Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Osobowość sprzedawcy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł badawczy oparty jest na studium przypadku. Celem artykułu jest określenie wpływu osobowości handlowca na wyniki sprzedaży. Na przykładzie badanego przedsiębiorstwa określono typ osobowości handlowców oraz ich wyniki sprzedażowe. Posiadając te informacje dokonano analizy zależności między typem osobowości handlowca a jego wynikami sprzedaży. Rozpatrując wyniki badań można zauważyć, że w sprzedaży według klasyfikacji Junga, najlepiej sprawdzają się handlowcy o dwóch typach osobowości: sensualno-intelektualnej i intuicyjno-emocjonalnej. Osoby o takim typie osobowości osiągają niemal o 70% większe średnie miesięczne przychody w stosunku do osób o innym typie osobowości (intuicyjno-intelektualnej i sensualno-emocjonalnej). Ocena jakościowa (punktowa) umiejętności sprzedażowych badanych handlowców jest podobna. Handlowców o typie osobowości sensualno-intelektualnej oceniono na 4 punkty (w skali 5-punktowej), zaś o osobowości sensualno-emocjonalnej jedynie na 1 pkt. Chcąc zwiększyć sprzedaż, firmy powinny zwracać większą uwagę na cechy osobowościowe handlowców. (abstrakt oryginalny)
W ciągu ostatnich lat obserwujemy dynamiczny rozwój call center i technologii wspierających efektywność sprzedaży i maksymalizację zysków. Początki call center na świecie sięgają lat 40., natomiast rozwój w Polsce nastąpił dopiero w latach 80. i 90. Było to spowodowane ekspansją firm międzynarodowych do naszego kraju. Pierwsze infolinie związane były z branżą lotniczą i służyły do informowania pasażerów o rozkładach lotów i rezerwacji biletów. Dzisiaj call center to nie tylko obsługa klienta, ale przede wszystkim sprzedaż produktów i usług skierowana do jak największej liczby klientów oraz maksymalizacja potencjału sprzedażowego. Aby sprostać wymaganiom maksymalizacji potencjału sprzedażowego, call center poszukuje coraz to nowszych metod, narzędzi oraz sposobów polepszenia komunikacji między klientami a handlowcami skutkującymi pokonywaniem obiekcji i finalizacją sprzedaży. (fragment tekstu)
Wielu handlowców uważa, że to kontakt face-to-face jest prawdziwym wyzwaniem, ale sprzedawanie komuś, kogo się tylko słyszy i to pierwszy raz, jest zadaniem zdecydowanie trudniejszym. Nie wiesz, jak wygląda rozmówca, jakie wysyła komunikaty niewerbalne ani też, w jakich okolicznościach prowadzisz z nim rozmowę. To sprawia, że przez telefon sprzedaje się trudniej. (fragment tekstu)
W artykule podjęto próbę weryfikacji poszukiwanego modelu przedstawiciela handlowego. Zaprezentowano wyniki badań, których celem było sprawdzenie jakie predyspozycje osobowościowe charakteryzują badaną grupę przedstawicieli handlowych oraz pokazanie zróżnicowania profilu osobowościowego przedstawicieli handlowych według kryterium płci.
W artykule skoncentrowano rozważania na roli, jaką odgrywają sprzedawcy w przedsiębiorstwie. Wskazano na problematykę doboru personelu i doskonalenia umiejętności sprzedawców. Zasygnalizowano wymagane cechy osobowości, zakres wymaganej wiedzy oraz zagadnienie oceny sprzedawców.
Dobrze przeprowadzone projekty ambasadorów marek to tester jakości rozumianej jako satysfakcja z kupowania i używania konkretnych produktów. Jeżeli te produkty powiązane zostaną z codziennym życiem klientów, stanowić będą dla nich afirmację określonego koszyka wartości. Dzięki temu konsument przekaz uzna za autentyczny i będzie go z powodzeniem przyjmował w formie contentu z rozmaitych mediów. (abstrakt autora)
Różnica pomiędzy optymistą a pesymistą jest bardzo widoczna także w psychologii biznesu. Dotyczy to tak klientów jak i sprzedawców. Często bowiem zdarza się, iż konsument powraca nie do tego sprzedawcy, który miał dla niego lepszą ofertę, ale do tego, który był wobec niego bardziej cierpliwy i uprzejmy. Reakcje emocjonalne obu stron na ewentualne porażki mają bowiem kluczowe znaczenie dla podnoszenia etyki i kultury biznesu. (abstrakt autora)
Świat zakupów w całkiem niedalekiej przyszłości, w dobie rozwoju internetu rzeczy, to świat w którym jesteśmy personalizowani i identyfikowani przez otaczające nas zewsząd urządzenia. Jesteśmy witani przez bankomaty, automaty vendingowe, zaczepiani przez witryny sklepowe, a także możemy otrzymywać elektroniczne powiadomienia o specjalnej i wyjątkowej ofercie. Indywidualizacja materiałów reklamowych może mieć postać fizyczną lub elektroniczną, jednakże marketerzy powinni nie przekraczać pewnej granicy etycznej w ramach dobrego smaku. (abstrakt autora)
Spójność to porządek i harmonia elementów, konsekwencja w komunikacji i w działaniu, obliczalność, przewidywalność oraz zrozumiałość. Nie jest inaczej na rynku. Tymczasem wiele czynników zagraża jednolitości i konsekwencji w komunikacji marketingowej. Przede wszystkim poszczególne kanały marketingowe rządzą się swoimi prawami. Na domiar złego często obsługują je inne osoby, mające swoje własne pomysły i niezbyt chętnie podporządkowujące się zewnętrznemu kierownictwu. (abstrakt autora)
Marki i marketerzy z niesłabnącym zainteresowaniem przyglądają się i analizują kolejne, coraz lepsze Action on Google, które pojawiają się na rynku polskim. Tworzone one są przez liderów innowacji w swoich kategoriach. Warto poświęcić im czas właśnie teraz, aby znaleźć się wśród nich i wykorzystać w pełni potencjał, jaki daje firmom wprowadzona od stycznia 2019 r. technologia Asystenta Google. Postawienie pierwszych kroków przed rozpoczęciem bezpośredniego, technicznego budowania akcji na platformie Action on Google jest bowiem podstawą tego, aby wejście firmy w erę asystentów zakończyło się sukcesem i długoterminowym włączeniem tego elementu do biznesowych planów. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.