Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  PC-Shell system
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono niepewność danych w systemach ekspertowych. Zaprezentowano sposób wyrażenia niepewności za pomocą współczynników pewności odniesionego do sposobu reprezentacji wiedzy za pomocą trójki: obiekt, atrybut, wartość. Autor przedstawił również sposób realizacji wnioskowania ze współczynnikami pewności w szkieletowym systemie ekspertowym PC-Shell.
Pozytywne doświadczenia i pozyskana wiedza skłoniły autora do opracowania bardziej zaawansowanego systemu (narzędzia) napisanego w języku C, który miał być poddany komercyjnym kategoriom oceny.(fragment tekstu)
Scharakteryzowano hybrydowy system ekspertowy PC-SHELL 2.1. Przedstawiono ideę architektury hybrydowej oraz opisano sposób parametryzacji baz wiedzy.
Teoria i praktyka zarządzania od dawna poszukuje metod i narzędzi umożliwiających realizację funkcji zarządzania w organizacji. Od czasów rozwiązań zaproponowanych przez wybitnych ekonomistów, jak np. Karol Adamiecki, który opracował m.in. chronometraż w procesie planowania, pojawiło się wiele metod i narzędzi doskonalących zarządzanie zasobami organizacji oraz jej procesami. Tak duży postęp nie byłby możliwy, gdyby nie sięgnięto po rozwiązania oparte na współczesnych technologiach informatycznych. Informatyka od wielu lat skutecznie wspomaga procesy zarządzania w organizacjach, choćby w postaci zintegrowanych systemów informatycznych zarządzania (np. klas MRP lub ERP), systemów wspomagania decyzji (SWD) czy od pewnego czasu systemów określanych jako Business Intelligence. W wielu obszarach zarządzania organizacją pozycja i rola technik informatycznych jest zatem dobrze rozumiana i ugruntowana. ZW jest jednak względnie młodą dyscypliną, a wspomaganie jej procesów ogranicza się wyłącznie do niektórych tradycyjnych technologii informatycznych, tj. niezwiązanych z osiągnięciami w dziedzinie sztucznej inteligencji, zwłaszcza w postaci SE. Widać wyraźnie potrzebę doskonalenia ZW poprzez wspomaganie określonych procesów środkami informatycznymi. Jak jednak zauważono w pracy, konwencjonalne technologie informatyczne - z uwagi na dużą specyfikę ZW jako dziedziny, w której przedmiotem zarządzania jest wiedza - wykazują wiele słabości i ograniczeń, jak choćby wspomniany przez autora we wstępie paradoks zastosowań informatyki tradycyjnej w obszarze ZW, związany z utratą jawności wiedzy. Dlatego fakt ten był inspiracją dla autora do zbadania innych możliwości, konkretnie technologii systemów ekspertowych i inżynierii wiedzy jako nowoczesnych środków do wspomagania wybranych procesów ZW. Wniesienie wkładu do teorii ZW w zakresie wiedzy o możliwościach jego wspomagania przez tę technologię i metodologię oraz przekonanie autora o słuszności postawionej tezy również stanowiły inspirację do napisania tej książki. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.