Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Oprogramowanie komputerowe prognozowania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Zakres zagadnień i spraw wiążących się z omawianym tu problemem zadziwia a czasem przeraża nawet tych, którzy od dłuższego czasu się nim zajmują. Obraz dzisiejszy znacznie różni się od tego, jaki istniał choćby rok temu. Można sądzić, że w miarę przybliżania się dnia 1 stycznia 2000 dokonane zostanie jeszcze niejedno zaskakujące odkrycie.Nie ma powodu zakładać, że systemy informatyczne stosowane w Polsce można traktować, co do gotowości do sprostania wyzwaniom roku 2000, mniej rygorystycznie niż gdzie indziej lub z pobłażaniem. Z wyjątkiem wielkości, liczonej w wierszach kodu źródłowego, odnoszą się do nich wszystkie uwagi formułowane w innych krajach. Powszechne niemal, jak dotąd, lekceważenie problemu może tylko jeszcze raz wykazać słuszność powiedzenia o naszej mądrości po szkodzie. Po szkodzie jednak będzie za późno na cokolwiek a do sądnego dnia zostało 914 dni. Zaledwie 914 dni. (fragment tekstu)
Symulacja komputerowa stanowi doskonałe narzędzie służące analizie złożonych procesów. Znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdy zawodzą dostępne metody analityczne jednocześnie dostarczając jak największej liczby informacji o analizowanym procesie. W niniejszym artykule wykazano możliwość zastosowania oprogramowania do symulacji procesów dyskretnych FlexSim w weryfikacji przyjętych założeń dotyczących sposobu przeprowadzania ewakuacji budynku Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Podstolicach. Celem badań było wykazanie możliwości ewakuacji osób przebywających na terenie placówki w zadanym czasie. (abstrakt oryginalny)
W tworzeniu oprogramowania jednym z podstawowych etapów jest przygotowanie harmonogramu i budżetu przedsięwzięcia. Przewidywane koszty stanowią jedną z głównych przesłanek podjęcia decyzji o realizacji lub odrzuceniu projektu i dlatego dokładność szacowania kosztów jest bardzo ważnym czynnikiem. Jednak ze względu na specyfikę oprogramowania, do której należą: długi czas powstawania, bardzo wysoki poziom złożoności, duża liczba czynników wpływających na końcowy efekt prac, silna zależność od dziedziny zastosowań i duże różnice pomiędzy poszczególnymi projektami, stanowi to bardzo poważny problem. Do oszacowania kosztów w projektach informatycznych wykorzystywane są modele predykcyjne, pozwalające na oszacowanie kosztów w początkowej fazie projektu. Prace nad tymi modelami rozpoczęły się już w latach 60. i trwają do dziś. Oprócz klasycznych metod statystycznych modele te wykorzystują również inne zaawansowane metody m.in. z obszaru sztucznej inteligencji. Celem niniejszej pracy jest przedstawienie metod wykorzystywanych w modelach predykcyjnych, ich właściwości i możliwości wykorzystania, tak aby ułatwić wybór metody w konkretnym przypadku. (abstrakt oryginalny)
Celem pracy jest konstrukcja metodologii prognozowania ostrzegawczego, pozwalająca na sporządzenie prostego aparatu narzędziowego do emisji ostrzeżeń i prognozowania momentów spadku ekonomicznego szeregów czasowych.
W artykule przedstawiona została analiza szeregu czasowego (liczącego 56 miesięcznych obserwacji) przychodów ze sprzedaży dla jednej z filii przedsiębiorstwa handlowego, będącego siecią hurtowni spożywczych. Oddział ten prowadzi działalność w formie cash&carry, tj. sprzedaży gotówkowej w samoobsługowych halach sprzedaży, obsługujących podmioty gospodarcze. Autorzy przedstawili metodologię budowy modeli ARIMA (Autoregressive Integrated Moving Average) oraz ich wykorzystanie do prognozowania szeregów czasowych. Wykorzystali jedno z ogólnie stosowanych podejść do budowy modeli ARIMA, zaproponowane przez Boxa i Jenkinsa. Zdaniem autorów, wykorzystane podejście ilościowe wzbogaca co prawda informację decyzyjną i poszerza metodologię prognozowania stosowaną obecnie w przedsiębiorstwie, ale nie gwarantuje za każdym razem lepszych wyników, od tych otrzymanych innymi prostszymi metodami.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.