Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 215

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Partnership marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Artykuł podaje definicję marketingu partnerskiego. Porównuje koncepcję marketingu transakcyjnego i partnerskiego. Omawia okoliczności sprzyjające rozwojowi marketingu partnerskiego.
2
Content available remote Marketing partnerski - prawdy i mity
100%
Panuje wiele nieporozumień co do rozumienia dwóch zbliżonych do siebie, lecz nie identycznych koncepcji (orientacji): marketingu relacyjnego i marketingu partnerskiego. Autor proponuje pewne rozumienie sensu obu tych koncepcji, zwracając uwagę zwłaszcza na mity dotyczące partnerstwa marketingu partnerskiego jako tożsamego marketingowi relacyjnemu. Według niego, marketing partnerski należy wyłącznie rozumieć jako najwyższą formę marketingu relacyjnego (partnerstwo jest bowiem najwyższym szczeblem drabiny lojalności klienta). Wszelkie stwierdzenia, z których wynika tożsamość obu rodzajów marketingu są bardzo dyskusyjne i zdaniem autora fałszywe.(abstrakt oryginalny)
Artykuł podaje definicję marketingu relacyjnego, omawia warunki jego rozwoju i korzyści wynikające z zastosowania.
Jaka jest różnica między marketingiem tradycyjnym a marketingiem partnerskim. Zwolennicy marketingu partnerskiego (marketing "one to one") namawiają do zwiększania sprzedaży przez pracę nad aktualnymi klientami, budowaniem lojalności, pomaganiem w ich rozwoju.
Obecnie dąży się nie tylko do sprzedaży fizycznego produktu, ale do stworzenia związku z klientem opartego na zaufaniu i lojalności (tzw. marketing relacyjny). Przy nastawieniu na długookresową współpracę przynosi to lepsze efekty. Marketing relacyjny zwraca szczególną uwagę na trzy obszary: wartość jako punkt wyjściowy oraz wynikowy, interakcję jako podstawę marketingu związków i relacji, komunikację, która wspiera rozwój i pogłębianie relacji, łącznie tworzące relacje marketingowe.
W artykule omówiono sześć obszarów, na których przedsiębiorstwa usługowe realizujące koncepcję marketingu partnerskiego, koncentrują swoje działania. Są to: technologia i indywidualny klient, zakres prowadzonej działalności, wybór i rezygnacja z nieatrakcyjnych klientów, łańcuch powiązań, ponowne przeanalizowanie narzędzi marketingowych 4P, wykorzystanie specjalistów do spraw zawiązywania partnerstwa.
Ważną część infrastruktury przewozów pasażerskich stanowi technika informacyjna (IT)1. Jest ona częścią każdego produktu i usługi i w dużej mierze decyduje o ich konkurencyjności. Technika informacyjna obejmuje telekomunikację, komputery, oprogramowanie itd. Jest to obszar o dużej dynamice zmian i szybkim tempie rozwoju. Informacje w systemie mogą się charakteryzować różnym poziomem jakości. Najczęściej odnosi się ona do następujących kategorii: dostępu do odpowiedniej informacji, rzetelności informacji, komunikatywności2. Celem rozważań zaprezentowanych w niniejszym artykule jest wskazanie znaczenia uwarunkowań wewnętrznych w tworzeniu zintegrowanego systemu informacyjnego o usługach transportowych, będącego istotą obsługi klienta. Technika informacyjna może więc być dla przedsiębiorstw wartością strategiczną, zwłaszcza w tworzeniu relacji partnerskich z otoczeniem.(fragment tekstu)
Wśród relacji występujących w systemach franchisingowych na szczególną uwagę zasługują więzi łączące franchisodawców z franchisobiorcami. Ich charakter jest niepowtarzalny, ponieważ podmioty te tworzą specyficzny układ partnerski wynikający z samej istoty franchisingu. Formalny związek istniejący pomiędzy franchisodawcami i franchisobiorcami obliguje ich jednak tylko do określonych zachowań. Umowa nie gwarantuje różnych aspektów efektywnej współpracy takich jak: zaangażowanie, kooperacja, wspólne dążenie do wyznaczonych celów, wzajemne zaufanie itp. Takie efekty może jednak wygenerować implementacja zasad marketingu partnerskiego w relacjach pomiędzy podmiotami umowy franchisingowej. Celem artykułu jest ocena zasadności implementacji reguł marketingu partnerskiego w systemach franchisingowych oraz identyfikacja czynników wpływających na powstanie długookresowych relacji pomiędzy franchisodawcą i franchisobiorcami.(abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Partnerstwo w działalności przedsiębiorstw Doliny Lotniczej
80%
Nowoczesny model prowadzenia działalności opiera się coraz częściej nie na zawieraniu pojedynczych transakcji, lecz tworzeniu długookresowych relacji między firmą a interesariuszami. W artykule podkreślono, iż warunkiem koniecznym do zaistnienia partnerstwa jest zaufanie między partnerami. Niniejsze opracowanie koncentruje się na prezentacji wybranych wyników badań dotyczących sposobu działania przedsiębiorców Doliny Lotniczej, związanego z budową relacji partnerskich.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Marketing partnerski a CRM
80%
Wraz ze wzrostem konkurencji tradycyjne koncepcje zarządzania marketingowego są zbyt wąskie i niewystarczające dla wielu przedsiębiorstw. Niezwykle ważnym czynnikiem gwarantującym osiągnięcie sukcesu na rynku jest kooperacja opierająca się na budowaniu długoterminowych związków tworzonych między przedsiębiorstwem i klientami. W tym celu stosuje się strategie wykorzystujące technologie informatyczne zwane CRM.(abstrakt oryginalny)
Jak wypromować podmiot lub organizację nie nastawioną na zysk, nie posiadając pieniędzy na reklamę w ogóle lub budżet tylko symboliczny? Sposobem na to, zdaniem autora, są nietypowe narzędzia promocji, do których można zaliczyć webring. Stanowi on rodzaj wzajemnej promocji stron internetowych, poświęconych tej samej tematyce. Forma takiej promocji, w odróżnieniu od innych jej rodzajów, jest w większości przypadków bezpłatna.
Artykuł podaje definicje marketingu relacji (relationship marketing) oraz jego cechy wyróżnione przez Kotlera. Następnie omawia podstawowe koncepcje ekonomii kosztów transakcyjnych.
Powszechnie wiadomo, że sprzedaż nie kończy się w momencie podpisania umowy. W jaki sposób sprzedawca może skutecznie budować lojalność swoich klientów w relacjach BTB.
W świetle tendencji spółek do budowania długoterminowych relacji partnerskich z innymi przedsiębiorstwami, bardzo ważna staje się wiedza na temat uwarunkowań rozwoju stosunków z nabywcami. W artykule zaprezentowano wybrane rozwiązania modelowe mające ważne znaczenie dla badań w zakresie kształtowania więzi relacyjnych między przedsiębiorstwami. W pierwszej części omówiono modele stworzone przez J.C.Andersona i J.A Narusa - pionierów w modelowaniu relacji między producentami i dystrybutorami. W części drugiej omówiono model orientacji długookresowej nabywcy wg S. Ganesana.
Instytucje bankowe charakteryzuje obecnie coraz wyższa świadomość potrzeby intensyfikacji relacji z klientem. Coraz częściej podejmuje się działania uwzględniające preferencje i interesy poszczególnych klientów. Procedury segmentacyjne są nakierowane na wyodrębnienie grup i poszczególnych klientów ważnych z punktu widzenia instytucji bankowych. Relacje z tymi klientami (kluczowymi) stają się przedmiotem szczególnego zainteresowania służb bankowych. (fragment tekstu)
Obecność pośredników handlowych w procesie wymiany i dostrzeżenie wzrostu ich znaczenia powoduje, że koniecznym zadaniem dla producenta jest opracowanie instrumentów motywowania partnerów w kanale dystrybucji. Przedstawiono podstawy, jak producent ma wspierać handel. Wyróżniono etapy kształtowania programu motywacyjnego dla pośredników handlowych oraz zestaw działań motywowania partnerów w kanale dystrybucji.
17
Content available remote Elementy marketingu partnerskiego w nowoczesnym zarządzaniu firmą turystyczną
80%
Artykuł prezentuje modelowe ujęcie marketingu partnerskiego w usługach turystycznych. W pierwszej jego części przedstawiono teoretyczne podstawy wiedzy o marketingu partnerskim, w tym jego elementy i rezultaty. Prócz tego zaprezentowano teorię z zakresu zasobów strategicznych tej formy marketingu oraz istotę programów lojalnościowych. Druga część poświęcona została w całości usługom turystycznym i ich specyfice. Część trzecia to model stosowania marketingu partnerskiego w firmach turystycznych opierający się na interakcjach między firmą turystyczną a otoczeniem bliższym i dalszym. Głównymi elementami systemu interakcji w ramach marketingu partnerskiego są zintegrowane elementy marketingu, które z wykorzystaniem mediów są komunikowane odbiorcom. W marketingu partnerskim w odróżnieniu od marketingu klasycznego, bez oparcia na partnerstwie wykorzystuje się bazy danych stanowiące podstawę do budowy programów lojalnościowych. Artykuł kończą wnioski dla firm turystycznych w zakresie wykorzystania instrumentów marketingu we wprowadzaniu marketingu partnerskiego w turystycznej firmie usługowej. (abstrakt oryginalny)
W pierwszej części artykułu omówiono jak wyodrębnić kluczowych klientów. W niniejszej części zwrócono uwagę, jak pracować z taką grupą, jak razem przechodzić kolejne etapy współdziałania, z korzyścią dla obu stron. W tym celu posłużono się przykładem firmy "Internet-Max", świadczącej kompleksowe usługi w sieci Internet.
W nawiązaniu do cyklu "Budowanie relacji z kluczowymi klientami" autorki pokazują jak omówione zagadnienia CRM przekładają się na konkretne zadania i kto, na jakim stanowisku, powinien ponosić za nie w firmie odpowiedzialność.
Przedstawiono ogólny schemat budowania relacji z kluczowymi klientami. Podkreślono konieczność cyklicznej weryfikacji tych relacji oraz omówiono propozycje rozwiązań podczas analizy problemów na poszczególnych etapach współpracy.
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.