Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 81

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Oferta handlowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Głównym celem niniejszej analizy jest wykazanie istotności cyklu konwersji gotówki przy kształtowaniu oferty firmy handlowej. Ostateczne decyzje dotyczące szerokości i głębokości posiadanego asortymentu muszą być poprzedzone zarówno analizą otoczenia, jak i analizą własnych możliwości. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod jest zestawienie wielkości sprzedaży poszczególnych pozycji asortymentowych na tle całej firmy. Kluczowym elementem takich analiz, często pomijanym w polskich przedsiębiorstwach, jest strategia zarządzania kapitałem obrotowym. Bardzo użytecznym wskaźnikiem zarządzania kapitałem obrotowym jest cykl konwersji gotówki (z ang. Cash-to-cash cycle time). Celem analiz obrotu poszczególnymi rodzajami asortymentu jest wyznaczenie dla każdego z nich przewidywanych wartości zysku ze sprzedaży. W konsekwencji uzyskamy pełny obraz na to, jaki udział ma obrót danym artykułem, grupą artykułów czy też grupą towarową na tle całej firmy. Dzięki tej analizie można między innymi znacznie efektywniej rozdysponowywać budżety różnorodnych zasobów w firmie (np. czasu, powierzchni magazynowej, powierzchni handlowej czy środków marketingowych) dla każdego rodzaju asortymentu handlowego. Ta dopiero metoda wydaje się właściwie skonstruowanym narzędziem pomocnym w wyznaczaniu odpowiedniej struktury oferty handlowej firmy, która ma umożliwić w rezultacie osiągnięcie założonych uprzednio celów. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Postrzeganie uczciwości cen a rekomendacje oferty i skłonność do zakupu
100%
Celem artykułu jest wykazanie związku między oceną uczciwości cen dokonywanej przez konsumenta a jego skłonnością do rekomendowania oferty oraz intencji zakupu. Autorka zaprezentowała wyniki własnego badania opartego na metodzie scenariuszy. Badanie zrealizowano w I kwartale 2015 roku na próbie 126 respondentów (pomysł na badanie zaczerpnięty z artykułu L. Xia i K.B. Monroe, Is a good deal always fair? Examining the concepts of transaction value and price fairness, "Journal of Economic Psychology" 2010, Vol. 31, No. 6). Wyniki badania wskazują na wyraźnie silniejszą korelację między negatywną oceną uczciwości cen a brakiem intencji zakupu i negatywnym word of mouth niż korelacją między pozytywną oceną uczciwości cen a intencją zakupu i rekomendacją oferty (pozytywne WOM). Autorka wskazała na wynikające z tego implikacje praktyczne dla oferentów - głównie koncentracja na przejrzystości polityki informacyjnej (dotyczącej zasad ustalania cen) oraz świadome kształtowanie poziomu rozbieżności cen dostępnego w sklepie asortymentu. (abstrakt oryginalny)
Rosnąca konkurencja na rynku wymusza na przedsiębiorstwach usługowych podejmowanie skutecznych działań zmierzających do zwrócenia uwagi konsumentów na swoją ofertę. Tworząc ofertę, należy pamiętać, aby przedstawiała właściwą wartość, była atrakcyjna, przyciągała uwagę potencjalnych klientów, a także była zgodna z kreowanym przez przedsiębiorstwo wizerunkiem. Wiedza dotycząca zachowań konsumentów - widzów na rynku usług kinowych może w znaczący sposób wpłynąć na kształtowanie oferty asortymentowej kin. Celem artykułu jest identyfikacja zachowań konsumentów na rynku usług kinowych w Polsce i wskazanie możliwości ich wykorzystania do kształtowania oferty usług. W artykule wykorzystano własne wyniki badań bezpośrednich przeprowadzonych na próbie 2048 widzów kinowych w Polsce.(abstrakt autora)
Funkcjonowanie w Polsce gospodarki rynkowej spowodowało coraz częstsze występowanie zjawiska wrogich przejęć przedsiębiorstw. W niniejszym opracowaniu przedstawiono warianty aktywnych taktyk obrony przed takimi przejęciami. Przy opisie wykorzystano głównie literatury amerykańskiej, ponieważ w kraju tym tego rodzaju narzędzia są szczególnie popularne. (fragment tekstu)
Większość ofert handlowych, które docierają do firm, trafia do kosza. Przedstawiono jak dobrze przygotować dobrą ofertę..
Oferta wstępna traktowana jest niekiedy jako ukoronowanie całego procesu przygotowania negocjacji i, co wydaje się oczywiste, jako naturalny początek rozmów. Ofertę wstępną zdefiniować można jako określenie spraw, o których strona zamierza rozmawiać oraz stanowiska, czyli oferty zawarcia porozumienia w każdej z tych kwestii. W wielu negocjacjach ofertę wstępną sprowadzić można do określenia ceny za dobro, które jest przedmiotem transakcji. (fragment tekstu)
Właściwe przygotowanie oferty przetargowej, zgodnej z wymaganiami zamawiającego wpływa w dużym stopniu na możliwość wygrania przetargu przez wykonawcę. Często jednak oferent ma problem z odczytaniem intencji zamawiającego jak i wyznaczeniem właściwej ceny ofertowej. Nieprecyzyjne zapisy specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) są powodem późniejszych problemów wykonawców z przygotowaniem oferty. W artykule uwaga zostanie skupiona jedynie na dwóch punktach SIWZ mających szczególne znaczenie przy ustaleniu podstawowego elementu oferty przetargowej, jakim jest kalkulacja ceny ofertowej. Są to "opis przedmiotu zamówienia", gdzie zamawiający precyzuje, co będzie podlegało wycenie i "opis sposobu obliczenia ceny ofertowej", gdzie z kolei określone są wymagania co do formy i podstaw określenia kalkulacji. W artykule przedstawiono najczęściej występujące błędy występujące w SIWZ wraz z przykładami zaczerpniętymi z dokumentacji postępowań. (abstrakt oryginalny)
Handel detaliczny żywnością należy do dziedzin działalności gospodarczej charakteryzujących się najwyższą rotacją towarów i częstymi zmianami asortymentowymi. Specyfika ta nie przesądza jednak o innowacyjności oferty handlowej. Wprowadzanie nowych rodzajowo produktów do sprzedaży detalicznej jest bowiem zadaniem wymagającym działań przygotowawczych i reorganizacyjnych, a przede wszystkim wiąże się z ryzykiem niepowodzenia rynkowego. W artykule dokonano diagnozy innowacyjności oferty asortymentowej przedsiębiorstw handlu detalicznego w województwie podkarpackim, która wyrażona jest charakterem sprzedawanych artykułów i częstotliwością wprowadzania nowych produktów. Zestawiane są zachowania podmiotów handlu detalicznego o różnych cechach klasyfikacyjnych, określonych w oparciu o kryterium miejsca funkcjonowania, wielkości przedsiębiorstwa, rentowności obrotu, zasięgu działania czy pozycji rynkowej i sytuacji rozwojowej. Pozwala to na identyfikację wzorców zachowań i ich determinant. Weryfikacji poddaje się przy tym hipotezę, że najbardziej innowacyjne są podmioty, które charakteryzują się również najkorzystniejszymi wynikami ekonomicznymi i sytuacją rynkową. Wnioskowanie w opracowaniu oparte jest na wynikach badań własnych przeprowadzonych w 2016 roku na grupie 321 podmiotów handlu detalicznego funkcjonujących w województwie podkarpackim, realizowanych metodą wywiadu bezpośredniego wspomaganego kwestionariuszem. (abstrakt oryginalny)
Zamówienia publiczne to ważny instrument wydatkowania środków publicznych. Konieczność stosowania Prawa zamówień publicznych, które podlega licznym nowelizacjom, powoduje, że w toku postępowania o zamówienie publiczne mogą się pojawiać wątpliwości natury interpretacyjnej, a na linii zamawiający - wykonawcy mogą dochodzić do głosu sprzeczne interesy i napięcia. Artykuł ma na celu analizę przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych i wybranych orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej w zakresie problematyki "rażąco niskiej ceny" i szacunkowej wartości zamówienia. Przytoczone przykłady orzeczeń KIO wskazują, że wykonawcy i zamawiający, biorący udział w postępowaniu o zamówienie publiczne, nie mogą w swoich ofertach cenowych abstrahować od cen rynkowych. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł poświęcony jest problemowi funkcjonowania rynku apartamentów nadmorskich w Polsce. Polskie wybrzeże bałtyckie w ciągu zaledwie kilku lat stało się przedmiotem zainteresowania wielu inwestorów, szczególnie gdy pod uwagę weźmie się tak popularne miejscowości, jak: Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Gdynia, Sopot. Świadczy o tym m.in. liczba sprzedawanych nad morzem mieszkań, którą szacuje się w ostatnich latach na blisko 3000 lokali, oraz różnorodność oferty, skierowanej przede wszystkim do klientów o stosunkowo wysokich dochodach. W artykule dokonano przeglądu inwestycji apartamentowych zlokalizowanych nad polskim morzem, zaprezentowano rezultaty badań przeprowadzonych wśród nadmorskich inwestorów, a także zaprezentowano główne preferencje potencjalnych nabywców mieszkań apartamentowych usytuowanych nad Bałtykiem. W podsumowaniu nawiązano do bieżącej sytuacji na analizowanym tynku nieruchomości, której rezultatem może być wycofanie się bądź zawieszenie przez pewną grupę inwestorów działalności. (abstrakt oryginalny)
Gwarantowanie wysokiej jakości zarówno produktu, jak i usługi, uważane jest za priorytetowe zadanie każdej organizacji. Troska o jakość nabrała szczególnego znaczenia wraz z rozwojem wymiany towarowej. W niniejszym artykule scharakteryzowano kryteria oceny jakości oferty handlowej.
Celem opracowania jest przybliżenie tematyki przygotowywania zapytań ofertowych, czyli próśb o zgodę na przesłanie oferty za pośrednictwem poczty elektronicznej. Pokazano, jak pisać zapytania oraz przedstawiono podstawowe błędy popełniane przez niedoświadczonych pracowników zajmujących się realizacją kampanii e-mail marketingowych. Przytoczono także podstawę prawną dotyczącej listów akwizycyjnych, wyjaśniono, kiedy zapytanie jest zapytaniem, a nie informacją handlową oraz pokazano, w jaki sposób zautomatyzować proces pozyskiwania zgody na przesłanie oferty z użyciem oprogramowania komputerowego. (fragment tekstu)
W niniejszym artykule przedstawimy pewną modyfikację problemu alokacji. Problem ten można sformułować następująco: sprzedawcy w agencji handlowej mają prawo do sprzedaży oferowanych towarów po cenie oferowanej przez kupującego. W tym celu obserwują oferty pojawiające się sekwencyjnie w momentach skoków procesu Poissona, które są jednocześnie momentami decyzji. Wypłata, jaką otrzyma sprzedawca, wybierając daną ofertę, jest równa zdyskontowanej wartości tej oferty. W momencie pojawienia się oferty tylko jeden z nich otrzymuje prawo zaakceptowania bądź odrzucenia prezentowanej właśnie oferty. Odrzucone oferty nie mogą być ani ponownie rozpatrywane, ani rozpatrywane przez pozostałych sprzedawców. Prawo decydowania odnośnie akceptacji bądź odrzucenia danej oferty przydzielane jest w sposób losowy, a prawdopodobieństwo otrzymania tego prawa przez każdego ze sprzedawców jest równe. Celem jest znalezienie strategii pozwalającej maksymalizować łączny oczekiwany zysk sprzedawców przy założeniu, że każdy z niech średnio powinien zarobić taką samą kwotę. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Metody szacowania parametrów stosowane w procesie ofertowym
75%
W artykule przedstawiono charakterystyki parametryczne metod pozwalających oceniać parametry techniczne i użytkowe systemów oferowanych w procesie przetargowym. Przytoczone metody uwzględniają wagę oferowanych parametrów i ich istotność z punktu widzenia eksploatacji systemu. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Ocena jakości noży styczno-obrotowych na potrzeby zamówień publicznych
75%
W artykule przedstawiono wyniki badań jakości handlowych noży styczno-obrotowych na potrzeby realizacji procedur przetargowych zgodnie z prawem zamówień publicznych w Polsce. Przedstawione badania noży są jednymi z nielicznych, które w praktyce pozwalają na wybór oferty na podstawie obiektywnie wyznaczonych liczbowych wskaźników określających jakość produktu a nie jedynie na podstawie ceny. Dzięki temu zamawiający może decydować jaki udział w ocenie oferty stanowić ma cena a jaki jakość. Wymagane w przetargu parametry geometryczne oraz materiałowe, w przypadku braku spełnienia są podstawą do odrzucenia danej oferty noży. Parametrem liczbowym wpływającym na ocenę końcową oferty jest szybkość zużycia noży. Przedstawiono wyniki badań parametrów geometrycznych, materiałowych oraz szybkości zużycia 48 kompletów noży, przeprowadzone dla przetargu składającego się z 14 zadań. Przetarg przeprowadzono dla 6 kopalni podziemnych jednej ze spółek węglowych. Do wybranych zadań w przetargu swoją ofertę zgłosiło 5 producentów. (abstrakt oryginalny)
Prawidłowo skonstruowana i zaprezentowana oferta staje się narzędziem służącym skuetcznemu wyróżnieniu produktów, a tym samym wyrazistemu oddzieleniu od konkurencji. Jej wartość jest zdaniem autorki nie do przecenienia. Wyrazistość, rozpoznawalność, struktura, jasny sposób segmentacji linii i przyszły rozwój - mogą przekazywać wartości takie, jak stabilność, komunikatywność, pozytywne wyróżnienie i wreszcie, poszanowanie odbiorcy.
Atrakcyjność oferty dla klienta jest ważnym wyznacznikiem przewagi konkurencyjnej. W artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, jakie czynniki mają wpływ na ocenę atrakcyjności oferty i firmy, a w konsekwencji - na wielkość przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa.
W artykule przedstawiono problematykę oczekiwań polskich nabywców wobec dostępnej na rynku oferty marketingowej oraz faktycznie podejmowanych przez nich działań rynkowych. Ukazano je w kontekście prosumpcyjn-oetnocentrycznym. Szczególną uwagę zwrócono na zależności występujące między tymi oczekiwaniami i konkretnymi działaniami rynkowymi, wskazując, że nie były one dotąd analizowane w literaturze przedmiotu. Podjęto próbę wypełnienia zidentyfikowanej luki wiedzy w tym zakresie. W tym celu przeprowadzono badania empiryczne, których wyniki zostały poddane analizie statystycznej za pomocą metody analizy korelacji i analizy skupień. Pozwoliło to na zweryfikowanie sformułowanych hipotez badawczych. Stwierdzono, że występują relatywnie silniejsze zależności między etnocentrycznymi oczekiwaniami respondentów a faktycznie podejmowanymi przez nich działaniami w relacjach z innymi nabywcami niż w przypadku działań w relacjach z oferentami.(abstrakt oryginalny)
Autorzy przedstawiają założenia niezbędne do wdrożenia modelu szeregowego pozyskiwania ofert handlowych. Następnie opisany zostaje sam model. W kolejnym rozdziale zostaje przedstawione studium przypadku - zakup samochodu osobowego. Na końcu przedstawione zostają korzyści płynące z zastosowania modelu w porównaniu z podejściem tradycyjnym.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.