Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Objectives formulating techniques
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Modelowanie organizacji jest częścią wiedzy o niej. Modelowanie celów jest jednym z najważniejszych elementów przedsiębiorstwa. Najpopularniejszą metodą modelowania celów są grafy AND/OR, stanowiąc wygodne narzędzie do opisu i rozdzielania celów.
Celem opracowania jest zarysowanie wybranych doświadczeń praktycznych związanych z całościową metodyką opracowywania i wdrażania systemu celów. (fragment z tekstu)
W artykule zaprezentowano poradnik dla menedżera dotyczący stawiania celów pracownikom na 2011 rok. Wskazano trudności w stawianiu celów według menedżerów. Zaproponowano i omówiono praktyki, które mogą posłużyć menedżerom w motywującym i biznesowo konstruktywnym stawianiu celów.
Cel - Niniejszy artykuł ma na celu zbadanie, w jaki sposób metody ustalania i przekazywania celów organizacyjnych wpływają na skuteczność komunikacji między menedżerami a pracownikami polskich przedsiębiorstw. Ważną kwestią w tym kontekście staje się świadomość strategiczna i partycypacyjne ustalanie celów (Westley 1990; Purser, Cabana 1997; Fiegener 2005; Elbanna 2008). W szczególności istotny jest stymulujący charakter przepływów informacyjnych typu "góra-dół" (Flanagin, Bator 2011). Metodologia badania - Rezultaty prezentowane w opracowaniu bazują na badaniu obejmującym 397 polskich przedsiębiorstw. Autorzy sformułowali dwie hipotezy, które wiążą sformalizowane, partycypacyjne planowanie z przepływani informacyjnymi typu "dół-góra" i "góra-dół". Systemy planowania zostały scharakteryzowane poprzez: świadomość strategiczną i sposób formułowania celów, natomiast przepływ informacji opisano, biorąc pod uwagę: raportowanie wyników, zakres działań kontrolnych, raportowanie pokontrolne i omawianie wyników wspólnie z kadrą kierowniczą. Wynik - Stworzone dwa modele regresji wskazały statystycznie istotne i pozytywne związki między planowaniem angażującym pracowników a jakością komunikacji wewnętrznej w organizacji. W przypadku związku metod planowania i przepływów informacji pokontrolnych współczynnik dopasowania R2 wyniósł 24.2%. Oryginalność/wartość - Artykuł prezentuje oryginalną metodykę badawczą, analizuje omawiana tematykę z perspektywy pracowników, a nie - jak to zazwyczaj bywa - menedżerów. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono zarys wybranych doświadczeń praktycznych związanych z całościową metodyką opracowywania i wdrażania systemu celów. Autor zwraca uwagę na ujednolicenie kategorii stosowanych przy wypracowywaniu systemu celów, dostosowanie metodyki kształtowania celów do specyfiki konkretnej firmy oraz ścisłe powiązanie systemu celów z wypracowaną strategią działania.
Zaprezentowano oryginalną koncepcję klasyfikacji metod i technik organizatorskich a także metod i technik zarządzania projektem organizatorskim opartą na badaniach własnych G.Schmidta i innych autorów niemieckich.
Artukuł przedstawia refleksje autorów na temat systemów informacyjnych w aspekcie kształtowania systemu celów, analizy i projektowania struktur organizacyjnych, regulacji kompetencji, opracowywania systemów dokumentacji organizacyjnej ,wdrażania systemów zarządzania jakością, projektowania i wdrażania controllingu. W pierwszej części opracowania autorzy opisują cechy poprawnego systemu celów oraz jego powiązania z systemem informacyjnym, natomiast w drugiej częśći następuje konfrontacja założeń teoretycznych z doświadczeniami praktycznymi. Celem powyższych rozważań jest wywołanie dyskusji.
Stworzenie marki od zera zwykle wymaga poświęcenia wiele czasu na kwestie strategiczne i koncepcyjne. Jednak nie zawsze tak być musi. Przykładem nieszablonowego podejścia do tego zagadnienia jest firma Apple. Okazuje się, iż rezygnacja z badań nie jest jeszcze żadną rewolucją. Menedżerowie niekiedy właśnie tak postępują. Bardziej nierozsądne wydaje się być np. odpuszczenie pewnych zasad przy tworzeniu identyfikacji wizualnej marki. (abstrakt autora)
Marketing i sztuka myślenia jest narzędziem, które pozwala poznawać rzeczywistość - cały otaczający nasz świat, z tym zawodowym włącznie. Ogromne znaczenie umiejętności myślenia w pracy codziennej specjalistów odpowiedzialnych za działania PR jest bezsporne. W dobie obecnej każdy, kto odpowiada za poszczególne obszary komunikacji, ma do czynienia z olbrzymia liczbą danych. Growth hacking to jedna z najpopularniejszych technik mających na celu zidentyfikowanie najbardziej efektywnych rozwiązań pozwalających na rozwój biznesu w różnorodnych jego obszarach. (fragment tekstu)
Jak sprawić, by marketingowe cele zostały przez załogę firmy dobrze zrozumiane i podzielane? Nadto by dawały jej poczucie harmonii i uwalniały energię pracowników? Przede wszystkim należy odejść od rutyny i w nieszablonowy sposób wytyczyć cele dla całej organizacji. A cele te powinny być konkretne, mierzalne oraz w zasięgu możliwości marketerów. Z pomocą może tu przyjść jeden z nowatorskich systemów. Jest nim OKR, czyli Objectives and Key Results, z powodzeniem służący do pomiarów efektywności działań. (abstrakt autora)
Wszyscy marketerzy powinni starać się optymalizować marketing, szczególnie w sektorze digitalu. Taki proces opracowany przez firmę SmartInsights zwykle składa się z pięciu etapów: początkowego, "ogarniętego", określonego, mierzonego i optymalizowanego. Ten ostatni ma na celu skupienie się już w pełni na konsumentach. Oferta i komunikacja dostosowywana jest ściśle do nich. Równocześnie projektuje się i realizuje szybkie kampanie skierowane do wąskich grup klientów. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.