Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Operating expenses records
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono wybrane aspekty modelowania systemów ewidencji w rachunku kosztów i dokonań przedsiębiorstwa. Skoncentrowano się na modelowaniu strumieni przepływów danych w systemie ERP w kontekście ewidencji kosztów i dokonań. Dokonano charakterystyki wybranych przepływów w obszarach sprzedaży, zakupów oraz produkcji z uwzględnieniem ewidencji księgowej na kontach księgi głównej oraz obiektach rachunku kosztów i dokonań. Przedstawiono koncepcję prezentacji i raportowania przepływów układzie tabelarycznym wiążącym księgę główną (KG) z obiektami rachunku kosztów i dokonań. Postulowane rozwiązanie poparto przykładem ilustrującym sposób ewidencji i raportowania w systemie rachunkowości przedsiębiorstwa.(abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia wybrane sposoby prowadzenia ewidencji analitycznej kosztów działalności operacyjnej w jednostkach innych niż banki i zakłady ubezpieczeń. Wspomniano o metodzie prowadzenia ewidencji analitycznej z zastosowaniem wymiarów charakteryzującą się wysoką jakością danych analitycznych oraz łatwością w prowadzeniu nawet bardzo rozbudowanej ewidencji.(fragment tekstu)
Jednostki nie prowadzące działalności gospodarczej i nie będące spółkami prawa handlowego mogą stosować uproszczone reguły rachunkowości. Autorka przedstawiła układ kosztów i przychodów oraz sposób ich ewidencji, które dostarczają odpowiednich informacji do oceny działalności omawianych jednostek i spełniają podstawowe wymogi w zakresie sporządzania sprawozdań finansowych, szczególnie rachunku wyników.
Omówiono determinanty organizacji ewidencji kosztów i przedstawiono sposoby ich ewidencji oparte na symbolice "wzorcowego" planu kont.
Celem niniejszego artykułu jest próba udzielenia odpowiedzi na pytanie jak ujmowane i prezentowane są koszty działalności operacyjnej w małych i średnich podmiotach gospodarczych.(fragment tekstu)
Autorka przedstawiła genezę wspólnot mieszkaniowych i omówiła podstawy prawne do prowadzenia rachunkowości we wspólnotach mieszkaniowych w 1998 roku oraz zmiany jakie wprowadzono w 2001 roku. Na koniec zwróciła uwagę na potrzebę wyodrębnienia kosztów wspólnoty mieszkaniowej, zwłaszcza funduszy remontowych.
7
Content available remote Jak właściwie prowadzić ewidencję odpadów w firmie
67%
Działalność niemal każdego przedsiębiorstwa wiąże się z wytwarzaniem odpadów. Zazwyczaj w firmie powstają w niewielkiej ilości odpady komunalne (wytworzone przede wszystkim w części socjalnej przez pracowników) oraz odpady inne niż komunalne (główny strumień), związane z funkcjonowaniem zakładu. Przedsiębiorcy wytwarzający ten rodzaj odpadów mają obowiązek prowadzenia ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów. Bardzo często zdarza się, że firmy nie są świadome tego obowiązku lub realizują go w sposób nieprawidłowy, a to w przypadku kontroli może skutkować nałożeniem dotkliwych kar finansowych. Czym jest owa ewidencja i dokładnie kogo dotyczy? (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Jak właściwie prowadzić ewidencję opakowań
67%
Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z obowiązków odnoszących się do opakowań wprowadzanych na rynek wraz z produktem, jakie nakłada na nich ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz.U. z 2016 r., poz. 1863 ze zm.). Jednym z nich jest prowadzenie tzw. ewidencji opakowań. Czym jest ten dokument, na czym polega jego prowadzenie i kogo właściwie dotyczy? (abstrakt oryginalny)
Weryfikacja procesu produkcyjnego, na potrzeby rachunku kosztów działań, daje zbiór informacji niezbędnych przy określaniu ośrodków odpowiedzialności za koszty. W rachunku kosztów działań produkt jest rozumiany jako efekt powstały w wyniku odpowiedniej ilości celowych działań. Efektem działania jest powstanie określonej struktury kosztów, zatem pierwotnym nośnikiem kosztu nie jest sam produkt lecz działanie niezbędne do jego wykonania. Autorki są zdania, że nośniki odpowiedzialności w rachunku kosztów działań można rozpatrywać w dwóch wymiarach odpowiedzialności, tj.: odpowiedzialności za zaistnienie działania i odpowiedzialności za poziom zasobów zużywanych przy realizacji określonego działania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.