Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Monopol międzynarodowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Autorka przedstawiła zjawisko międzynarodowych monopoli tworzonych przez korporacje międzynarodowe, oceniając jednakże ich wpływ na gospodarkę światową pozytywnie, ze względu na ich kreatywną rolę międzynarodowego rynku towarów i usług i rynku kapitałowego.
Duże rozbicie rynków usług pocztowych i stosunkowo ograniczone wykorzystanie pocztowej infrastruktury spowodowało powołanie Komisji w ramach Wspólnoty Europejskiej, która doprowadziła do opracowania i opublikowania tzw. "Zielonej Księgi na temat rozwoju krajowych rynków usług pocztowych". W artykule przedstawiono proponowane przez Komisję rozwiązania.
3
Content available remote The Bright Side of the Covid War
67%
Przedmiot badań: Efekty pandemii COVID-19 są porównywalne do średnich rozmiarów wojny światowej z dwoma milionami ofiar i milionami bezrobotnych. Szok pandemii nieuchronnie prowadzi do radykalnych rozwiązań w zakresie biotechnologii, która odnotowała ogromne postępy w ciągu 6-8 miesięcy zamiast 5 lat. W ciągu ostatnich 20 lat, pomimo spektakularnych innowacji, kraje wysoko rozwinięte nie zmieniły zasadniczo sposobów produkcji i świadczenia usług, a zamiast tego stworzyły niezwykle bogate międzynarodowe monopole. Cel badawczy: Głównym celem badawczym jest wyciągnięcie wniosków z pandemii Covid-19 w zakresie jej wpływu na gospodarkę światową. Analizujemy różne, raczej pozytywne aspekty postpandemicznej rzeczywistości, zwłaszcza w odniesieniu do przyspieszonego postępu technicznego i innowacji powodowanych przez kryzys społeczno-gospodarczy, bezrobocie i ogromne straty istnień ludzkich w trakcie pandemii. Metoda badawcza: Zastosowano metodę syntezy wielu wiarygodnych źródeł statystycznych. Dokonano interdyscyplinarnej analizy z punktu widzenia makroekonomii, nauk politycznych i socjologii. Wyniki: Dzisiaj stagnacja w zakresie wzrostu wydajności lat 2000. powoli dobiega końca. Jesteśmy świadkami narodzin wielkich wynalazków w dziedzinie zwalczania chorób, "produkcji" mięsa, taksówek bez kierowcy, algorytmów sztucznej inteligencji (AI), drastycznych spadków cen wytwarzania odnawialnej energii. Innymi słowy, w czasie mrocznych dni pandemii Covid-19 na horyzoncie widzimy wielkie odkrycia prowadzące do szybkiego społecznego i gospodarczego rozwoju. Stagnacja wydajności pracy w latach 2000. zbliża się do końca. Pfizer i Moderna opracowały szczepionki przeciw Covid-19 w ciągu kilku miesięcy zamiast wielu lat. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem artykułu jest problematyka zmian strategicznych w międzynarodowym sektorze usług telekomunikacyjnych, które wynikają z postępującej liberalizacji i globalizacji tego sektora oraz dynamicznego rozwoju technologicznego łączności. W konkluzji stwierdzono, że alianse strategiczne pomiędzy krajowymi i zagranicznymi operatorami stają się jedyną ścieżką rozwoju sektora telekomunikacyjnego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.