Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 171

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Nonwage motivations
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Czy jesteśmy świadkami zmian w podejściu do benefitów pracowniczych? Być może ich rola w pozyskaniu pracowników młodego pokolenia jest przesadzona i właśnie obserwujemy utratę ich znaczenia? To dosyć prowokacyjna teza - ponieważ od kilku lat odnotowujemy rozwój takich narzędzi motywacyjnych, zwłaszcza w organizacjach zatrudniających głównie młodych pracowników. Czy jednak teza ta jest zupełnie pozbawiona racji? (fragment tekstu)
Obecnie firmy coraz częściej zabiegają o tych samych kandydatów i mają coraz większy problem z rotacją zatrudnionych. Sama pensja to już za mało. Rośnie zatem rola świadczeń pozapłacowych, które stają się ważnym elementem oferty pracy i jednym z głównych kryterium oceny jej atrakcyjności. Duże budżety na świadczenia pozapłacowe i umożliwienie ich samodzielnego wyboru pracownikom to sposób na zrekrutowanie i zatrzymanie najlepszych w branży farmaceutycznej. (fragment tekstu)
Im większa firma, tym więcej pozapłacowych motywatorów można zastosować. Modne, ciekawe, coraz bardziej popularne - pozapłacowe sposoby motywowania mają w ostatnich latach coraz większy wpływ na ocenę pracodawców. Tym, którzy nie oferują swym pracownikom pokaźnego "socjalu", uznaje się za mniej atrakcyjnych.
Bony żywieniowe, podarunkowe i premiowe to jedna z najpopularniejszych na świecie form pozapłacowego wynagradzania pracowników oraz element pracowniczych programów lojalnościowych w wielu firmach. Jednak w Polsce bony zdobywają popularność bardzo powoli.
Celem pracy jest przedstawienie wyników przeprowadzonego badania preferencji pracowników w polskich przedsiębiorstwach o różnej wielkości, dotyczącego czynników motywacji pozafinansowej. Następnie porównano te preferencje pracowników z efektami motywowania pozafinansowego. Próba badawcza liczyła 1161 osób. Obejmowała wszystkie szczeble zarządzania i działy, w proporcjach odpowiadających proporcjom zatrudnienia w tych firmach (dobór celowo-losowy). Ankietowani pochodzili z 61 przedsiębiorstw, w tym około 50% z regionów Polski południowej. Badaniem objęto firmy handlowe, usługowe (m.in. banki, firmy transportowe i dystrybucyjne, informatyczne, energetyczne i turystyczne) oraz produkcyjne (motoryzacja, farmaceutyka, produkcja żywności, wyposażenie techniczne). Badano spółki giełdowe, międzynarodowe korporacje, duże polskie przedsiębiorstwa (w tym kilka państwowych) oraz małe kilkudziesięcioosobowe firmy. Badanie, nazwane Mapą Motywacji, przeprowadzono w firmie Training Partners prowadzącej szkolenia integracyjne. (fragment tekstu)
W niniejszym artykule zaprezentowano wyjazdy incentive jako nową formę motywacji pracowników. Na Zachodzie wyjazdy motywacyjne dla pracowników są znanym i często używanym narzędziem marketingowym. W Polsce jest to wciąż nowa forma, ale pracodawcy coraz częściej po nią sięgają. Wyjazdy incentive są świetną formą nagradzania pracowników.
7
Content available remote Motywowanie płacowe i pozapłacowe w przedsiębiorstwie - ujęcie teoretyczne
61%
Motywacja jest jedną z funkcji zarządzania. Stanowi ona nieodłączny element rozwoju zasobów ludzkich. Każda organizacja powinna posiadać własny system motywacji. Właściwy system motywacji może być stworzony pod warunkiem, że organizacja rozpozna potrzeby swoich pracowników. Artykuł prezentuje motywację płacową i pozapłacową w aspekcie teoretycznym. (abstrakt oryginalny)
Wyjazdy firmowe to nowoczesna i bardzo efektywna forma integracji, nagradzania i motywacji pracowników. Starannie zaplanowany, zorganizowany i zrealizowany wyjazd integracyjny to nieoceniona korzyść dla firmy. W artykule zawarto wskazówki jak zorganizować udany wyjazd firmowy.
Każda firma, podejmując decyzję o wyjeździe integracyjnym, powinna zdawać sobie sprawę z tego, jakie koszty musi ponieść na jego organizację. Co zatem należy uwzględnić, planując tego typu przedsięwzięcie? W artykule pokazano jak zaplanować budżet takiego wyjazdu.
W niniejszym opracowaniu przedstawione zostały wyniki badań w zakresie pozapłacowych form wynagradzania pracowników samorządowych. Celem publikacji była identyfikacja i ocena pozapłacowych czynników motywujących w opinii pracowników administracji na przykładzie wybranego urzędu miasta. (abstrakt oryginalny)
Szacunek i uznanie - to jedne z najważniejszych potrzeb człowieka w sferze emocjonalnej. Ich braku nie zrekompensuje nawet najwyższa nagroda pieniężna.
System ocen okresowych poprzez porównanie zarówno wyników (stopień realizacji celów indywidualnych), jak i sposobu realizacji celów (zgodność działań z opisem stanowiska) pozwala na uzyskanie i przekazywanie pracownikowi informacji, w jaki sposób przyczynia się on do realizacji celów strategicznych organizacji.
13
Content available remote Skuteczność procesu motywacji pracowników urzędu miasta
61%
Osiąganie znaczących rezultatów w pracy i działalności zależy w głównej mierze od motywacji działania. Każda organizacja tworzy własny system motywacyjny, czyli system oddziaływań na swoich uczestników, którego celem jest zachęcanie ich do podejmowania zachowań korzystnych oraz unikania zachowań niekorzystnych z punktu widzenia całości. Brak takiego systemu mógłby powodować ograniczenie aktywności zawodowej niektórych pracowników jedynie do terminowego pobierania wynagrodzenia. Motywacja jest procesem złożonym, a kierowanie nim wymaga wiedzy i umiejętności. Właściwe zrozumienie motywacji i pokierowanie nią w praktyce wymaga w związku z tym uwzględnienia w procesie poznawczym czynnej roli człowieka oraz otaczającego go świata rzeczy i symboli. (abstrakt oryginalny)
W artykule dokonano analizy i oceny systemu motywowania w PKP PLK SA na przykładzie jednej wybranej jednostki wykonawczej, jaką jest Zakład Linii Kolejowych. Spółka akcyjna PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK SA) to firma odpowiedzialna za zarządzanie państwową siecią kolejową. Jej podstawowym produktem jest rozkład jazdy ułożony na zamówienie klienta - przewoźnika kolejowego pasażerskiego bądź towarowego. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA, aby zbudować swoją przewagę na rynku, musi zadbać m.in. o rozwój i doskonalenie kadry pracowniczej przez wykorzystanie nowoczesnych form i narzędzi pobudzających pracowników do zaangażowania i motywujących ich do pracy. (fragment tekstu)
Życie człowieka bez motywacji nie miałoby sensu. Każdy chce dbać o swoje zdrowie, uczyć się, być syty, mieć gdzie mieszkać oraz pracować. Motywacja sprawia, iż człowiek skłonny jest do podejmowania różnych działań, w zależności od tego, jaki cel chce osiągnąć. Działania te mogą być jednorazowe, powtarzalne albo ciągłe, wymagać małego lub większego wysiłku. Motywacja stanowi więc chęć robienia czegoś, wynikającą z zewnętrznych motywów. Zatem jest to suma wszystkiego, co popycha do działania, powstaje jako reakcja na niezaspokojoną potrzebę. W zarządzaniu motywacja jest wyrażona jako umiejętność połączenia celów poszczególnych pracowników z celami przedsiębiorstwa.(abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano zmiany na rynku bonów pracowniczych. Opisano różne rodzaje takich bonów. Zauważono, że firmy doceniają je jako wygodne i praktyczne narzędzie gratyfikacji pracowników i motywacji pozapłacowej.
Kontrola, w procesie zarządzania zasobami ludzkimi, jest wymieniana jako element pozapłacowych metod motywowania. Przeprowadzone badania pozwoliły m.in. określić pozycję kontroli wśród pozapłacowych czynników systemów motywacyjnych. Zgodnie z wynikami badań 63% ankietowanych uznało, że działania kontrolne są ważnym narzędziem motywowania. Jednak w zestawieniu z innymi czynnikami, kontrola i wynikająca z niej ocena, traciły na znaczeniu. Na pierwszym miejscu respondenci zgodnie wskazali na wynagrodzenie. Natomiast wśród metod pozapłacowych za najistotniejszy uznano awans zawodowy. Kontrola była wymieniana na trzecim miejscu. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono zagadnienia podatkowe dotyczące przekazywania upominków w firmie. Omówiono związany z tym problem podatku VAT, podatku dochodowego oraz kosztu uzyskania przychodów.
Artykuł przedstawia istotną rolę pozapłacowych czynników motywowania wykorzystywanych przez współczesne organizacje. Celem artykułu jest ocena, w jaki sposób czynniki pozapłacowe wpływają na poziom motywacji pracowników. W artykule dokonano przeglądu definicji motywacji i motywowania oraz przeglądu badań empirycznych innych autorów. Następnie przedstawiono własne badanie empiryczne przeprowadzone za pomocą kwestionariusza ankiety oraz opisano otrzymane wyniki. Opracowanie kończy się podsumowaniem, w którym zamieszczono wnioski o charakterze syntetycznym.(abstrakt oryginalny)
Artykuł zawiera wskazówki jak motywować pracowników w czasach dekoniunktury. Zaprezentowano cieszące się rosnącą popularnością świadczenia w formie kuponów. Omówiono jakie świadczenia pozapłacowe wykorzystywane są w polskich przedsiębiorstwach.
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.