Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 28

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Papiery komercyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Scharakteryzowano rynek papierów komercyjnych (commerial papers) w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności banków.
Przedstawiono historię emisji bonów komercyjnych w Polsce. Zapreezntowano tabele i wykresy ilustrujące tendencje na rynku krótkoterminowych papierów dłużnych w ostatnich latach.
Ważnym instrumentem, będącym przedmiotem obrotu na rynkach finansowych, są papiery komercyjne. W pierwszej części artykułu przedstawiono podstawowe cechy papierów komercyjnych i specyficzne uwarunkowania, w jakich funkcjonują one w Polsce. W dalszej części pracy zaprezentowano znaczenie tych walorów pełniących funkcję kredytową, oraz znaczenie rynku papierów komercyjnych dla polskiej gospodarki.
Przedstawiono definicję i podstawowe cechy krótkoterminowych papierów komercyjnych na tle pozostałych dłużnych papierów rynku pieniężnego. Zamieszczono charakterystykę rynku krótkoterminowych papierów komercyjnych w Polsce.
W artykule zaproponowano modyfikację klasycznego modelu wyboru portfela papierów wartościowych - modelu Markowitza, polegającą na zastosowaniu do opisu stopy zwrotu z papieru wartościowego modelu z heteroskedastycznym składnikiem losowym typu ARCH.
Krótkoterminowe papiery dłużne przedsiębiorstw to niezabezpieczone instrumenty finansowe, emitowane w celu pozyskania kapitału z rynku pieniężnego. Poniżej omówiono zasady funkcjonowania tych instrumentów w Polsce, gdzie rynek papierów dłużnych dopiero się rozwija, i w Stanach Zjednoczonych, gdzie rynek papierów dłużnych funkcjonuje już od długiego czasu, ze zwróceniem szczególnej uwagi na różnice w funkcjonowaniu tych instrumentów. Określenie "krótkoterminowe papiery dłużne" (KPD) będzie się odnosić do sytuacji w Polsce, sformułowanie "commercial papers" (CP) będzie dotyczyć omawianej sytuacji w USA. (fragment tekstu)
Celem opracowania jest zapoznanie z funkcjonowaniem rynku commercial papers w krajach rozwiniętych oraz przedstawienie nowego na polskim rynku sposobu akwizycji kapitału obrotowego przez firmy.
Krótko scharakteryzowano termin rynku pieniężnego oraz omówiono przyczyny słabego rozwoju rynku prywatnych krótkoterminowych papierów wartościowych w Europie. Przedstawiono także propozycje usprawniające rynek krótkoterminowych papierów dłużnych w Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem zaleceń dla Polski.
Rynek papierów komercyjnych jest jednym z elementów pozabankowego rynku pieniężnego. Bony komercyjne (commercial papers) należą do krótkoterminowych papierów dłużnych (KPD), są emitowane przez głównie duże przedsiębiorstwa o małym ryzyku kredytowym w celu dostarczenia ich emitentom krótkoterminowych źródeł finansowania, obniżenia kosztów pozyskania kapitału i uniezależnienia się od kredytów bankowych. Autor omówił podstawy prawne emisji commercial papers w Polsce i na rynkach zagranicznych oraz proces przygotowania i przeprowadzenia emisji papierów komercyjnych. Zasadnicza część artykułu poświęcona jest ewoluowaniu rynku papierów komercyjnych w Polsce.
W artykule przedstawiono rozwój rynku krótkoterminowych papierów komercyjnych w Polsce w latach 1992-2005. Opisano ich znaczenie w finansowaniu przedsiębiorstw w okresie rozwoju rynku papierów komercyjnych w Polsce na przykładzie siedmiu przedsiębiorstw z różnych branż (Relpol S.A., Elzab, Elektrobudowa S.A., Węglokoks S.A., Dolna Odra S.A., Organika Malbork, ORLEN S.A.). Szczególną uwagę poświęcono roli kredytu bankowego i kupieckiego.
Inwestycje w papiery dłużne uznaje się za obarczone niższym ryzykiem od inwestycji o charakterze udziałowym, takich jak akcje lub udziały. Mimo powyższego, identyfikacja i pomiar tego ryzyka ma fundamentalne znaczenie dla inwestowania w instrumenty dłużne. Celem opracowania było omówienie metod pomiaru jednego z najważniejszych czynników ryzyka inwestycji w papiery wierzycielskie - ryzyka stopy procentowej.
Krótkoterminowe papiery dłużne (KPD), inaczej papiery komercyjne (commercial paper), są niezabezpieczonymi, krótkoterminowymi papierami wartościowymi o charakterze wierzycielskim. Przez emisję KPD przedsiębiorstwa pozyskują fundusze alternatywne wobec kredytów bankowych. Firmy, by przekonać inwestorów, że są w stanie wykupić wyemitowane papiery w terminie ich zapadalności, starają się, aby ich emisje posiadały poręczenia innych wiarygodnych instytucji rynkowych, które z kolei poprzez przyznawane ratingi, dają gwarancję wiarygodności danemu emitentowi. Autor przedstawił rolę agencji ratingowych na rynku KPD. W dalszej części omówił specyfikę ratingu krótko- i długoterminowego.
Przedstawiono ogólną charakterystykę papierów komercyjnych, przesłanki ich emitowania i inwestowania, funkcjonownie rynku papierów dłużnych w wybranych krajach, rynek weksli komercyjnych w Europie, a także papiery dłużne w Polsce po 1990 roku.
Przedstawiono ogólną charakterystykę papierów komercyjnych, ich rodzaje, cele, koszty, lokowanie emisji na rynku, wyznaczanie ceny sprzedaży, a także rynek wtórny i jego uczestników.
W artykule przedstawiono ogólną charakterystykę commercial papers jako instrumentu rynku pieniężnego. Szczegółowo opisano trzy rodzaje papierów komercyjnych funkcjonujących w Polsce w zależności od ich formy prawnej. Są to papiery oparte na kodeksie cywilnym, walory oparte na prawie wekslowym oraz papiery oparte na ustawie o obligacjach.
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie podstaw prawnych emisji obligacji na rynku publicznym w Polsce, zaprezentowanie zalet i wad tej metody finansowania oraz wstępna analiza dotychczas przeprowadzonych emisji. (fragment tekstu)
Celem opracowania jest przedstawienie, na przykładzie Polski, papierów komercyjnych jako rozwiązania alternatywnego wobec kredytu bankowego. Autorka będzie weryfikować założenie, że papiery komercyjne stają się coraz bardziej popularną metodą pozyskiwania kapitału przez przedsiębiorstwa i stopniowo zastępują kredyty bankowe. (fragment tekstu)
Krótkoterminowe papiery dłużne przedsiębiorstw (commercial papers), zwane też papierami dłużnymi przedsiębiorstw bądź skryptami dłużnymi albo też papierami komercyjnymi, są jednym ze źródeł finansowania ich działalności poprzez rynek pieniężny. Papier ten jest instrumentem rynku pieniężnego, zobowiązującym emitenta do jego wykupu w określonym terminie według podanej na nim wartości nominalnej. W istocie dla emitenta jest on krótkoterminową pożyczką udzieloną mu bez zabezpieczenia przez nabywcę tego papieru. (fragment tekstu)
W opracowaniu przedstawiono definicję papierów dłużnych i ich cechy charakterystyczne, strukturę rynku papierów dłużnych w Polsce, sposoby pozyskiwania kapitałów krótkoterminowych, papiery dłużne w Unii Europejskiej oraz ocenę ryzyka inwestycyjnego z uwzględnieniem agencji credit-rating.
W artykule przybliżono różne typy dłużnych papierów pozarządowych oraz stan rozwoju tych papierów w Polsce. Autorka omawia następujące papiery wartościowe: obligacje komunalne i obligacje firm, papiery komercyjne oparte na prawie wekslowym, papiery komercyjne oparte na przepisach kodeksu cywilnego i certyfikaty depozytowe. Papiery pozarządowe (krótkoterminowe i długoterminowe) należą do dobrych inwestycji, są bowiem instrumentami rynkowymi przynoszącymi stałe dochody (z możliwością potencjalnej straty).
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.