Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Non treasury bonds
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Na koniec III kwartału 2008 r. wartość polskiego rynku papierów dłużnych wyemitowanych przez banki, przedsiębiorstwa i samorządy wyniosła 46,7 mld zł. Zwiększyła się w ciągu roku o 32 proc. Natomiast w trzecim kwartale wzrost zanotowano na poziomie 4,9 proc. Ponad 60 proc. wyemitowanych obligacji według stanu na koniec III kwartału należało do banków, informuje Fitch Ratings biuro warszawskie. Banki zanotowały także największy wzrost emisji długoterminowych papierów dłużnych w ujęciu kwartalnym jak i w ujęciu rocznym. W pierwszym przypadku wzrost wyniósł 6,7 proc., zaś w drugim aż 53,8 proc. Około 32,4 proc. należało do przedsiębiorstw, głównie korporacji. A tylko ponad 8,8 proc. wyemitowały jednostki samorządu terytorialnego. Wśród banków liderem w III kwartale był Pekao, jako organizator emisji, obligacji przedsiębiorstw i obligacji bankowych. W przypadku zaś emisji krótkoterminowych papierów dłużnych (KPD) liderem był Bank Handlowy. (abstrakt oryginalny)
Omówiono zagadnienie znaczenia ratingu oraz oceny jego działalności. Scharakteryzowano działalność jednej z agencji ratingowej działającej w Polsce, tzn. Fitch Polska S.A. (wcześniej firma istniała pod nazwą Środkowoeuropejskie Centrum Ratingu i Analiz S.A. - CERA S.A.). Zanalizowano znaczenie ratingu na krajowym rynku obligacji pozaskarbowych oraz przedstawiono dane dotyczące krajowych pozaskarbowych papierów dłużnych za lata 1997-2006. Zwrócono uwagę także na związek pomiędzy oceną ratingową a stopą dochodu obligacji.
Na koniec II kwartału 2008 r. wartość wszystkich nieskarbowych instrumentów dłużnych wyemitowanych w Polsce wyniosła 44,6 mld zł. Głównymi organizatorami emisji bankowych papierów dłużnych był BRE Bank, obligacji komunalnych PKO BP, a korporacyjnych – Pekao. W artykule przedstawiono dane na temat nieskarbowych obligacji według stanu kont na 31 maja 2008 r. na podstawie danych z 13 największych banków.
Przybliżono rynek pozaskarbowych papierów dłużnych w Polsce. Podkreślono, że w polskich warunkach rynek ten jest płytki, tzn. brakuje regulacji prawnych, promocji, a także zainteresowania ze strony inwestorów instytucjonalnych ograniczanych przepisami prawa (limity inwestycyjne).
Niniejszy artykuł poświęcony jest w całości przedstawieniu ram prawno-organizacyjnych nowych platform, na których odbywa się obrót wtórny takimi instrumentami, jak: obligacje korporacyjne, obligacje komunalne oraz listy zastawne. Artykuł składa się z pięciu części. Pierwsza zawiera informacje na temat struktury tego rynku oraz platform transakcyjnych na nim funkcjonujących. W drugim z punktów przedstawiono drogi wejścia i zaistnienia na rynku Catalyst poprzez autoryzację emisji lub wprowadzenie instrumentów finansowych do obrotu. W kolejnych dwóch częściach scharakteryzowane zostały zasady obrotu na rynku Catalyst i BondSpot, a także obowiązki formalne i informacyjne nałożone na emitentów instrumentów, które są notowane lub tylko autoryzowane. Artykuł kończy krótkie podsumowanie na temat rozwoju tego rynku przez kilka pierwszych miesięcy jego funkcjonowania. (fragment tekstu)
Artykuł przedstawia nową koncepcję regulowanego rynku pozagiełdowego CeTO, który zamierza specjalizować się w obrocie papierami dłużnymi, zarówno skarbowymi, komercyjnymi, jak również komunalnymi. Autorka przytacza także historię i pierwotne cele, jakim miał służyć powstały w 1996 roku rynek CeTO.
Autorka zastanawia się nad konsekwencjami, jakie przyniesie rozwój publicznego rynku obligacji korporacyjnych CeTO dla rynku organizowanego przez banki. Artykuł charakteryzuje ubiegłoroczne emisje papierów dłużnych na rynku CeTO.
Opracowanie poświęcone jest analizie obecnej sytuacji rynku obligacji pozaskarbowych w Polsce oraz prezentacji pewnej koncepcji dotyczącej przyszłości tego rynku i jego zrębów organizacyjno-prawnych. Koncepcja ta w najbliższym czasie najprawdopodobniej zostanie wdrożona w praktyce. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.