Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 304

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Overview of scientific achievements
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Przedstawiono sylwetkę oraz dorobek naukowy prawnika i działacza w służbie państwowej, samorządowej i wydawniczej - Juliana Huberta.
Przedstawiono sylwetkę i dokonania wybitnego prawnika i męża stanu, profesora Juliana Dunajewskigo.
Zaprezentowano sylwetkę, poglądy i dorobek naukowy polityka, prawnika, cywilisty i filozofa społecznego - Władysława Leopolda Jaworskiego.
Przedstawiono sylwetkę i dorobek naukowy uczonego-prawnika, adwokata i działacza społecznego - Antoniego Okolskiego.
Przedstawiono sylwetkę, dokonania oraz dorobek naukowy prawnika, działacza samorządowego i wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesora Kazimierza Wł. Kumanieckiego.
Przedstawiono sylwetkę oraz dorobek naukowy prawnika i filozofa prawa - Franciszka Kasparka.
7
Content available remote Wykaz publikacji naukowych prof. dr hab. Janina Jóźwiak
100%
Autor pracy przedstawia autorów, zakres tematyczny publikacji i dorobek badawczy opublikowany w tomie "Wybrane problemy badawcze geografii politycznej".
Przedstawiono sylwetkę, dokonania i dorobek naukowy ekonomisty, dziennikarza i radnego miasta Warszawy, Bolesława Koskowskiego.
Przedstawiono sylwetkę i poglądy działacza samorządowego i publicysty Włodzimierza Wakara.
11
Content available remote 100. rocznica urodzin Oskara Langego
100%
W pracy przedstawiono biografię polskiego uczonego Oskara Lange. Omówiono dorobek naukowy, dzięki któremu stał się sławny w świecie oraz rolę, jaką odegrał w okresie realizowania w Polsce reformy gospodarczej na przełomie lat 1956 i 1957. Przedstawiono poglądy Oskara Lange na zasady funkcjonowania gospodarki socjalistycznej w czasach transformacji systemowej oraz jego teoretyczny wkład do problematyki racjonalności gospodarowania.
Przedstawiono sylwetkę i dokonania uczonego, prawnika, warszawskiego samorządowca Feliksa Ochimowskiego.
Przedstawiono sylwetkę i dorobek Jerzego Stefana Langroda, uczonego, uważanego za współtwórcę nowoczesnej nauki administracji oraz uznany autorytet w zakresie prawa administracyjnego, teorii organizacji i zarządzania i prakseologii.
Przedstawiono biografię i dorobek naukowy Henryka Konica - prawnika, działacza samorządowego, orędownika "polskiej sprawy niepodległościowej podczas zaborów i I wojny światowej".
Zaprezentowano biografię oraz osiągnięcia naukowe Zbigniewa Pazdro, prawnika zajmującego się prawem administracyjnym, ekonomią społeczną oraz historią prawa polskiego.
Zaprezentowano sylwetkę prawnika, znawcy nauki administracji i prawa administracyjnego, Stanisława Kasznicy.
Profesor zwyczajny doktor habilitowany Zbigniew Taylor urodził się 31 marca 1946 r. w Poznaniu w rodzinie inteligenckiej. W tym mieście w 1965 r. podjął studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie 5 czerwca 1970 r. uzyskał tytuł magistra geografii w zakresie geografii regionalnej. Warto podkreślić, że w trakcie studiów Z. Taylor działał w Kole Naukowym Geografów i Polskim Towarzystwie Geograficznym, a na V roku studiów uzyskał stypendium naukowe. Nic więc zaskakującego, że w latach 1970-1973 podjął stacjonarne studia doktoranckie w Wyższej Szkole Ekonomicznej (od 1974 r. Akademia Ekonomiczna, od 2008 r. Uniwersytet Ekonomiczny) w Poznaniu, gdzie pogłębiał wiedzę z zakresu gospodarki przestrzennej. Na podstawie obrony pracy doktorskiej zatytułowanej Dostępność miejskiego systemu transportowego na przykładzie Poznania, której promotorem był prof. Ryszard Domański, Rada Wydziału Handlowo-Towaroznawczego AE w Poznaniu nadała 25 lutego 1975 r. Z. Taylorowi tytuł doktora nauk ekonomicznych. Zainteresowania naukowe Z. Taylora skupiają się na geografii społeczno-ekonomicznej, przede wszystkim wokół szeroko pojętej przestrzennej problematyki transportu, znacznie jednak wychodząc poza tradycyjną geografię komunikacji. Stąd w jego badaniach pojawiały się również aspekty społeczne dotyczące zwłaszcza codziennej ruchliwości ludności, ale także rozwoju i transformacji systemów transportowych, polskiej polityki transportowej, transportu w turystyce i rekreacji oraz bezpośrednich inwestycji zagranicznych w polskim transporcie. Z tą tematyką pośrednio łączy się inny nurt zainteresowań Profesora - geografia usług, w tym w szczególności problematyka dostępności usług. Inne zagadnienia wchodzące w pole badawcze Z. Taylora to gospodarka przestrzenna, elementy geografii społecznej, teoria i metodologia współczesnej geografii społeczno-ekonomicznej (w tym topologiczna analiza przestrzennej struktury sieci transportowych), społeczna geografia transportu, prace naukoznawcze. Obecnie, po przejściu na emeryturę, Profesor przygotowuje obszerną monografię na temat transportu w turystyce i rekreacji. (fragment tekstu)
Adam Wojtunik przed wojną pracował na Uniwersytecie Jana Kazimierza, później Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a po niedługim czasie na Uniwersytecie Wrocławskim. W artykule przedstawiono nieznaną dotąd sylwetkę Adama Wojtunika, co zapewne przyczyni się do poszerzenia wiadomości na temat międzywojennej i powojennej romanistyki na tych trzech uniwersytetach.
Przedstawiono biografię i najważniejsze dokonania prawnika, uczonego i publicysty Aleksandra Rembowskiego.
Przedstawiono sylwetkę i dokonania historyka, filozofa i krytyka sztuki Feliksa Konecznego.
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.