Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 30

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Multilevel marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Firmy działające w systemie marketingu wielopoziomowego (multi level marketing - MLM) z założenia unikają reklamy w powszechnie wykorzystywanych mediach. Musiały więc znaleźć inne medium nie mniej skuteczne od tradycyjnych. I tak rola głównego medium przekazów reklamowych w MLM przypadła dystrybutorom.
Artykuł jest poświęcony specyfice realizacji badań marketingowych w ujęciu wielopoziomowym. Tego typu dane występują w badaniach panelowych (powtarzane pomiary wśród respondentów), w ocenie wpływu instytucjonalnego na rynku edukacyjnym, usług zdrowotnych, w procedurach losowania prób zespołowych i ocenie obciążenia w wywiadach kwestionariuszowych (ocena wpływu ankieterskiego). W artykule przedstawiono specyfikę prowadzenia badań marketingowych dla tego typu układów. W szczególności dotyczy to: a) konceptualizacji problemu badawczego w układach wielopoziomowych z wyodrębnieniem zmiennych globalnych, relacyjnych i strukturalnych, b) przygotowania narzędzi pomiaru i oceny wielopoziomowej rzetelności skal pomiarowych, c) doboru próby złożonej i określeniu liczebności próby efektywnej i efektu schematu losowania (ang. deff), d) analizie danych wielopoziomowych i oceny zjawisk emergentnych w diagnozie wielopoziomowych efektów mediacji. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu przedstawiono wpływ generacji na funkcjonowanie systemu zarządzania i funkcjonowania przedsiębiorstw na przykładzie sektora przedsiębiorstw multi-level marketingu (MLM), zwanych marketingiem wielopoziomowym. Przedstawiono charakterystykę poszczególnych generacji pokoleń funkcjonujących w społeczeństwie. Ponadto przedstawiono wyniki własnych międzynarodowych badań sondażowych przeprowadzonych wśród osób zajmujących się marketingiem wielopoziomowym należących do generacji Y, ukazano ich stosunek do MLM(abstrakt oryginalny)
4
75%
Niniejszy artykuł jest próbą ustosunkowania się do tezy stanowiącej o występowaniu korelacji pomiędzy koncepcją Multi Level Marketingu oraz koncepcją marketingu relacji. W celu wykazania zależności autor podejmuje się zadania omówienia obu pojęć oraz identyfikacji kluczowych przesłanek mogących stanowić o słuszności postawionej tezy. Autor w swych rozważaniach koncentruje się na studiach literatury oraz wynikach badań empirycznych. W wyniku przeprowadzonych swobodnych, niesformalizowanych wywiadów z liderami przedsiębiorstw kierujących się zasadami MLM, autor pracy stwierdza, że jest on negatywnie odbierany przez większość społeczeństwa. Szansą na rozwój marketingu wielopoziomowego jest marketing relacji, który pozwala na budowanie trwałych i silnych relacji z konsumentami, co jest podstawowym warunkiem istnienia i rozwoju przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Marketing wielopoziomowy - szansa czy zagrożenie
75%
Omówiono istotę sprzedaży bezpośredniej oraz przedstawiono historię i istotę marketingu wielopoziomowego. Zwrócono uwagę na sposób wynagradzania i proces sprzedaży w marketingu wielopoziomowym oraz na relacje pomiędzy tym rodzajem marketingu a sprzedażą piramidową.
Artykuł przedstawia społeczno - ekonomiczne aspekty koncepcji zrównoważonego rozwoju widziane okiem przedsiębiorcy ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki rynku polskiego. Egzemplifikacją zastosowania koncepcji zrównoważonego rozwoju stał się sektor przedsiębiorstw marketingu wielopoziomowego (multi-level marketingu-MLM). Specyfika sektora MLM jest słabo opisana i znana przez środowisko ekonomistów czy socjologów. W artykule pokrótce przedstawiono specyfikę funkcjonowania przedsiębiorstw MLM. Ponadto przedstawiono koncepcję zrównoważonego rozwoju w sektorze MLM na podstawie obserwacji rynkowych zachowań tychże podmiotów oraz wywiadów indywidualnych przeprowadzonych wśród liderów MLM funkcjonujących w Polsce. Na podstawie wielu przykładów działań firm MLM ukazano ich podejście do koncepcji CSR.(abstrakt oryginalny)
Marketingowi specjaliści od dawna mówią o strategiach wielokanałowej komunikacji marketingowej. Mogłoby się wydawać, że na wielu rynkach są one realizowane, i to z bardzo pozytywnym skutkiem. Jednak wcale nie jest tak różowo. Wielokanałowy marketing rzadko funkcjonuje poprawnie.
8
Content available remote Marketing wielopoziomowy w teorii ekonomii behawioralnej
75%
W artykule przedstawiono cieszącą się coraz większym zainteresowaniem badaczy dziedzinę nauki, jaką jest ekonomia behawioralna oraz podjęto próbę przybliżenia jej wykorzystania w marketingu sieciowym. Multi Level Marketing jest popularnym w krajach zachodnich modelem biznesu. Wiedza o funkcjonowaniu tego modelu biznesu, zarówno wśród teoretyków, jak i praktyków, jest w Polsce ciągle niewystarczająca. Niniejsze opracowanie to przede wszystkim przybliżenie istoty marketingu wielopoziomowego w teorii ekonomii behawioralnej. W opracowaniu wykorzystano studia literaturowe. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono istotę multi-level marketingu (marketingu sieciowego) i jego rolę we współczesnej gospodarce rynkowej oraz dokonano porównania tej formy prowadzenia biznesu z formą tradycyjną. (abstrakt oryginalny)
Od zachowań konsumentów na rynku uzależnione jest istnienie współczesnych przedsiębiorstw. Rozpoznanie postępowania konsumentów w obszarze zaspokojenia ich potrzeb stanowi źródło przewagi konkurencyjnej współczesnych przedsiębiorstw. Wiedza ta pozwala na właściwe projektowanie i wprowadzanie produktu na rynek, ustalenie odpowiedniej polityki cenowej, dystrybucji czy systemu promocji-mix, który będzie zaspokajał potrzeby i pragnienia. Problematyka zachowań konsumentów jest bardzo szeroka i wymagająca permanentnej weryfikacji. Ponadto syndromatyczność zjawiska zachowań konsumentów wymaga wielowymiarowego i interdyscyplinarnego podejścia do badań - rozpoznania przez badaczy między innymi osiągnięć z zakresu zarówno ekonomii, jak i psychologii oraz socjologii. Zachowania nabywców ulegają zmianom pod wpływem różnorodnych czynników, na które w dużym stopniu firmy nie potrafią oddziaływać.(fragment tekstu)
Celem artykułu jest integracja modeli ukrytych stanów-cech oraz współzależności aktora i partnera w kontekście analiz wielopoziomowych w marketingu relacji. W marketingu relacji, jak również w analizie zachowań konsumenta w marketingu usług istotnym czynnikiem wpływającym na zadowolenie i lojalność klienta jest kontekst instytucjonalny i sytuacyjny procesu usługowego. Kształtuje on charakter i siłę wzajemnych relacji między klientem a dostawcą usługi. Uchwycenie tych zależności jest możliwe dzięki wykorzystaniu modeli hierarchicznych (wielopoziomowych) oraz podejść uwzględniających modelowanie wzajemnych interakcji partnerów i chwilowych stanów emocjonalnych, w jakich znajdują się w procesie interakcji. (abstrakt autora)
Artykuł stanowi studium przypadku firmy kosmetycznej działającej wedle modelu marketingu wielopoziomowego. Jedynymi dystrybutorami jej produktów są formalnie niezależne, nie zatrudnione w firmie konsultantki, sprzedające towary klientkom. Konsultantki stanowią kluczowy zasób organizacji i w dużej mierze od efektywnej komunikacji kierownictwa z nimi zależy realizacja celów biznesowych przedsiębiorstwa. Jednocześnie, takie aspekty jak luźny związek sprzedawczyń z firmą, i rozproszenie terytorialne, stawiają pewne ograniczenia w zakresie przebiegu procesów komunikacji. Celem artykułu jest dokonanie opisu formalnych i nieformalnych kanałów oraz kierunków komunikacji pomiędzy konsultantkami a kierownictwem organizacji.(abstrakt oryginalny)
Szacunkowa wartość światowych systemów sprzedaży bezpośredniej (DS) oraz marketingu sieciowego (MLM) wyniosła w 2016 roku niecałe 183 mld dolarów. Ponadto faktem jest wzrost sprzedaży w tych formach dystrybucji względem lat poprzednich (np. do roku 2015 wynosi 2%, natomiast do roku 2013 wynosi ponad 14%). W Polsce wartość tego rynku za 2016 rok szacuje się na ponad 3 mld zł [https://pssb.pl/industry-information/ coraz-lepsze-wyniki-sprzedazy-bezposredniej-na-swiecie-i-w-europie]. Dla porównania - wartość całego rynku muzycznego w Polsce to niecałe 250 mln zł. Porównanie z branżą muzyczną jest celowe - ze względu na fakt, iż w powszechnym mniemaniu jest to jedna z branż - kumulujących znaczne aktywa, a dodatkowo, rozwojowi tej branży sprzyja rozwój technologiczny, polegający na rozwoju dystrybucji produktów w formacie cyfrowym. Powstają zatem pytania - co takiego jest w branży DS/MLM, że przyciągają większe pieniądze, niż przemysł muzyczny. Co powoduje, że branża ta stała się alternatywną formą biznesu dla ok. 1 mln ludzi w Polsce oraz ok. 107 mln na świecie. Wartość i skala tego zjawiska oraz tendencje wskazujące na ciągły jego rozwój - zachęcają do bliższej analizy pod kątem naukowym. Celem niniejszego artykułu jest dyskusja nad przyczynami i perspektywami rozwoju branży DS/MLM z punktu widzenia mechanizmów typowych dla Nowej Ekonomii Instytucjonalnej (NEI), ze szczególnym uwzględnieniem teorii Kosztów Transakcyjnych (KT) - jako czynnika determinującego wybór tej formy wprowadzania produktu na rynek przez szerokie spektrum producentów. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest opracowanie wariantów lokalizacyjnych funkcji marketingowej w strukturze organizacji wielopodmiotowej. Problem ten przedstawiono na tle marketingu jako funkcji i koncepcji zarządzania oraz roli, jaką pełnią jednostki podporządkowane w organizacji wielopodmiotowej. Sformułowano następujące pytania badawcze: Jak współcześnie postrzegana jest funkcja marketingowa i marketingowa koncepcja zarządzania?, Jakie mogą wystąpić warianty lokalizacyjne funkcji marketingowej w organizacji wielopodmiotowej? W jakich okolicznościach jednostki nadrzędne wdrażają poszczególne warianty? W poszukiwaniu odpowiedzi na powyższe pytania zastosowano metodę analizy literatury. Materiał badawczy stanowiły wtórne źródła informacji oraz obserwacje praktycznych doświadczeń w zakresie organizacji funkcji marketingowej w organizacjach wielopodmiotowych. Wskazane w opracowaniu warianty mogą być źródłem informacji dla zarządów jednostek nadrzędnych i podporządkowanych, których przedmiotem zainteresowania jest poszukiwanie skutecznych rozwiązań strukturalnych w zakresie działalności marketingowej. Artykuł ma charakter teoretyczno-koncepcyjny. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Multi-Level Marketing. Features and controversy
63%
Multi-Level Marketing is a kind of novelty in the business reality. The greatest popularity gained in Western countries, where it functions as a kind of hybrid method in distribution of the goods with the design of the sales network. It is one of the most secure business models. In Poland the awareness of this type of activity is still small and remains a wide spectrum of scientific research. This situation has led to the creation of this article. The aim of the publication is to highlight the problems of Multi-Level Marketing, an indication of the essence of this phenomenon, and show how far is different than traditional marketing. The article presents the system of functioning of this kind of business, how it works a system of charging commissions and indicated a practical example of this system. Considerations based on literature studies and case studies.(original abstract)
16
Content available remote Programy motywacyjne w multi-level marketingu i ich rola prawna
63%
Osoba, która rozpoczyna działalność w ramach MLM (z ang. multi-level marketing), kieruje się różnymi motywami. Główne z nich dotyczą możliwości osiągnięcia dochodów. W niniejszym artykule przedstawiono programy motywacyjne funkcjonujące w sieci PGN R. oraz wskazano, jaka jest rola prawna tych programów. W polskim systemie prawnym nie ma odrębnej regulacji odnoszącej się wyłącznie do MLM. Tworzą one sieć w oparciu o zasadę swobody kontraktowej określonej w art. 3531 k.c., z której wynika, że strony, zawierając umowę, mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, a ograniczają je przepisy prawa, zasady współżycia społecznego oraz natura stosunku prawnego. Organizator sieci stosuje także regulaminy, w których uregulowane są szczegółowe zasady korzystania przez przedsiębiorców z programów motywacyjnych. Prawne związanie stron regulaminami wynika z art. 384 §1 k.c. Programy motywacyjne w MLM mają przede wszystkim charakter materialny. Osoby, które osiągną określony obrót, mogą otrzymać m.in. dopłatę do samochodu czy nagrody rzeczowe, jak zegarek. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowane zostały badania dotyczące wpływu kompetencji indywidualnych na efekty działania sprzedawców pracujących w kilku znanych firmach kosmetycznych w sprzedaży bezpośredniej - w marketingu wielopoziomowym. Badanie wykazało, że została potwierdzona zależność między kompetencjami indywidualnymi a poziomem efektów. Wynikający z analiz profil kompetencyjny, charakterystyczny dla każdej z badanych grup sprzedawców, czyni prowadzone badania interesujące pod względem korzyści i implikacji praktycznych.(abstrakt oryginalny)
Głównym celem artykułu jest przedstawienie teoretycznego i praktycznego aspektu marketingu wielopoziomowego w tworzeniu skutecznego systemu motywacyjnego w firmie. W części teoretycznej artykułu wyjaśniono pojęcie systemu motywacyjnego i jego funkcje, a także objaśniono główne założenia koncepcji marketingu wielopoziomowego. Przede wszystkim zwrócono uwagę, czym jest marketing wielopoziomowy oraz przedstawiono jego odmiany. Następnie ukazano historię i etapy rozwoju MLM w Polsce i na świecie. Część praktyczna artykułu zawiera prezentację firmy funkcjonującej w branży marketingu sieciowego. Ponadto w tej części artykułu przedstawiono wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań ankietowych dotyczące oceny funkcjonowania systemu motywacyjnego w analizowanej firmie. (abstrakt oryginalny)
Zmiany pojawiające się w gospodarce rynkowej sprzyjają pojawianiu się coraz to śmielszych form przedsiębiorczości, których wcześniej nie brano pod uwagę Społeczeństwo zaczyna poszukiwać nowych form zarobkowania, gwarantujących eksplozję wolności indywidualnej oraz gospodarczej. Obok tradycyjnych form prowadzenia działalności gospodarczej pojawiają się nowe formy przedsiębiorstw, jak przedsiębiorstwa marketingu wielopoziomowego. W artykule zdefiniowano i określono istotę systemu marketingu wielopoziomowego, a także porównano cechy tradycyjnego przedsiębiorstwa z przedsiębiorstwem MLM. Ukazano rozwój systemu MLM w światowej gospodarce rynkowej w perspektywie ostatniej dekady oraz przedstawiono rozwój tej formy przedsiębiorczości na przykładzie gospodarki Stanów Zjednoczonych, Japonii, Brazylii, Niemiec oraz Polski. (abstrakt oryginalny)
20
63%
The importance of knowledge and skills in meeting new challenges in production and distribution is particularly evident in today's market, which is characterized by a saturation of products and strong competition. To be successful in the market, companies must stand out and be creative and communicative. The leading factor in providing these features is the human potential, which represents both opportunities and threats to the operation and development of the companies. For companies involved in sales, especially direct sales, this factor is expressed in the specific competencies of individual employees. The importance of individual competence in direct sales is reflected in the demand for research in this field. This article presents the results of research the author conducted on a group of 455 direct sales vendors that operate in the form of direct sales known as multilevel marketing (MLM). The respondents represented three groups: group I - inexperienced sellers that are starting work; group II - sellers who reach significant sales results; and group III - the leaders that achieve the highest sales results. The article presents the results of two analyses, namely discriminant and correlation analysis. The purpose of the discriminant analysis was to identify the set of competencies that particularly distinguish each group. The analysis was performed to indicate the factors that differentiate the surveyed groups. The purpose of the correlation analysis was to identify the correlation between particular competencies in the surveyed groups. Intercorrelations between the individual competencies were analyzed. The results identified the competences that best differentiate the surveyed sellers groups and also showed that most competencies strongly correlate with one another. The results indicate that by influencing the development of one competency, another set of competencies can be developed. This is an important aspect of the development of training programs for sellers. (original abstract)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.