Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Ocena sprzedaży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Dostarczanie pracownikom marketingu, a w szczególności pracownikom marketingu handlowego (tzw. trade marketingu) danych do głębszych analiz mogących mieć wpływ na plany promocyjne i przyszłe strategie. Poprzez połączenie informacji o gazetkach handlowych oraz obniżkach cenowych z tygodniowymi danymi sprzedażowymi z sieci handlowych, dostarczone zostaje narzędzie zapewniające pełniejsze zrozumienie czynników mających wpływ na rozwój SKU, marki segmentu lub całej kategorii.
Celem badań było przedstawienie polskiego rynku środków ochrony roślin roku w ujęciu ilościowym i wartościowym na tle Unii Europejskiej w 2012 roku. Sprzedaż środków ochrony roślin w Polsce w roku 2012 była na poziomie 400 mln euro lub 13,3 tys t substancji aktywnej. W przeliczeniu na 1 ha użytków rolnych była wyraźnie niższa niż przeciętnie w UE. Wartości mierników sprzedaży dla Polski wyniosły 0,92 kg substancji aktywnej na 1 ha albo 27,7 euro/ha, przy średniej dla UE odpowiednio 1,52 kg/ha i 57,2 euro/ha. Zarówno w Polsce, jak i w UE dwoma głównymi grupami środków ochrony roślin na rynku były herbicydy i fungicydy. Jednak udział herbicydów w Polsce, zarówno w ujęciu ilościowym, jak i wartościowym, wyniósł ponad połowę, a fungicydów około 40% rynku, podczas gdy średnio w UE udział fungicydów był wyższy niż w Polsce, a herbicydów - niższy. Rynek środków ochrony roślin w segmencie "dom i ogród" miał całkowicie odmienną strukturę z wyraźną dominacją insektycydów. (abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy wpływu wezwania do usunięcia wad rzeczy sprzedanej na skuteczność złożonego wcześniej oświadczenia o obniżeniu ceny przy rękojmi za wady. Autor przeprowadza analizę charakteru prawnego oświadczenia o obniżeniu ceny oraz żądania usunięcia wady. Zrelacjonowane zostają poglądy wyrażane w orzecznictwie i doktrynie dotyczące owych kwestii. W końcu, przy uwzględnieniu różnych założeń wyjściowych, autor analizuje tytułowe zagadnienie, zwracając uwagę na niektóre problemy z nim związane. Koniec pracy poświęcony jest na zasadnicze konkluzje co do niejednoznaczności obowiązujących obecnie przepisów i możliwych rozwiązań mogących zniwelować skutki tego zjawiska.(abstrakt oryginalny)
Dokonano analizy wydajności ekonomicznej chowu w systemie klatkowym i systemie na głębokiej ściółce na fermach o różnej wielkości. Do analizy kosztów i przychodów wykorzystano dane pochodzące z Farm Accountancy Data Network (FADN ) za lata 2004-2014, przekazane przez Węgierski Instytut Badawczy Ekonomiki Rolnictwa (AKI ). Pomimo zmiany klatek przez hodowców, różnice w zakresie wydajności ekonomicznej chowu w obu systemach nadal się pogłębiały. Wykazano, że hodowcy stosujący system na głębokiej ściółce zwykle utrzymują mniejsze stada, a 36% stada jest utrzymywane w ramach działalności rodzinnej, gdzie wynagrodzenie nie jest rejestrowane jako koszty osobiste. Koszt jednostkowy i średnia cena sprzedaży jednego jaja zmniejszały się wraz ze wzrostem wielkości fermy, niezależnie od systemu chowu. Największy spadek średnich cen sprzedaży dotykał hodowców stosujących system klatkowy, utrzymujących ponad 25 tys. sztuk drobiu. W przypadku hodowców stosujących system na głębokiej ściółce spadek ten był odczuwalny już przy wielkości stada wynoszącej 10 tys. sztuk.(abstrakt oryginalny)
Celem rozważań jest zbadanie wpływu zaufania na wyniki sprzedażowe firmy. W tym celu przeprowadzono pomiar zaufania klientów do sprzedawców przedsiębiorstwa handlowego, które zestawiono z raportem sprzedaży danego przedsiębiorstwa. Pomiar zaufania przeprowadzony został za pomocą pocztowego wywiadu kwestionariuszowego. Ankiety były wysyłane do klientów (podmiotów gospodarczych) wraz z fakturami zakupu. Najwyższą sprzedaż odnotowano w grupie klientów o najwyższym poziomie zaufania. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku powtarzalności zakupów klientów. Klienci z grupy o najwyższym poziomie zaufania kupowali najczęściej i najwięcej. Najrzadziej zakupów dokonywali klienci charakteryzujący się najniższym poziomem zaufania. Zaufanie to jeden z ważniejszych czynników kształtujących decyzje konsumentów. Przedsiębiorstwa winny budować swoje relacje z klientami opierając je na zaufaniu. Badania potwierdzają, że jest to działanie niezwykle zasadne. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
Wśród fachowców toczą się ożywione dyskusje na temat tego, co i jak personalizować. Na ile wskazywać, że oferta jest dobrana na podstawie wiedzy zebranej przez firmę o kliencie i podkreślać osobisty charakter rekomendacji, a na ile ukrywać fakt inwigilacji marketingowej. Wydaje się jednak, iż wyzwaniem jest stworzenie raczej poczucia bezpieczeństwa, a nie epatowanie ilością wiedzy zebranej o użytkowniku. (fragment tekstu)
Artykuł porusza następujące zagadnienia: wpływ otoczenia konsumenckiego na wybór metod sprzedaży, stymulatory aktywności w zakresie sprzedaży, nastawienie menedżerów na zmiany w procesach sprzedaży, ocena sprzedaży w kontekście sytuacji na rynkach globalnych i lokalnych.
Eksperci e-mail marketingu z GetResponse przebadali ponad 200 firm związanych z branżą wydawniczą. Były wśród nich wydawnictwa, agencje literackie, księgarnie internetowe, hurtownie, dystrybutorzy oraz biblioteki. Okazało się, iż najwyższy poziom e-mail marketingu w branży wydawniczej prezentują księgarnie internetowe. Część firm w ogóle go nie stosuje, aczkolwiek achillesową piętą tego procesu jest konieczność pozyskania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Tymczasem warto wysyłać wiadomości, także w przypadku gdy subskrybenci nie dokończą zakupów i opuszczą koszyk z produktami. (fragment tekstu)
Zachęcić klienta do zakupu produktu można albo dobrą, atrakcyjną ofertą (wędka), albo ofertą zamydlającą oczy i wprowadzającą w błąd (haczyk). Nabywca produktu w modelu wędki chętnie wróci do tej marki w przyszłości, bo dobre skojarzenia są najmocniejszym afrodyzjakiem zakupowym. Klient, który poczuje się w jakiś sposób złowiony (naciągnięty) na haczyk, będzie omijał ową markę szerokim łukiem, traktując jako oszusta. (fragment tekstu)
Spółka z branży badania rynku postanowiła przeprowadzić akcję promocyjną wśród dotychczasowych panelistów i nagradzać ich w zamian za doprowadzenie do rejestracji nowej osoby w panelu oraz wypełnienie przez taką osobę odpowiedniej ankiety. Spółka jako płatnik wynagrodzenia dla rekomendujących chciała zastosować zwolnienie z opodatkowania podatkiem PIT przewidziane dla sprzedaży premiowej z art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT. Fiskus nie zgodził się ze spółką w sprawie takiej interpretacji i niestety trzeba przyznać mu rację. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.