Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Nowoczesne techniki biurowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W niniejszym artykule zaprezentowano nowoczesne formy działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. W szczególności dotyczy to zagadnień związanych z wdrażaniem i korzystaniem z szeroko rozumianych systemów teleinformatycznych w ramach konkretnych zadań statutowych organów jednostek rządowych oraz samorządowych, jak również w niewielkim wymiarze sądownictwa. Poniższe wywody mają na celu przede wszystkim przegląd sposobów prowadzenia wybranych rejestrów publicznych, których cechą charakterystyczną jest korzystanie z nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Opracowanie ogranicza się do kręgu podmiotów objętych samym rejestrem, istotą działania i charakterem prawnym wybranych rejestrów. Zakres podmiotowy dotyczy osób podejmujących lub prowadzących działalność gospodarczą, bez względu na formę prawną, u których występuje obowiązek wpisu do wyżej określonego rejestru. Został również wspomniany rys historyczny rozwoju systemów teleinformatycznych w państwie polskim w ujęciu właściwych przepisów powszechnie obowiązujących. Kolejno można odnaleźć opis relacji przedsiębiorcy względem organów prowadzących właściwe rejestry, a także specyfikę tychże rejestrów w ujęciu nowoczesnych technologii teleinformatycznych. (abstrakt oryginalny)
W badaniach jakości usług, poziomu obsługi, satysfakcji i lojalności klientów popularne i praktyczne jest stosowanie skal pomiarowych, takich jak technika SERVQUAL (definiująca jakość oferowanych usług poprzez porównywanie oczekiwań względem wybranych własności usług i postrzeganego poziomu ich zaspokojenia), jak również SERVPERF, SIMALTO, IPA -- technika "Importance-Performance Analysis", w języku polskim tłumaczona jako skala ważności-realizacji. Technika IPA może się wydać podobna do SERVQUAL, gdyż mocne i słabe strony świadczonych usług wyznacza się również przez porównanie ocen klientów na dwóch wymiarach uznawanych za decydujące, jednak jest to model alternatywny do SERVQUAL, ponieważ punktem odniesienia nie są tu szeroko pojmowane oczekiwania klienta, ale spostrzegana przez niego hierarchia ważności poszczególnych elementów usługi -- koncentrujemy się na relatywnej ważności poszczególnych właściwości usług i postrzeganym poziomie ich realizacji. IPA jest więc przydatna w diagnozowaniu mocnych i słabych stron usługi, co daje podstawy by wyciągać wnioski do tworzenia planów i strategii marketingowej, segmentacji rynku, pozwala odpowiednio kierować nakłady i koncentrować wysiłki przy poprawie jakości bądź zapewnieniu pożądanego poziomu usług. (abstrakt oryginalny)
Zarys nowych technologii w dziedzinie urządzeń cyfrowych w firmie Microsoft Billa Gatesa. Nowo wprowadzane rozwiązania techniczne, takie jak cyfrowa tablica rozdzielcza, technologia Clear Type, dzięki której odczytywanie tekstu elektronicznego będzie łatwiejsze, komputery słyszące i uczące się, itp. stanowią istotny przełom w epoce cyfrowej.
W historii ewolucji maszyn biurowych, wykorzystywanych w procesach przetwarzania danych, zauważa się stały postęp. Nie zawsze jednak odkrycie nowych technik przetwarzania prowadzi do zarzucenia poprzednich. Jak wskazuje praktyka licznych krajów - w tym także wysoko rozwiniętych - wiele metod starszych z powodzeniem zaadaptowano w nowoczesnych systemach przetwarzania danych. Przykładem mogą tu być mechaniczne maszyny rejestrujące, fakturujące, księgujące. Mimo znacznego zastosowania bardziej wydajnych maszyn cyfrowo, ww. maszyny nadal dominują wśród sprzętu do przetwarzania danych. Jednym z argumentów przemawiających za ich dalszym stosowaniem nawet w wielkich systemach zautomatyzowanych jest niższy koszt eksploatacji. Maszyny konwencjonalne oddają też znaczne przysługi w przygotowaniu danych wyjściowych dla maszyn cyfrowych. Nadto na podstawie opinii klientów, jako pozytywne właściwości tradycyjnych systemów wskazać należy elastyczność i operatywność. (fragment tekstu)
W centrach przetwarzania danych często powtarzające się niezgodności czasowe, które towarzyszą przetwarzaniu poszczególnych bloków informacji i wymaganemu czasowi ich zakończenia, często prowadzą do nieterminowych napięć i przeciążeń. Próba ograniczenia tych niedopuszczalnych zjawisk wymaga znajomości norm czasowych dla poszczególnych operacji. Oprócz ułatwienia planowania operacji, harmonogramowanie pracy w centrach elektronicznego przetwarzania danych może stymulować wydajność pracy, pomagać w wykrywaniu nadmiaru personelu i prowadzić do ogólnej poprawy organizacji i atmosfery. Chociaż takie standardy można uzyskać poprzez pomiary i planowanie pracy, istnieją pewne przeszkody w stosowaniu konwencjonalnego czasu i ruchów. Wybór padł na metodę Office-Modapts.
W artykule podjęto problem dostosowania oprogramowania użytkowego do indywidualnych potrzeb użytkownika. W tym celu zaproponowano procedurę opartą na konceptualizacji wiedzy dla rozważanej dziedziny oraz wykorzystaniu aparatu wielokryterialnego dla potrzeb dalszej oceny oprogramowania. Podejście zweryfikowane zostało praktycznie przyjmując postać eksperymentu badawczego dla potrzeb dostosowania oprogramowania biurowego klasy Office. Artykuł kończą wnioski z przeprowadzonych badań. (abstrakt oryginalny)
Coworking to środowisko pracy nowego typu, wspierające produktywność, kreatywność i innowacyjność pracujących w nim jednostek. Niejednoznaczność tego pojęcia oraz wielość perspektyw poznawczych doprowadziła do związanego z nim chaosu terminologicznego i metodologicznego. Celem niniejszego artykułu jest uporządkowanie obszaru badawczego poprzez przedstawienie badań coworkingu w perspektywie organizacyjnej na podstawie krytycznej analizy literatury przedmiotu.(abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto próbę oceny wpływu technologii internetowych oraz poziomu informatyzacji świadczonych usług na rzecz petenta w Urzędzie Miasta Częstochowy. Artykuł zawiera opis e-administracji w ujęciu wymogów Unii Europejskiej, ewolucję e-administracji w Polsce oraz znaczenie baz danych w ePUAP. Ankieta przeprowadzona wśród pracowników urzędu wykazała, że liczba działań wykonywanych za pomocą technologii internetowej wzrasta. Wyniki wskazują na duże zaangażowanie instytucji publicznej i jej pracowników w działaniach mających na celu efektywne świadczenie usług dla wnioskodawców. Pracownicy zauważają wiele zalet związanych z informatyzacją Urzędu Miasta. (abstrakt oryginalny)
Technologia druku przestrzennego przeżywa eksplozję popularności. Ilość możliwości tworzenia niestandardowych obiektów przy pomocy drukarek 3D rośnie z dnia na dzień. Według ekspertów drukowanie 3D na skalę przemysłową osiągnęło dużą popularność pozwalającą na znaczne obniżenie kosztów i bardzo śmiało wkrada się do codziennego użytku, stając się powoli konwencjonalną praktyką. Jesteśmy coraz bardziej ciekawi tej nowej technologii, zaś drukarki 3D stają się dla nas łatwiej dostępne. W efekcie zastosowania tak zwanej produkcji przyrostowej (ang. additive manufacturing) powstają duże ilości trwałych wyrobów - już nie tylko części samochodowe, biżuteria czy zabawki, ale również, nie ,,szyte na miarę'', lecz ,,drukowane na miarę" ubrania. (abstrakt oryginalny)
Szybki dostęp do informacji, planowanie procesów produkcji, skuteczne zarządzanie zasobami, kontrola kosztów czy tworzenie trafnych prognoz to przykłady funkcji, które powinien spełniać system wspomagający zarządzanie. Aby był on jednak skuteczny, powinien zostać wybrany z uwzględnieniem możliwości i konkretnych wymagań przedsiębiorstwa.
W czasach wszędobylskiej chmury obliczeniowej pojęcie oprogramowania i sposobów korzystania z niego uległo istotnym przeobrażeniom. Współcześnie jedną z charakterystycznych cech stosowania chmury obliczeniowej jest jej usługowy charakter. W nowoczesnym modelu usług SaaS (Software as a Servis) możemy stosować coraz obszerniejsze spektrum oprogramowania; od CRM i prowadzenia księgowości online, po aplikacje biurowe. Dziś nie należy się więc obawiać przechowywania informacji w chmurze, ale raczej decydować się na wybór wiarygodnego dostawcy tego rozwiązania. (abstrakt autora)
Jednym z głównych zadań działów marketingu i rozwoju biznesu jest jak najdokładniejsze rozpoznanie potrzeb klientów. Precyzyjna analiza otoczenia biznesowego oraz czynników wpływających na decyzję nabywców umożliwia przedstawianie coraz śmielszych produktów, rozwiązań i innowacji, pomagających zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednym z nich jest PowerPost, którego wprowadzenie na rynek polski jest odpowiedzią na potrzeby małych i średnich firm oraz instytucji z sektora finansowego. PowerPost umożliwia wygenerowanie dowolnego dokumentu w aplikacji biurowej klienta, jego wydruk i zakopertowanie w centrum korespondencji masowej Inforsys SA oraz wysyłkę wybranym operatorem pocztowym bez opuszczania miejsca pracy. (fragment tekstu)
Przełom roku to znakomity moment na uporządkowanie i uruchomienie rozmaitych narzędzi marketingowych przydatnych w codziennej pracy. Jednym z takich narzędzi jest biuro prasowe. Dobrym sposobem na zatrzymanie ruchu w biurze i zwiększenie aktywności czytelników jest powiązywanie treści między sobą. Można je linkować posiłkując się starszymi materiałami. Niezbędne elementy nowoczesnego biura prasowego to również czytelny układ i responsywność, a także spersonalizowany kontakt. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.