Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Operatorzy niezależni
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł jest próbą odpowiedzi na pytanie o właściwą rolę i miejsce operatorów prywatnych na rynku transportu zbiorowego, w aspekcie efektywności ekonomicznej systemów zarządczo-organizacyjnych. Problem ten wpisuje się w trwający ponad sto lat spór ekonomistów odnośnie do najbardziej właściwej roli państwa w gospodarce. (fragment tekstu)
Porównując tempo rozwoju sieci szerokopasmowej w Austrii z innymi krajami Unii Europejskiej można stwierdzić, iż uległo ono spowolnieniu. Średnia wartość łączy szerokopasmowych przypadających na jednego mieszkańca w Unii Europejskiej wynosi ponad 22, 9%. Mimo tego istniejąca już infrastruktura telekomunikacyjna sprzyja realizacji nowych usług takich jak np. usługi e-administracji gdzie Austria jest krajem przodującym.(fragment tekstu)
Działania regulacyjne w obszarze rynków informacyjno-komunikacyjnych powinny opierać się na instrumentach możliwie jak najmniej ingerujących w mechanizm rynkowy. Eksponowane w ostatnim czasie rozwiązanie podziału funkcjonalnego operatorów telekomunikacyjnych trudno do takich zaliczyć. Jest to wręcz rozwiązanie bardzo radykalne, z reguły wywołujące silny opór ze strony tzw. operatorów zasiedziałych.. Uwzględniając ten stan rzeczy, wyciągnięcie poprawnych wniosków co do zasadności lub braku zasadności szerokiego wykorzystania tego rozwiązania, wymaga czasu. Podstawą podjętych w tym zakresie decyzji powinny być szerokie analizy wyników osiągniętych na rynku brytyjskim, na którym dokonano już podziału funkcjonalnego zasiedziałego operatora telekomunikacyjnego.(fragment tekstu)
Rynek pocztowy podlega zmianom, których głównymi powodami są: - liberalizacja, - e-substytucja. Zmusza to operatorów zasiedziałych do doskonalenia swych strategii rozwoju i modeli biznesowych. Celem artykułu jest scharakteryzowanie tych strategii i zaprezentowanie postępowania Poczty Polskie. W artykule wskazuje się, że podstawową słabością działań restrukturyzacyjnych Poczty Polskiej jest zbyt późne ich podjęcie.(abstrakt autora)
W ostatnich latach wszystkie podmioty gospodarcze stanęły wobec wyzwań gospodarki w stanie kryzysu. Dekoniunktura obecna na wszystkich rynkach, choć co prawda w zróżnicowanym zakresie, dotknęła wszystkie branże, w tym transport. Wszystkie podmioty gospodarcze transportu w mniejszym lub większym zakresie odczuły negatywny wpływ warunków funkcjonowania na swój byt. Stworzyło to konieczność pewnych dostosowań tych podmiotów, m.in. w zakresie ich zachowań rynkowych. Zachowania rynkowe, będąc zewnętrznym obrazem działań podmiotów gospodarczych, są z jednej strony przejawem sytuacji, w jakiej te podmioty się znajdują (jej identyfikatorami), a z drugiej są sposobem na zapewnienie owym podmiotom niezbędnego poziomu równowagi funkcjonalnej. Prawidłowa ich ocena może przyczynić się do sukcesu działań adaptacyjnych. W warunkach dekoniunktury również podmioty gospodarcze transportu musiały niejednokrotnie pozmieniać swoje zachowania - kiedy dotychczasowe przestały być adekwatne do zmienionej sytuacji rynkowej. Stąd rodzi się interesujący problem badawczy - w jakim stopniu różnicują się zachowania podmiotów gospodarczych w wyniku pogorszenia się ich warunków funkcjonowania lub też jaki poziom intensywności dotychczasowych zachowań jest niezbędny, aby przetrwać na rynku. Głównym celem opracowania jest wykazanie zmian zachowań operatorów i organizatorów transportu oraz producentów środków transportowych w warunkach dekoniunktury gospodarczej ostatnich lat wyrażający się zmianą ich wartości (natężenia). Dla zrealizowania tak określonego celu został opracowany system diagnostyczny oceny zachowań, który dał podstawę do wygenerowania wniosków co do stopnia odchyleń poszczególnych zachowań ujawnianych na rynku przez badane podmioty. Dla potrzeb opracowania zbadano trzy podmioty (po jednym z każdej grupy wcześniej wspominanych). Tym samym było też możliwe pokazanie użyteczności zaproponowanego systemu diagnozowania zachowań rynkowych. Jednakże należy mieć świadomość, że podjęte działania badawcze nie pozwalają na uogólnianie wniosków na całą branżę transportową, ale mogą sygnalizować pewne procesy kształtowania się zachowań rynkowych.(abstrakt autora)
6
75%
Obszarem rozważań referatu jest funkcjonowanie rynku usług pocztowych. Poczty w wielu krajach są państwowymi organizacjami użyteczności publicznej, opierającymi swoje funkcjonowanie między innymi na postanowieniach prawa pocztowego. Polski rynek usług pocztowych, podobnie jak dzieje się to w innych krajach Unii Europejskiej, jest w trakcie zmian regulacyjnych zmierzających do liberalizacji rynku. Dlatego też w najbliższych latach zaobserwujemy szereg przemian wynikających z konieczności dostosowania się do nowych dyrektyw. Zdolności do przekształcenia, reorganizacji i rozwoju są determinowane w znacznej części przez zasób wiedzy, jakim dysponuje dana organizacja wraz z pracownikami, którzy ją tworzą. Wiedza, którą przedsiębiorstwo posiada, winna służyć również klientom. W przypadku przedsiębiorstwa publicznego powinna być użyteczna dla całego społeczeństwa. Prezentując sposoby wykorzystania i kreowania wiedzy przez przedsiębiorstwo państwowe Canada Post Corporation, autor odniesie się do praktyki stosowanej w Poczcie Polskiej SA Polski operator, opierając się na skutecznych działaniach innych operatorów, powinien rozwijać jednak własną koncepcję zarządzania wiedzą. W główniej mierze zaprezentowane zostaną przedsięwzięcia kreujące, rozwijające i szerzące wiedzę wśród klientów wewnętrznych i zewnętrznych organizacji. (fragment tekstu)
Liberalizacja Rynku Usług Pocztowych umożliwiła otwarcie rynku przesyłek listowych i wprowadzenie konkurencji na tym rynku. Pozycja rynkowa konkurentów (tzw. operatorów alternatywnych) zaczęła słabnąć wskutek spadku liczby nadawanych przesyłek listowych. Zmusza to operatorów alternatywnych do podejmowania działalności na rynku paczek i przesyłek ekspresowych. Dynamiczny rozwój w tym obszarze utrudnia natomiast silna konkurencja.(abstrakt oryginalny)
Operatorzy komórkowi nie wpuścili wirtualnych rywali. Sami zagospodarują rynkową niszę. Niższe ceny połączeń i większy wybór usług telefonii komórkowej, jakie mieli odnieść klienci z wejścia na rynek operatorów wirtualnych tzw. Mobile Virtual Network Operator (MVNO). W Polsce tymczasem pogoda dla operatorów wirtualnych się pogorszyła, bo PTC i Polkomtel same zaczęły świadczyć takie usługi (Heyah, Sami Swoi).
PTC, Polkomtel i Centertel lobbują, aby czwarty operator nie mógł korzystać z ich infrastruktury. Lobbing polskich operatorów GSM nie wystraszył Hutchisona, tzn., że nie wszystkich udało się zniechęcić do polskiego rynku telefonii mobilnej.
Dynamiczny rozwój kultury technicznej sprawia, że we współczesnych czasach ludziom w każdym wieku i niemal we wszystkich sytuacjach życiowych towarzyszą obiekty techniczne. Ich powszechność związana jest z coraz lepszym stopniem przystosowania do możliwości psychofizycznych człowieka. Ich konstrukcja stawia przed użytkownikiem wymagania, które w zależności od sytuacji mogą nawet w dużym zakresie obniżać komfort ich stosowania oraz efektywność działania użytkownika. Za ten często występujący brak równowagi między: wymaganiami obiektów technicznych i oczekiwaniami użytkowników odpowiada w znacznym stopniu element pośredniczący w komunikacji między tak rozumianymi stronami, zwany interfejsem a przede wszystkim warunki towarzyszące temu procesowi, tj. kontekst sytuacyjny, który towarzyszy wspomnianej interakcji. Stosowany powszechnie reżim systemów wytwórczych i systemów jakości może zapewnić wyprodukowanie ergonomicznych obiektów technicznych spełniających normy jakościowe, ale zakres sposobów ich wykorzystania przez człowieka pozostaje nieograniczony. Zakres ten jest związany z indywidualnymi (osobniczymi) predyspozycjami i warunkami, w jakich użytkownik wykorzystuje dany obiekt techniczny. Celem artykułu jest prezentacja wyników badań diagnozy ergonomicznej na stanowisku o wysokim poziomie obciążenia zadaniowego, gdzie zaobserwowano istotny wpływ kontekstu sytuacyjnego na ocenę ergonomiczności urządzeń sterowniczych. Publikacje naukowe z obszaru diagnozowania ergonomicznego systemów człowiek- technika dostarczają wiedzy pomocnej w ocenianiu istotnych czynników, które degradują ergonomiczność obiektów technicznych. Umożliwiają tym samym określenie znaczenia kontekstu sytuacyjnego dla skutecznego funkcjonowania człowieka. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Outsourcing na rynku usług telekomunikacyjnych w Polsce
63%
Artykuł traktuje o outsourcingu na rynku usług telekomunikacyjnych w Polsce. Przedstawiono w nim teoretyczne aspekty outsourcingu związane z jego definiowaniem, zakresem funkcjonalnym oraz typologią. Dokonano charakterystyki wykorzystania form outsourcingowych stosowanych w praktyce rynkowej przez wybranych polskich operatorów telekomunikacyjnych oraz zwrócono uwagę na zakres potencjalnych korzyści wynikających z przyjęcia rozwiązań o charakterze outsourcingowym. Wskazano na perspektywy kształtowania się outsourcingowej formy zarządzania na rynku usług telekomunikacyjnych w Polsce.(abstrakt autora)
Celem artykułu jest zaprezentowanie wyników badań związanych z bezpieczeństwem informacji wśród operatorów usług logistycznych. Metodyka przeprowadzonych badań koncentrowała się na dwóch aspektach. Pierwszy związany był z dynamiką poziomu potrzeb bezpieczeństwa informacji w łańcuchu dostaw. Drugi dotyczył identyfikacji źródeł zagrożeń mających wpływ na bezpieczeństwo informacji w łańcuchu dostaw, które ujęte zostało przez pryzmat, zagrożeń zewnętrznych związanych z przetwarzaniem bezpieczeństwa informacji, danych osobowych personelu operatora usług logistycznych, podatności sieci telekomunikacyjnych na zagrożenia dla bezpieczeństwa informacji, narzędzi programowych wykorzystywanych do ataku na bezpieczeństwo informacji, technologii komputerowych, które mogą być wykorzystywane do kradzieży danych, stosowanych socjotechnik w atakach na bezpieczeństwo informacji w sieci, oraz obowiązkach administratora sieci danych. (abstrakt oryginalny)
W konsekwencji redukcji stawek taryfowych na usługi telefonii komórkowej szczególnego znaczenia, jako czynnika konkurowania, nabierają oferty usługowe. W artykule przedstawiono możliwości kształtowania ofert usługowych przez poszczególne grupy operatorów telefonii komórkowej w Polsce. W kontekście tych rozważań wskazano na potencjał konkurencyjny tkwiący w ofertach usługowych telefonii komórkowej.(abstrakt oryginalny)
Operatorzy telefonii komórkowej coraz większą uwagę przywiązują do sektora MSP. Korporacje i wielkie firmy stopniowo nasycają się nowoczesnymi, mobilnymi technologiami teleinformatycznymi i konkurencja o ich względy zaczyna być wyjątkowo ostra. Tymczasem małe firmy dopiero zaczynają raczkować w świecie technologii bardziej zaawansowanych niż zwykła komórkowa łączność głosowa.
15
63%
Pakietyzowanie usług stanowi jeden z kluczowych elementów modelu biznesowego przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Będąc początkowo przede wszystkim podstawą budowania przewagi konkurencyjnej operatorów TVK, obecnie jest również nieodłącznym składnikiem oferty tradycyjnych dostawców xDSL. W niewielkim natomiast stopniu z pakietyzacji korzystają operatorzy sieci komórkowych,co stanowi efekt wiązania przede wszystkim usług stacjonarnych nabywanych dla gospodarstwa domowego(fragment tekstu)
Operatorzy poszukują nowych sposobów sprzedaży mobilnych usług telekomunikacyjnych na coraz bardziej nasyconym rynku. Proponują profilowane oferty pod konkretne potrzeby klienta biznesowego. Budownictwo, energetyka czy gospodarka paliwowa zgłaszają duże zapotrzebowanie na sprofilowaną ofertę usług telekomunikacyjnych. Zakres usług oferowanych przez operatorów sieci mobilnych jest obecnie bardzo duży. Na ich bazie pączkują coraz to nowe rozwiązania w niezliczonych wariantach i mutacjach.
Omówiono kształt rynku usług telekomunikacyjnych, z uwzględnieniem pozycji operatorów niezależnych takich jak Netia, Tele2, NOM. Obecnie próbują oni pozyskać jak największą część rynku specjalistycznego usług dla korporacji, w tym dla sektora bankowego.
Mobilna teleinformatyka zdążyła już zadomowić się w biznesie i jego otoczeniu. Znajduje też całkiem zaskakujące zastosowania. Coraz częściej buduje się, wykorzystując telefonię komórkową GSM, rozległe sieci teleinformatyczne, służące nie tylko firmie, ale związanym z nią sieciom dealerskim, hurtowniom czy wręcz rozsianym punktom sprzedaży detalicznej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.