Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 72

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Outdoor advertising
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Na billboardzie lub innym nośniku pojawia się zagadkowy napis, fotografia. Pierwsza faza kampanii nic nam nie mówi o produkcie. To haczyk. Za jakiś czas ujawni się reszta. Reklama odchodzi od standardowych ram, aby wryć się w pamięć klienta. Ale tworzenie dobrego teasera to sztuka.
Firmy reklamy zewnętrznej nie porozumiały się w sprawie standardu badań wartościujących tablice reklamowe. W przyszłym roku natomiast mają pojawić się na rynku co najmniej trzy produkty badawcze. Nie poprawi to wizerunku środowiska firm reprezentujących medium jakim jest plakat reklamowy.
Reklama zewnętrzna (outdoorowa) stanowi coraz częściej wykorzystywany środek przekazu marketingowego. Pozwala ona w sposób prosty i skuteczny dotrzeć do potencjalnego odbiorcy (konsumenta). Reklama zewnętrzna, jako "jedyne medium, którego nie można wyłączyć", rozwija się szybciej niż tradycyjne środki komunikacji rynkowej. Skutkuje to wzrostem natężenia jej występowania w przestrzeni publicznej. Towarzyszą temu negatywne konsekwencje w postaci degradacji jakości przestrzeni publicznej i estetyki krajobrazu. Celem pracy jest odpowiedź na pytanie, czy jakość przestrzeni górskiej o wysokich walorach krajobrazowych jest istotnie zagrożona intensywną lokacją nośników reklamy zewnętrznej. Jako obszar badań wybrano tereny otaczające łańcuch tatrzański po stronie polskiej i słowackiej. W rezultacie badań inwentaryzacyjnych stwierdzono znaczne zróżnicowanie występowania nośników reklamy zewnętrznej po obu stronach granicy państwowej. Znacznie więcej nośników reklamy występuje w polskiej (północnej) części obszaru badań niż w części słowackiej. Największa koncentracja reklamy zewnętrznej występuje wzdłuż dróg tranzytowych i w miejscowościach turystycznych. W toku rozważań wskazano także na niektóre przyczyny chaosu reklamowego w przestrzeni publicznej obszarów cennych krajobrazowo. (abstrakt oryginalny)
Celebrity endorsement, czyli wykorzystywanie w reklamie wizerunku osób publicznych, jest zjawiskiem obserwowanym na całym świecie od kilku dekad. Zakres angażowania znanych postaci do działań reklamowych był najszerszy w Stanach Zjednoczonych w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. W tym okresie co najmniej 20% reklam telewizyjnych emitowanych w godzinach największej oglądalności bazowało na celebrity endorsers 1. W kolejnych dekadach zainteresowanie wykorzystaniem wizerunku popularnych osób zmniejszyło się, aby obecnie ponownie wzrosnąć 2. (tekst z oryginału)
Poznańskiej spółce Art Marketing Syndicate SA zdobycie pozycji lidera rynku outdooru zajęło 7 lat. Aby ją utrzymać, zamierza powiększać liczbę tablic wielkoformatowych, wprowadzić elektroniczne billboardy i zainwestować w reklamę w Internecie.
6
100%
Artykuł stanowi analizę przykładu wykorzystania reklamy zewnętrznej w przejściach podziemnych Warszawy. Ogromny projekt realizowany przez firmę Media Spot stanowi doskonały przykład na wykorzystany z sukcesem pomysł zadbania o innowacyjność w urozmaiceniu krajobrazu miejskiego stolicy. Reklama zewnętrzna siedmiu firm umieszczona na dwunastu ekranach LCD zachwycała nowoczesnością, przykuwała uwagę i co najważniejsze okazała się strzałem w dziesiątkę w miejscu gdzie zagospodarowano przestrzeń do tej pory szarą i kojarzącą się z brudem i miejscem, które trzeba szybko opuścić. (abstrakt oryginalny)
Autorzy założyli tezę, że o sile oddziaływania na odbiorców reklamy społecznej, prezentowanej na bilboardach, w dużym stopniu decyduje treść przekazu reklamowego, tworzona poprzez wykorzystanie odpowiednich symboli i haseł, pozwalających przekazać główną ideę, natomiast strona wizualna przekazu (kolorystyka i kompozycja) mają w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Bazę źródłową dla weryfikacji postawionej tezy stanowiły wyniki badań, przeprowadzone metodą zogniskowanego wywiadu grupowego w 2003 roku, w ramach zajęć dydaktycznych z przedmiotu metody jakościowe w badaniach rynku oraz prac SKN Marketingu Multimedialnego.
8
Content available remote Reklama zewnętrzna i jej uwarunkowania prawne
75%
W zintegrowanej komunikacji marketingowej reklama zewnętrzna może odegrać ważną rolę. Wobec segmentacji innych mediów pozostaje jedynym powszechnym nośnikiem przekazu reklamowego, z łatwością budującym wizerunek produktów oraz firm. Ponadto dzięki możliwości łączenia jej z działaniami z zakresu marketingu bezpośredniego, może stanowić silne wsparcie dla aktywizacji sprzedaży. Wykorzystanie tych szans zależy zarówno od właścicieli firm, które zajmują się reklamą zewnętrzną, jak i tych, którzy za jej pośrednictwem organizują akcje reklamowe. (fragment tekstu)
Reklamodawcy dostrzegli potencjał reklamy kinowej, któa jest swego rodzaju kompromisem pomiędzy telewizją a nośnikami PRO (prasa, radio, outdoor i inne nośniki uzupełniające). Reklama kinowa zachowuje formę tej pierwszej, ale jej skuteczność wynika z pokrewności z mediami nietelewizyjnymi. Jak pokazują badania - zwrost wydatków na tę formę promocji w I półroczu 2005 roku wyniósł 54,43 proc. w porównaniu a nalogicznym okresem roku ubiegłego.
Reklama zewnętrzna jest jedną z formą komunikacji przedsiębiorstwa z rynkiem. Choć jest trochę niedoceniana, to jednak ma atuty, które nie zawsze mają bardziej popularne media, takie jak: telewizja, radio czy Internet. Reklama zewnętrzna jest bardziej pozytywnie odbierana przez konsumentów, ponieważ nie nudzi, nie drażni i nie denerwuje tak jak to mogą robić inne formy przekazu reklamowego. Ponadto cechuje się ona względnie niższymi kosztami, dużą powtarzalnością, atrakcyjną wizualizacją czy długim czasem ekspozycji. Jednak chyba najważniejszą jej zaletą jest możliwość dotarcia do ściśle określonej grupy odbiorców poprzez odpowiednią lokalizację. Stosowanie coraz nowocześniejszych nośników tej reklamy (np. reklama elektroniczna) powoduje, że coraz częściej jest ona nie tylko zauważana, ale także chętnie oglądana. Wśród wad reklamy zewnętrznej można wymienić małą selektywność odbiorców oraz trudność pomiaru jej skuteczności. (abstrakt oryginalny)
This article aims to present significant changes in the rates of fees for advertisements on selected bank buildings located in public space, resulting from the implementation of the so-called "Act on Landscape Protection" (Act on amending certain acts in connection with the strengthening of landscape protection tools from 24 April 2015 (2015 Journal Of Laws, item 774). The Act on landscape protection aims to minimize the amount of signboards in city centers. It introduces significant changes regarding (a) fees, (b) the expanded definition of advertisements, and (c) potential revisions and renewal of advertisements. The implementation of the Act causes significant inconveniences and challenges in the process advertising services. The objective of this research is to assess changes in the costs of advertising incurred by banks. More specifically, the research estimated (a) fees incurred by a selected bank brand for signboards placed on all bank branches within the entire country. An altered definition of an advertisement placed in the right-of-way and in public space will cause an increase in the surface of signboards, and, therefore, an increase in fees. In addition, a new type of fee (i.e., advertising fee) will increase the expenses incurred by the bank for the specified objects. (original abstract)
Środowisko reklamy zewnętrznej próbuje dopracować się standardu badań skuteczności tego medium. W opracowaniu omówiono problemy ujednolicenia systemu badań medium.
Grupa Quest zamierza rozbudować na terenie całego kraju system tablic w formacie 12mx4m. W br. chce zbudować 50-60 takich konstrukcji. Rozważa też inwestycje w inny typ nośników reklamy wielkogabarytowej, np. backlite w formacie 6mx3m, oraz świadczenia usług w zakresie reklamy neonowej. Również Ideapiu'Mapp będzie inwestowało w budowę sieci nowego typu nośników.
W artykule autor przedstawia sytuację na rynku reklamy zewnętrznej w Polsce.
Według analityków ZenithOptimedia rynek reklamy spadł o około 12 proc. w porównaniu z rokiem 2008. Jeszcze większe są spadki w sektorze reklamy zewnętrznej. W artykule omówiono zagadnienia związane z segmentem reklamy zewnętrznej (tzw. OOH ).
Według Sandry Luxton i Lachlana Drummonda termin "ambient" został użyty po raz pierwszy w 1996 r. przez Concord Advertising, brytyjską agencję specjalizującą się w kampaniach outdoorowych. Pojawił się on z potrzeby nadania krótkiej i zwięzłej nazwy temu, o co prosiła coraz większa liczba klientów -- "o coś trochę innego" w ich kampanii. To parcie ze strony klientów na "coś odmiennego zmusiło agencje do umieszczania reklam w niezwykłych miejscach, początkowo nie branych pod uwagę jako dobre miejsce na reklamę, jak np. podłogi, pistolety do nalewania paliwa i wewnętrzne strony drzwi w toaletach. Tego typu kampanie nie pasują do istniejących kategorii i stąd ukuto nowy termin. Analizując znaczenie obydwu członów wyrażenia "ambient media", dochodzi się do wniosku, iż mamy tu do czynienia ze środkami przekazu, które otaczają potencjalnego odbiorcę ze wszystkich stron. Są wszędzie na danym obszarze, nie można ich nie zauważyć, nie można przed nimi uciec. Potencjalny odbiorca jest osaczany przez przekaz reklamowy w najmniej dla niego spodziewanym momencie i zazwyczaj nie jest w stanie się przed nim obronić, jak to jest możliwe w przypadku klasycznej reklamy w telewizji, radiu czy prasie. (abstrakt oryginalny)
Reklama zewnętrzna jest współcześnie jedną z najbardziej rozpowszechnionych form. Jedną z możliwości wyeliminowania problemu subiektywizmu postrzegania przekazów reklamowych jest zastosowanie nowoczesnego narzędzia, jakim jest eyetracking. W opracowaniu omówiono istotę eyetrckingu oraz możliwości jego wykorzystania na podstawie analizy postrzegania banerów reklamowych, umieszczonych na zewnętrznej ścianie Galerii Handlowej - Plaza w Lublinie. (fragment tekstu)
The changes in law introduced by the so-called "Act on Landscape Protection" (Act on amending certain acts in connection with the strengthening of landscape protection tools of 24 April 2015) obliged local territorial self-government units to define the rules and conditions regarding the placement of street furniture, signboards and other advertisement carriers and fencing. The aim of the discussed local legislation act is, in particular, to define urban space used for the display of advertisements along with the determination of the size, quality standards and type of construction materials from which signboards and other advertising devices may be produced. The determination of urban space for the display of advertisements is a broad and multi-faceted issue. There are certain limitations that hinder or prevent the placement of posters, banners, signboards or advertising panels in public space. The study presents the measures taken by local territorial self-government units with respect to the placement of advertisements in selected Polish cities and attempts to compare and evaluate the rules and conditions for placing signboards and advertising devices in public space. (original abstract)
W Polsce nie ma ujednoliconego standardu badań reklamy zewnętrznej, jednak wymagania reklamodawców z roku na rok rosną i coraz częściej domagają się oni medium o wysokiej i sprawdzonej skuteczności.
Theoretical background: The paper shows that increase in sales and profit margins is only partially dependent on the implementation of advertising activities. Methodical approaches for estimation of an exhibition and advertising activity and promotion of its employees are specified. Purpose of the article: It is the purpose of this article to analyze and further develop the methodological principles for assessing the efficiency of advertising and exhibition activities. Main findings: The results of the work involve evaluation of the effect of advertising and the share of the impact of advertising in increased revenue from the sale of products. A corresponding proportion of this impact was determined based on consumer inquiries. We propose an index of exhibition and trade fair performance, calculated based on two components: how many times a specific company participated in such events, and how the company was presented at relevant exhibition and fairs. Indices of the cost of advertising and promotion of certain products were provided as well. The present research is a novel approach that consists first in proving that the sales increase effect should not be assigned to advertising only, and second, determining the factors that influence consumer preferences and their share in the total value effect. Moreover, the proposed index of influence of exhibition and trade fair performance results depending on the selected factors is innovative as well. The practical importance of the research results involves a more accurate calculation of the effect caused by activities performed and, consequently, an increase in the efficiency of the business entities.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.