Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 43

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Office work
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Omówiona w artykule problematyka powinna zainspirować użytkowników już eksploatowanych komputerów osobistych do działań mających na celu wygodniejsze i ujednolicone uzyskiwanie polskich liter w różnych popularnych edytorach tekstów zainstalowanych na komputerze oraz do ułatwienia pracy osobom mającym praktykę w pisaniu na maszynie. Jest to w większości przypadków możliwe, chociaż wymaga nieco wysiłku. Efekt jednak w pełni rekompensuje ten trud i możemy dzięki niemu uzyskać komfortową pracę podczas pisania tekstów. Szkoda, że nie zadbali o to dotychczas producenci i dystrybutorzy komputerów przez wyposażenie ich w klawiatury z polskimi literami oraz zainstalowanie legalnego oprogramowania umożliwiającego ich uzyskiwanie. (fragment tekstu)
W procesie tworzenia miejsca pracy niewiele uwagi poświęca się oczekiwaniom pracowników. Tymczasem ich doświadczenia i spostrzeżenia nie powinny być ignorowane ani przez projektantów, ani przez kadrę zarządzającą. Artykuł prezentuje wyniki badań programu badawczego Innowacyjne biuro, przeprowadzonego przez członków kół naukowych HR Leaders i Spatium, działających na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Jako metodę realizacji projektu wybrano zogniskowany wywiad grupowy z badania ocen i preferencji dotyczących przestrzeni biurowej.(abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule zaprezentowano programowanie nauczania. Przedstawiono maszyny dydaktyczne umożliwiające realizację programowanych jednostek lekcyjnych. Na koniec przedstawiono problemy projektowania systemów dydaktyki komputerowej. Przy projektowaniu uwzględniono: środowisko sprzętowe i programowe, organizację dydaktyki komputerowej.
Artykuł podejmuje problem kultury organizacyjnej w kontekście przemian technologicznych, szczególnie w dobie rozwijających się narzędzi mobilnych, takich jak tablety i smartfony. Jego celem jest skonfrontowanie wizji przemian pracy biurowej z lat 70.-90. z wynikami foresightu społecznego przeprowadzonego w latach 2015/2016. Zbieżność wizji sprzed kilkudziesięciu lat z obecnymi scenariuszami dalszej transformacji pracy pokazuje, że nowe technologie niewiele zmieniły w wyobraźni społecznej i raczej oddziaływały w polu relacji społecznych, a nie samej infrastruktury pracy. Zjawiska takie, jak praca "anytime, anywhere" należą nadal do pewnych modeli-mitów kultury organizacyjnej, choć mają olbrzymi wpływ na budowanie określonego wzorca profesjonalnej pracy elastycznej. (abstrakt oryginalny)
W artykule scharakteryzowano podstawowe źródła informacji wykorzystywane przy opracowaniu diagnozy organizacyjnej pracy biurowej. Skoncentrowano przy tym uwagę na wartości diagnostycznej informacji pochodzących z różnych źródeł oraz ich przydatności dla stawiania diagnozy ogólnej i diagnozy szczegółowej. (abstrakt oryginalny)
Artykuł stanowi zwięzłe wprowadzenie do zagadnień dotyczących zastosowań oprogramowania wspomagającego online pracę biurową. Głównym jego celem jest prezentacja wybranych sieciowych pakietów biurowych, które mogą wspomagać zarządzanie dokumentami elektronicznymi, a także ich zastosowań, zwłaszcza w małych i średnich przedsiębiorstwach. W części 2 artykułu przedstawiono krótką charakterystykę najważniejszych sieciowych pakietów biurowych. W części 3 skoncentrowano się na kilku organizacyjnych i technologicznych aspektach użycia sieciowych pakietów biurowych w przedsiębiorstwach. (abstrakt oryginalny)
Wyjaśniono pojęcie pracy biurowej oraz omówiono jej cechy. Scharakteryzowano efektywność pracy biurowej oraz oceniono nakłady na pracę biurową i na jej efekty.
W artykule przedstawiono wybrane koncepcje cyklu działania organizatorskiego ze szczególnym uwzględnieniem sposobu postępowania stosowanego podczas badania i usprawniania pracy biurowej. Charakteryzując podobieństwa i różnice oraz wady i zalety procedur badawczych powszechnie stosowanych w organizacji pracy, zwrócono uwagę na diagnostyczną metodykę badania pracy biurowej, której podstawą jest ustalenie i ocena stanu faktycznego oraz jego przyczyn. (abstrakt oryginalny)
W praktycznej działalności organizatorskiej przystąpienie do badania musi być poprzedzone dokonaniem diagnozy stanu wyjściowego. Ekonomicznie uzasadniona konieczność stopniowego angażowania środków w toku procedury badania diagnostycznego spowodowała wyodrębnienie fazy diagnozy ogólnej i diagnozy szczegółowej. W artykule omówiono dokładniej istotę diagnozy ogólnej w sferze prac biurowych, koncentrując uwagę na treści głównych obszarów badania diagnostycznego, za które uznano: metody pracy, obieg dokumentów i materialne warunki pracy. (abstrakt oryginalny)
Za jeden z najbardziej istotnych następstw mechanizacji i automatyzacji prac biurowych można uznać te, które oddziałują na system zarządzania i podejmowania decyzji kierowniczych. Na tych też właśnie problemach skupiono uwagę w dalszej części opracowania. (fragment tekstu)
Przedstawiona publikacja skierowana jest przede wszystkim do osób, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie ośrodków pomocy społecznej (dyrektorów i kierowników) oraz do osób, które pełnią funkcje publiczne i praktycznie kreują samorządność we wspólnotach samorządowych ( prezydentów miast, burmistrzów oraz wójtów). W przedstawionym artykule autor wskazuje problem deficytu bezpieczeństwa pracowników socjalnych w trakcie świadczenia pracy socjalnej w terenie i w pracy biurowej. W opracowaniu wskazuje na wybrane studium przypadków, które świadczą o tym, że obszar bezpieczeństwa pracy pracowników socjalnych stanowi nadal aktualny problem. W tekście przedstawiono narzędzia, za pomocą których w ośrodkach pomocy społecznej podejmowane są próby zniwelowania deficytu bezpieczeństwa pracy pracowników socjalnych i pracowników biurowych. Zwrócono uwagę na nieskuteczność stosowanych narzędzi lub na ich nieprawidłowe zastosowanie. (abstrakt oryginalny)
The hidden effect of the gradual transformation of work activities and, at the same time, the optimization of movements to increase the efficiency of the production system is the increase of the static component of work. However, the current setting of the legislative and ergonomic assessment does not sufficiently take into account the aspect of static load. Because the number of sedentary professions is continually growing and current office workplaces do not meet all ergonomic requirements, the presented model of an adaptive dynamic workplace is a possible solution to reduce the impact of static load and its consequences to the human body.(original abstract)
Zwrócono uwagę na wzrost zainteresowania wykorzystaniem środków i metod informatyki do wspomagania prac administracyjno-biurowych.
W artykule dokonano identyfikacji czynności sekretarskich wspólnych i odrębnych dla poszczególnych wydziałów sądów powszechnych oraz zaproponowano ustalenie miary obciążenia pracowników biurowych. W treści artykułu zawarto również zalecenia dotyczące standaryzacji pracy sekretariatów. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Telework Usage Among White Collar Workers in the Real Estate Sector
51%
Telepraca stała się powszechną formą pracy dla pracowników umysłowych w ostatnich latach. Chociaż wzrasta liczba badań z zakresu telepracy, nadal brakuje wiedzy na jej temat - ponieważ możliwości tego trybu pracy rozwijają się szybko. Celem badania było znalezienie obszaru i motywacji do telepracy w sektorze nieruchomości. Aktualne badania wykorzystują dane empiryczne z badania przeprowadzonego wśród 127 respondentów, którzy pracują w Estonii dla firm zajmujących się nieruchomościami. Dane zbierano w ramach ilościowego kwestionariusza w 2017 r. Przedstawiono trzy hipotezy dotyczące motywacji pracowników. Badanie potwierdziło, że pracownicy sektora nieruchomości korzystają z telepracy w celu oszczędności czasu i dojazdu do pracy oraz większej wolności i prywatności. Wyniki pokazują, że tylko niewielka liczba pracowników nie korzysta z telepracy. Według wyników badania dotyczącego technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) i urządzeń przenośnych codziennego użytku, telepraca ma duży potencjał w sektorze nieruchomości. Decyzja o pracy zdalnej odbywa się zazwyczaj przez samych pracowników, a zatem główne czynniki wpływające na telepracę zostały skoncentrowane na pracownikach. Konieczne jest wykształcenie pracowników i pracodawców w zakresie zalet i zagrożeń związanych z telepracą. To mogłoby przyczynić się do zapoznania ich potencjałem i propozycjami telepracy. (abstrakt oryginalny)
W oparciu o literaturę przedmiotu i doświadczenia autorów przedstawiono poglądy na temat istoty i definicji postępu technicznego w dziedzinie wytwarzania oraz sformułowano na tej podstawie definicję teoretyczną. Określono również istotne cechy i podjęto próbę stworzenia definicji oraz klasyfikacji form postępu technicznego w pracy administracyjno-biurowej. (abstrakt oryginalny)
Telepraca jest nową formą zatrudnienia, która nie wymaga obecności pracownika w biurze. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu zaawansowanych środków telekomunikacyjnych i technologii informatycznych.
Humanizacja organizacji pracy w przypadku stanowisk operatorskich związanych z elektroniczną techniką przetwarzania danych jest splotem złożonych i bardzo specyficznych problemów. Wszelkie rozwiązania w tym zakresie wymagają uwzględniania szerokiego wachlarza zagadnień. W niniejszej pracy prezentujemy szereg propozycji zmierzających do zhumanizowania pracy na stanowisku operatorki monitora ekranowego oraz na stanowisku operatorki urządzenia służącego do perforowania kart. (fragment tekstu)
19
51%
W artykule przedstawiono analizę uciążliwości pracy biurowej za pomocą listy kontrolnej dla 32 pracowników przedsiębiorstwa zajmującego się branżą maszyn budowlanych i energetyki. Zbadano stopień uciążliwości pracy oraz przyczyny zgłaszanych przez pracowników uciążliwości. Zaprezentowano budowę listy kontrolnej, która została sporządzona na cele badania stanowisk biurowych wybranej grupy pracowników oraz zasadę przyjętej oceny uciążliwości w liście kontrolnej. W artykule przedstawiono również wiele powszechnie występujących uciążliwości pracy biurowej i ich skutków dla zdrowia pracowników.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono dziesiętną analityczną metodę oceny pracy w centrum komputerowym, wykorzystując metodę Studniarka, która obejmuje ocenę pracy pracowników niefizycznych. Przedstawiając metodę, autor rozważa system i klasyfikację kryteriów oceny i odpowiadających im kluczy oraz ilustruje zastosowanie metody w odniesieniu do operatora wyświetlacza. Artykuł zawiera również wyniki oceny dla 5 wybranych stanowisk pracy w centrum komputerowym.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.