Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 54

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Opinion leader
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Artykuł jest poświęcony koncepcji liderów opinii i zagadnieniu zakresu wywieranego przez nich wpływu. Autor odnosi się do zagadnień dziedzinowego przywództwa opinii związanego z określonym tematem oraz generalnego przywództwa opinii, które nie jest ograniczone jedną dziedziną. Mimo że klasyczne rozumienie liderów opinii związane z teorią dwustopniowego wpływu mediów zakłada monomorficzność liderów, tekst przeprowadza analizę również innych, powiązanych konstruktów, takich jak eksperci rynkowi (market mavens), osoby wpływowe (influentials) oraz generalni liderzy opinii (general opinion leaders). Wyznaczona w ten sposób rama pojęciowa pozwala na analizę relacji pomiędzy polimorficznymi i monomorficznymi koncepcjami przywództwa opinii i rozważanie ich w ramach jednego schematu nomologicznego. Podany jest przykład takiego schematu. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano w jaki sposób wdrożyć mechanizm marketingowy "In the name of research". Mechanizm ten jest zakomunikowaniem konsumentom, jak blisko nich jest nasza marka. Scharakteryzowano poszczególne etapy projektu.
3
Content available remote Ustalenie odpowiedzialności w oparciu o dowód z ekspertyzy wariograficznej
75%
Autor zapoznaje czytelnika z ogólnym tłem problemu, przedstawiając koncepcję i znaczenie odpowiedzialności, jak również istotę i charakter badań kłamstw. Tekst zawiera szereg argumentów wspierających i zdyskredytowanych wartość diagnostyczną badania kłamstw i szereg wątpliwości pojawiających się w związku z tym tematem.
Komunikacja nieformalna towarzyszy człowiekowi od zawsze. Informacje przekazywane "z ust do ust" są obecnie najbardziej godnym zaufania sposobem rekomendacji produktów i usług. Zjawiska word of mouth (WOM) oraz electronic word of mouth (eWOM) opierają się na zbliżonych modelach komunikacji uwzględniając osoby nazywane liderami opinii. Jednostki określane jako liderzy opinii wyróżnia zestaw niepowtarzalnych cech oraz zachowań, które należy zidentyfikować, aby odpowiednio je wykorzystać. Celem artykułu jest usystematyzowanie dotychczasowej wiedzy dotyczącej modeli rozprzestrzeniania się informacji w sieciach społecznych z wykorzystaniem liderów opinii oraz związanej z samymi liderami opinii. (abstrakt oryginalny)
Artykuł przybliża problemy związane z identyfikacją liderów opinii i badaniem ich roli społecznej i ich wpływu na konsumentów. Zwraca uwagę na konieczność opracowania i przetestowania skali do pomiaru skłonności do przywództwa opinii.
Blogi cieszą się rosnącą popularnością wśród użytkowników portali społecznościowych. Tendencją wzrostową charakteryzuje się nie tylko liczba czytelników blogów, ale także, a może przede wszystkim liczba autorów zarówno blogów eksperckich, hobbystycznych, jak i pamiętnikarskich. Blogi kulinarne stanowią najpopularniejszą grupę blogów tematycznych. Wynika to przede wszystkim z dużego zainteresowania tą tematyką wśród znaczącej grupy użytkowników Internetu, szczególnie przed świętami. Rosnące zainteresowanie konsumentów implikuje rosnące zainteresowanie przedsiębiorstw promowaniem się za pośrednictwem kanałów, które umożliwiają dostęp do szerokiego grona sprofilowanej grupy odbiorców. Ponadto liczne badania wskazują na rosnące zaufanie i postrzeganą wiarygodność informacji pochodzących od "zwykłych użytkowników". W pierwszym kwartale 2013 r. przeprowadzono badanie mające na celu opracowanie profilu blogera kulinarnego, ze szczególnym uwzględnieniem motywów wpływających na założenie bloga, sposobu prowadzenia bloga, a także zagadnienia blogera jako lidera opinii. Analizie poddano także aspekt wykorzystania blogów do celów zarobkowych i współpracy z przedsiębiorstwami branży spożywczej. (abstrakt oryginalny)
Artykuł jest poświęcony metodom badania i identyfikacji liderów opinii, czyli jednostek, które w swoim otoczeniu społecznym wywierają wpływ na opinie i zachowania innych. Obserwowalny jest istotny wzrost skali wykorzystania w marketingu osób wpływowych w swoim najbliższym otoczeniu, związany m.in. z dynamicznym rozwojem mediów cyfrowych. Brakuje jednak kompleksowej analizy metod badania liderów opinii, opartej na literaturze rozwijanej od dziesięcioleci. Tworzone na potrzeby komunikacji cyfrowej narzędzia i metodologie często abstrahują od oryginalnych teorii związanych z funkcjonowaniem liderów opinii, operacjoanlizując zupełnie odmienne konstrukty. Dlatego artykuł koncentruje się na omówieniu podstawowych metod badania przywództwa opinii w kontekście ich podstawowych wad, zalet i możliwości praktycznego zastosowania. Dyskusja metod uwzględnia również możliwości ich zastosowania w środowisku cyfrowym. (abstrakt oryginalny)
W artykule scharakteryzowano potencjał kapitału projektów społecznościowych w internecie oraz narzędzi, które dają pełną kontrolę procesu badawczego i analizy gromadzonych informacji. Przedstawiono jeden z projektów firmy Interactive Research Center Sp. z o.o., polegający na wskazaniu liderów opinii i animatorów społecznej dyskusji w przestrzeni portali społecznościowych. W badaniu wykorzystano dane semantyczne, dane o sieciach społecznych użytkowników i sieciach różnorodnych mikrospołeczności w ramach portalu.
9
Content available remote Opinion Formation in Social Networks
63%
A number of selected works on the dynamics of opinions and beliefs in social networks has been discussed. Both Bayesian and non-Bayesian approaches to social learning have been considered, but the analysis has been focused on a simple, tractable and widely used model of updating beliefs - the DeGroot model. The author studied the dynamics of opinions based on the DeGroot model from different points of view. First, its attractive features and shortcomings were discussed and then some of its extensions have been presented. These models are based on the DeGroot updating rule, but addition-ally incorporate the possibility of improvements and enrichments of the framework. (original abstract)
Celem artykułu jest przybliżenie roli blogerów parentingowych jako liderów opinii. W związku z rosnącą popularnością treści tworzonych przez użytkowników oraz wysokim zaufaniem, jakim te treści darzą czytelnicy, blogi stanowią potencjalnie efektywny kanał dotarcia do klientów przedsiębiorstwa, jak również samych ambasadorów marki. Branża produktów dla dzieci jest pod tym względem specyficzna, ponieważ rodzice często poszukują opinii na temat produktów dla dzieci wśród innych rodziców, a blogi stanowią łatwo dostępne źródło takich informacji. Dlatego też blogerzy prowadzący blogi parentingowe mogą generować pozytywny marketing szeptany na temat marki poprzez oddziaływanie na swoich czytelników. Celem badania było uzyskanie informacji użytecznych dla przedsiębiorstw planujących rozpoczęcie współpracy z blogującymi rodzicami w celu budowania relacji z innymi klientami. W tym celu niezbędne było zbadanie sylwetki blogera jako lidera opinii oraz identyfikacja głównych motywów prowadzenia przez niego bloga, aby opracować listę rekomendacji w zakresie promocji produktów za pomocą marketingu szeptanego w mediach społecznościowych, a zwłaszcza blogosferze. (abstrakt oryginalny)
Proces marketingowej komunikacji z klientem przechodzi transformację. W dzisiejszych czasach nie wystarcza już reklama w telewizji i stos ulotek, by firma mogła mówić o efektywnym dialogu z klientem. Dialog pojawia się dopiero wtedy, gdy nie tylko firma, ale i klient ma głos. Dostępność nowych technologii sprawia, że ten głos częściej niż dotychczas ma postać słów pisanych na portalach społecznościowych, forach internetowych czy na ekranach nowoczesnych smartfonów. Dzięki powszechnej komunikacji wielu osób i przetwarzaniu informacji na różne sposoby firma i jej produkt mogą stać się z dnia na dzień numerem jeden na liście najbardziej pożądanych. I to właśnie jest marketing szeptany, czyli nowoczesna technika komunikacji marketingowej. Celem rozważań jest poznanie jednego z narzędzi marketingu szeptanego - product seeding, który odpowiada na potrzeby konsumenta stroniącego od nowych technologii, ale jednocześnie umożliwiającego mu włączenie się w ideę marketingu szeptanego. Przeprowadzone przez autorkę artykułu badania ankietowe definiują, czy i w jakim stopniu rekomendacje oparte na product seeding są skutecznym narzędziem tego typu komunikacji marketingowej firmy z klientem. (abstrakt oryginalny)
Zmiany zachodzące na świecie zmuszają społeczeństwo i poszczególne jednostki do zmiany sposobu gospodarowania na taki, aby nie zmniejszać szans zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń. Skupienie większej uwagi na środowisku naturalnym, ale i większy nacisk na eksplorację wirtualnej sfery życia, powoduje, że Internet staje się miejscem przekazu informacji o możliwościach zmian. Wiodącą rolę w propagowaniu zmiany nawyków i postępowania wśród ludzi odgrywają liderzy opinii, posiadający nawet niewielkie, ale zaangażowane grono odbiorców. Lider opinii jest w stanie wpływać na podejmowane przez swoich obserwatorów decyzje, ich opinie, działania w sieci i poza nią. Cel niniejszego rozdziału stanowi przedstawienie, w jaki sposób liderzy opinii poprzez aktywność w mediach społecznościowych nakłaniają swoją społeczność do zachowań ekologicznych. Do przygotowania tekstu posłużono się analizą literatury oraz działalności liderów opinii na Instagramie, wybranych spośród najpopularniejszych twórców internetowych promujących działania ekologiczne. (fragment tekstu)
13
63%
Badania mające na celu zidentyfikowanie i opisanie zjawiska przywództwa opinii w społecznościach wiejskich przeprowadzono w lipcu i sierpniu 2001 roku w województwie kujawsko-pomorskim. Uzyskane wyniki posłużyły do scharakteryzowania badanych społeczności rolniczych pod względem wielu cech oraz sporządzenia socjogramów hierarchicznych 5 wsi województwa kujawsko-pomorskiego i wyodrębnienia osób będących liderami badanych miejscowości. Głównym celem przeprowadzonych badań było wyodrębnienie w społecznościach rolniczych osób mających największy wpływ na opinie, postawy i zachowania innych osób. (fragment tekstu)
Internautka o ksywie Ciasteczko25, której filmy o kosmetykach na YouTube zostały obejrzane 14 milionów razy, jest autorką wideo zatytułowanego "Plusy i minusy działalności na YouTube". Opowiada w nim o współpracy z firmami marketingowymi, a dokładniej - przestrzega przed współpracą z nieuczciwymi agencjami przekupującymi tzw. liderów opinii. A jest o co walczyć, gdyż internetowi liderzy opinii (także ci nieuczciwi) docierają czasem do większej liczby odbiorców niż media komercyjne. (fragment tekstu)
Liderzy opinii to konsumenci, którzy maja silny wpływ na opinie pozostałych ludzi i kształtują ich preferencje zakupowe. W artykule wymieniono kategorie szczególnie wrażliwe na opinie liderów, opisano metody dobierania efektywnych liderów oraz mechanizmy działań na liderach opinii.
Artykuł ma charakter empiryczny. Dążąc do rozwiązania problemu badawczego jakim było ustalenie opinii menedżerów i ekspertów na temat roli influencerów w procesie komunikacji marketingowej zdefiniowano cztery szczegółowe cele badawcze. Podstawę wnioskowania stanowi materiał empiryczny pozyskany dzięki przeprowadzeniu 35 pogłębionych wywiadów indywidualnych. (abstrakt oryginalny)
The concept of "disintermediation" is one of the instruments used to interpret recent developments in politics and communication, especially in digital media. Our thesis is that the concept of "disintermediation" can be considered from two different perspectives. On the one hand, it can be interpreted in the strict historically established sense. On this basis it may be argued that the internet has contributed to "disintermediate" traditional intermediaries, surpassing in part the traditional intermediaries of the twentieth century (such as journalists). On the other, "disintermediation" can be seen in broader, etymological, absolute and non-relative terms. In this sense, the concept of "disintermediation" is no longer appropriate and consequently, based on experimental results and a theoretical analysis of small and large digital intermediaries, we shall propose the concept of "neointermediation." This article presents the characteristics of neointermediaries, which are concentrating more and more power and are of two sizes: small and large.(original abstract)
Na podstawie analizy badań historycznych, a także powieści ukraińskich pisarzy Galicyjskich końca ХІХ - początku ХХ w., - Kasi Grynewyczewej «Kaski w słońcu», Iwana Franki «Zachar Berkut» i Juliana Opilskiego «Złoty Lew» dokonano próby ukzania epoki Daniela Halickiego. W artykule wskazano, że proza literacka z zarysowanej problematyki wyodrębnia się pionierstwem i oryginalnością przedstawienia problemu, niestandardowym poszukiwaniem świeżości i związkiem z realnymi i historycznymi wydarzeniami. Gruntowne studia nad materią- łem pisemnym, folklorystycznym i innymi źró- dłami pozwoliły stworzyć teksty, które nie utraciły swojej aktualności. Mimo, że autorzy w swoich utworach nie przedstawiali jaskrawych batalistycznych scen, triumfalnych zwycięstw, udało im się odtworzyć «duch czasu», pokazać społeczne wartości. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono wyniki badań na temat wpływu liderów opinii na kształtowanie zachowań zakupowych konsumentów mieszkających na obszarach wiejskich. Badania przeprowadzono w 2003 roku na terenie gmin Biała Podlaska i Lublin. Wykazano, że 58% respondentów swoje decyzje zakupowe kształtowało pod wpływem czynników ekonomicznych - głównie ceny, jednakże 42% kierowało się opinią osób trzecich, w tym również liderów. Uwzględnione w badaniach cechy respondentów, jak płeć, wiek i wykształcenie, w znacznym stopniu kształtowały i różnicowały postawy konsumentów wobec liderów opinii.
Dane przedstawione w artykule oparte są na badaniach ankietowych z 1998 roku przeprowadzonych wśród studentów III roku Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Głównym celem ankiety było zbadanie przejawów i siły oddziaływania wybranych czynników społecznych na zachowania badanych konsumentów. Autorki zwracają uwagę na błąd popełniany często przez przedsiębiorców, którzy w swych działaniach marketingowych pomijają wpływ czynników społecznych na zachowania konsumentów. Wyniki przedstawione są także tabelarycznie.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.