom zabraknie pomysłów przy doborze bodźców, klienci szybko zakwalifikują ją do "zwykłych", bez polotu i finezji, jak inne. (abstrakt autora)
W historii marketingu nigdy nie było, jak obecnie tak szerokiego dostępu do opinii konsumentów o markach. Dziwi więc fakt, iż tak niewiele firm wykorzystuje potencjał narzędzi do monitoringu internetu, tym bardziej, że dane te nie są wcale trudne do zebrania. Tym niemniej coraz trudniej mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w social mediach. Nie sposób także wykorzystać wszystkich nadarzających się okazji komunikacyjnych. I tu pomocny okazuje się monitoring internetu. (abstrakt autora)
Nieustanna obecność tradycyjnych form reklamy wielkoformatowej w społecznej przestrzeni sprawia, że ciągle tracą one na efektywności. Jak więc można na nowo dotrzeć do swoich odbiorców? Rozwiązaniem może być wykorzystanie kanału Digital Signage, który w ostatnim czasie rozwija się dynamicznie. A najnowsze trendy w branży to przede wszystkim skupianie się na zwiększaniu komfortu użytkowników handlowych galerii. Do tego dochodzą tzw. interaktywne mapy cieplne, bezstresowe systemy parkingowe czy lojalnościowe, oparte na nowoczesnej technologii. (fragment tekstu)
W motoryzacyjnej branży zdecydowanie lepiej postawić na wsparcie sprzedaży, nie liczyć zaś od razu na zakup bezpośredni. Marketerzy powinni monitorować społecznościowe media, a gdy już znajdą potencjalnych nabywców, należy z nimi rozmawiać jawnie, oficjalnie i profesjonalnie. W artykule poruszono sprawę interakcji z konsumentami w motoryzacyjnej agencji Idealia, przytaczając listę zasad, których należy przestrzegać w negocjacjach zakupowych. Rynek motoryzacyjny należy bowiem do skomplikowanych; samochody u nabywców budzą zawsze skrajne uczucia - od zachwytu po niechęć, co utrudnia właściwą ocenę innych, równie dobrych samochodowych marek. Część agencji niestety rozpoczyna prosprzedażową aktywność w social mediach bez wcześniejszego szkolenia produktowego, co finalnie może obrócić się przeciw agencji i klientom. (fragment tekstu)
Żyjemy w czasach nadpodaży danych, a każdy z marketerów, PR-owców, sprzedawców i doradców klienta musi zmierzyć się z ich ogromem, aby dotrzeć do tego, co naprawdę jest ważne. Internet to bowiem ocean informacji, z którego należy wyłowić tylko te najistotniejsze. To także morze możliwości dotarcia do tych danych, które pomogą marketerom zwiększyć świadomość marki, zadbać o jej wizerunek i stworzyć jeszcze bardziej nieprzeciętny i atrakcyjny produkt. Podobnie rzecz się ma w branży kosmetycznej, gdzie również niebagatelną rolę w komunikacji marek odgrywają social media. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.