Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Partnerskie podejście
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego ma już 30 lat. Jest ciekawym, wyróżniającym Polskę w skali europejskiej narzędziem współdziałania władz centralnych i zdecentralizowanych. Jej skuteczność zależy od wielu czynników, jednak najbardziej od rzetelnego partnerstwa obu stron. Ostatnie lata pokazały, jak jest ono trudne, gdy po stronie rządowej dominuje podejście centralistyczne i brak woli dążenia do kompromisu. (abstrakt oryginalny)
Pytanie o źródła przywiązania usługobiorcy do usługodawcy, lub szerzej, nabywcy do sprzedawcy, jest prawdopodobnie jednym z najczęściej zadawanych pytań - czy to wprost, czy też implicite - przez praktyków działalności rynkowej. W niniejszym artykule, autor postara się udzielić cząstkowej odpowiedzi na to pytanie, stawiając i wstępnie weryfikując hipotezę o istotnym wpływie podejścia partnerskiego usługodawcy na pozytywną dyspozycję usługobiorcy w stosunku do usługodawcy. W kolejnych częściach pracy autor zarysuje kluczowe dla celów wywodu koncepcje podejścia partnerskiego do klienta i związanego z nim zestawu działań oraz potencjału relacyjnego, wraz z jego postulowanymi wymiarami, utożsamianymi w literaturze i praktyce rynkowej z przywiązaniem klienta do sprzedawcy. W następnej kolejności autor podejmie próbę weryfikacji postawionej hipotezy, bazując na własnych badaniach empirycznych. Celem testowania hipotezy autor posłuży się metodą równań strukturalnych (ang. structural equation modeling, SEM), która pozwala na zbudowanie i ocenę "modelu przyczynowego". Ze względu na wykorzystaną w projekcie badawczym metodykę pomiaru ankietowego, relacje przyczynowe zostaną założone a priori, bazując na dorobku literatury i zasadach logiki. (fragment tekstu)
W artykule omówione zostały kryteria, na podstawie których można dokonać oceny obsługi klienta rozumianej jako najbardziej istotny i różnicujący element w odniesieniu do propozycji konkurentów. Spośród poczynań związanych z obsługą klienta wskazano na duże znaczenie działań logistycznych. Dokonano porównania cech modeli szybkiej obsługi klienta z tradycyjnymi łańcuchami dostaw. Analizie poddano partnerskie podejście do współpracy przedsiębiorstw w zintegrowanym łańcuchu dostaw.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówione zostały kryteria, na podstawie których można dokonać oceny obsługi klienta rozumianej jako najbardziej istotny i różnicujący element w odniesieniu do propozycji konkurentów Spośród poczynań związanych z obsługą klienta wskazano na duże znaczenie działań logistycznych. Dokonano porównania cech modeli szybkiej obsługi klienta z tradycyjnymi łańcuchami dostaw. Analizie poddano partnerskie podejście do współpracy przedsiębiorstw w zintegrowanym łańcuchu dostaw.(abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje rozważania dotyczące podstawowych czynników warunkujących skuteczne funkcjonowanie łańcuchów dostaw. Rozważania te są skupione na aspektach logistycznych współpracy. W ogólnym przypadku może być ona oparta na dominującej pozycji najsilniejszego z partnerów, dyktującego swoje warunki, albo też może być oparta na partnerstwie, w ramach którego podejmowane są różne formy kompromisów, służących korzyściom wszystkich partnerów. W pierwszym przypadku, dominujący partner, mimo że stanowi jedno z ogniw złożonej struktury, postrzega siebie jako podmiot niezależny i poszukuje możliwości ograniczania własnych nakładów, kosztem swoich dostawców lub - co gorsza - swoich klientów. W większości takich przypadków taki brak świadomości logistycznej skutkuje zwiększonymi kosztami w całym łańcuchu i niekonkurencyjną ceną oferowaną klientom. Podejście partnerskie otwiera drzwi do osiągania wzajemnych korzyści, choć wymaga to nieraz ustępstw i kompromisów. W pracy przedstawiono kilka modeli ilustrujących różne sposoby integracji - od przykładów opartych na wymianie informacji, po rozwiązania ułatwiające przepływy fizyczne dóbr. Te usprawnienia mogą być zazwyczaj wdrożone bez znaczących nakładów inwestycyjnych. W pracy zamieszczono również przykład ilościowy, którego celem jest ukazanie potencjalnych korzyści płynących ze zintegrowanego do obliczania ekonomicznej wielkości partii. Pokazano, że w wielu przypadkach wszyscy partnerzy mogą czerpać korzyści z takiego zintegrowanego podejścia, pod warunkiem, że będą gotowi - na przykład - do dzielenia się kosztami lub odmiennego podziału narzutów. (abstrakt oryginalny)
Interes brokera ubezpieczeniowego jest silnie powiązany z interesem klienta i zakładu ubezpieczeń. Tylko podejście partnerskie do wykonywanej profesji może wpłynąć na właściwe relacje pomiędzy tymi trzema stronami i w efekcie przynieść sukces. Patrząc na minione dziesięciolecie można śmiało powiedzieć, że brokerzy odegrali znaczną rolę w rozwoju rynku ubezpieczeniowego w Polsce. Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, które obchodzi w tym roku XV-lecie ma bardzo dobre perspektywy dalszego rozwoju Artykuł jest relacją z jubileuszowego kongresu Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.
The societies of Central and Eastern Europe (CEE) contain many and diverse rural cultures which present myriad opportunities for small-scale, high income, locally controlled tourism generation. The negative impact of political and economic change has often been significant in the region's rural areas. But with spatially and structurally dynamic mix of mass and specialist markets to target, there are increasing opportunities for rural attractions to act as a basic resource for tourism organized and sustained through locally owned small enterprises.(original abstract)
8
84%
Proces rozwoju obszarów wiejskich staje się bardziej otwarty i złożony. Wpływ zainteresowanych stron jest coraz wyraźniejszy i przejrzysty w przypadku decyzji i działań podejmowanych na obszarach wiejskich. Sukces i skuteczność inicjatyw rozwojowych zapewniających cele interesariuszy, które muszą być powiązane z celami rozwojowymi organizacji wiejskich, są realizowane w partnerstwie. Mechanizm organizacyjny partnerstwa synchronizuje działania i interakcje interesariuszy oraz innych elementów mechanizmu, zmiany organizacyjne, a także łączy interesy zainteresowanych stron i motywuje ich do angażowania się, jak również uczestnictwa w inicjatywach rozwoju obszarów wiejskich w celu rozwiązania istniejących problemów. Cel tego artykułu to zdefiniowanie mechanizmu organizacyjnego partnerstwa i określenie interesariuszy związanych z funkcjonowaniem tego mechanizmu. W trakcie badania przeanalizowano ewolucję koncepcji mechanizmu, która stworzyła wstępne warunki dla koncepcji partnerstwa mechanizmu organizacyjnego w rozwoju obszarów wiejskich. Analiza misji 51 strategii rozwoju lokalnych grup działania Litwy (lata 2007-201 ) pozwoliła zidentyfikować interesariuszy, którzy związani są z funkcjonowaniem mechanizmu organizacyjnego partnerstwa w rozwoju obszarów wiejskich.(abstrakt oryginalny)
W artykule rozpatrywano problem rozwoju odpowiedzialności społecznej oraz społecznego partnerstwa biznesu. Zrealizowana została teoretyczna oraz naukowo-praktyczna analiza tendencji i czynników rozwoju odpowiedzialności społecznej i partnerstwa społecznego, określono podejścia rozumienia odpowiedzialności społecznej biznesu, argumenty za i przeciwko odpowiedzialności społecznej, przewagi polityki społeczno-odpowiedzialnej spółki biznesowej.(abstrakt oryginalny)
If assessed within the framework of a postcolonial approach to international relations, the debate about the current "turn to the East" in Russia's foreign policy can be reduced to the question of whether Russia, a rising power itself, is seeking cooperation with rising Asian powers that is grounded in mutual recognition as equal strategic partners or whether Russia is seeking easy tactical domination over its Asian partners in order to improve its international performance vis-à-vis Western powers. This article references attempts of the former kind as a "turn to the East", and those of the latter kind as 'condescension to the Orient'. We look for factors that can influence foreign policy learning among the Russian elite towards recognising Russia's "Eastern" partners as equally important as its potential Western partners. We pay special attention to changes in the attitudes of part of the Soviet elite in the 1980s, recent changes in the composition of the Russian elite, relations among member states of the Eurasian Economic Union, Russia's relations with Asian powers like Japan, China and India, and finally Russia's approach to the situation on the Korean Peninsula. Having examined all those aspects, we conclude that there are factors that can result in a lasting "turn to the East" in Russian foreign policy rather than tactical "condescension to the Orient", which is predicted to have dramatic consequences for Russia itself.(original abstract)
Umiejętność komunikowania się jest ważnym elementem przywództwa. Kreowanie prawidłowej komunikacji ze swoimi odbiorcami (zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi) stanowi jedną z najlepszych inwestycji, szczególnie w warunkach kryzysu czy zagrożenia. Komunikacja obejmuje wiele aspektów, ciągle się zmienia, tak jak ulegają zmianom zachowania użytkowników. Zarządzanie komunikacją obejmuje cały szereg działań. Pierwotnie zaczyna się od identyfikacji grupy docelowej i jej charakterystyki. Następnie należy podjąć decyzję, jaki ma być cel komunikacji, a także wypracować przesłanie i wykreować jego właściwą formę komunikacyjną, dostosowaną do sytuacji oraz jej charakteru. Równocześnie należy wybrać kanały komunikacji; jest to proces dość złożony, dlatego do zarządzania nim niezbędna jest informacja zwrotna. Nie ulega wątpliwości, że komunikacja staje się coraz trudniejsza, gdyż jej bardzo istotny czynnik to ludzie. Każdy podmiot musi tak kształtować komunikację ze swoim odbiorcą, aby uwzględniała ona nowe tendencje, perspektywiczne zmiany w turbulentnym i złożonym otoczeniu, wskazując cele, środki i sposoby jej realizacji. Z tego też względu należy stosować różnorakie sposoby komunikacji. Zrozumienie istoty oraz znaczenia komunikacji, poznanie narzędzi i form, jakie w ten sposób należy przekazywać, pozwala na większe zaangażowanie pracowników w działalność organizacji, efektywne zwiększenie działalności, mające przełożenie w podmiocie działalności leczniczej na zmniejszenie ryzyka w związku z ewentualnymi roszczeniami ze strony pacjentów, wynikającymi m.in. z form i sposobów komunikacji z personelem medycznym. Obecnie w opiece zdrowotnej dąży się do uzyskania konkretnego modelu interakcji. Najbardziej aktualny jest model partnerski, którego celem jest współuczestnictwo pacjenta w procesie leczenia [Makara-Studzińska, 2012]. (fragment tekstu)
12
Content available remote Vacational Experience and Vocational Education
84%
This article addresses the changes that have been seen in the approach to vocational education in the UK since 2000 with the introduction of Foundation Degrees which require a partnership approach with the educational institutions working with the industry, offering delivering training and learning within the industry. It uses this discussion to open up a generalisable argument about what the basis of vocational education should be in a world which has shifted from production and service to co-creation and experience. The demands placed on trainees and trainers have to shift dramatically if vocational education is to continue to be relevant and equip students to face the demands of the new tourism economy.(original abstract)
Problemy praktycznego zastosowania strategii rozwoju regionalnego na Ukrainie powodują konieczność zaproponowania przeglądu roli podejść strategicznych w zarządzaniu rozwojem regionalnym i modernizacji mechanizmów opracowania i realizacji strategii. Celem badań są: ocena zastosowania warunków wstępnych strategicznych podejść w zarządzaniu rozwojem regionalnym, analiza aktualnej praktyki zarządzania i planowania strategicznego rozwoju regionalnego na Ukrainie i identyfikacja czynników, które na to wpływają; realizacja - w oparciu o analizę - podejść metodologicznych i lokalnych praktyk, synteza koncepcyjnych podstaw poprawiających strategiczne zarządzanie i planowanie rozwoju regionalnego oraz identyfikacja warunków poprawy mechanizmów realizacji strategii rozwoju regionalnego na Ukrainie(abstrakt oryginalny)
Partnerstwo nauki i biznesu nie może być jeszcze uznawane za regułę. Wciąż występuje wiele barier i uprzedzeń ograniczających siłę i zakres współpracy między tymi dwoma sektorami. Warto stale monitorować postawy i przekonania menedżerów firm i naukowców na temat wartości, które mogą być osiągane dzięki kooperacji firm i uczelni. Celem artykułu jest nakreślenie szerszego tła relacji nauka-biznes oraz przedstawienie realnych uwarunkowań warunkujących partnerstwo tych sektorów, zwłaszcza opierając się na badaniach zrealizowanych przy udziale kadry menedżerskiej przedsiębiorstw.(abstrakt oryginalny)
W artykule zostały przedstawione działania detalistów oferujących na polskim rynku produkty spożywcze w kontekście założeń koncepcji zarządzania wiedzą o kliencie i zarządzania wiedzą klienta. Na podstawie wyników pierwotnych badań ankietowych zidentyfikowano stan świadomości i wiedzy respondentów dotyczącej stosowanych przez detalistów nieetycznych praktyk marketingowych. Wskazują one, że detaliści nie poddają implementacji obu wspomnianych koncepcji, postępując krótkowzrocznie, a tym samym nie dostrzegając związanych z tym korzyści wymiernych i niewymiernych zarówno dla siebie, jak i dla nabywców. Partnerskie podejście do nabywców, pozwalające na wspólne budowanie potencjału wiedzy, jest zatem wyzwaniem dla detalistów na przyszłość. (abstrakt oryginalny)
Contemporary European Union (EU) and China relations are marked by a simultaneously beneficial, conflictual and competitive partnership. This is aptly evident in the cyber technology realm. This paper contends that the European Union's gestaltian approach towards China can be understood with the aid of three theoretical positions: (1) an institutional perspective; (2) as a values-based actor; and, (3) a realpolitik dimension. The arguments advanced in the paper, ultimately imply that the EU's approach towards China can provide various EU domestic and global actors' space to exploit contradictions, notably when it comes to cyber technology diplomacy. This has the attendant effect of fostering future fissures in the EU's overall engagement with China.(original abstract)
W dobie kłopotów mass mediów z wywołaniem reakcji potencjalnych klientów event marketing jest coraz chętniej wykorzystywany jako narzędzie do promocji firm i marek. Myślenie o eventach w szerszym kontekście komunikacji marki nadal często spotyka się z nieufnością. Tymczasem niepowodzenia owe wynikają nierzadko z braku wiedzy, nieodpowiedniego budżetu lub zbyt krótkiego czasu wyznaczonego na realizacje wydarzenia. A proces przygotowania eventu musi trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od skali organizowanej imprezy. (abstrakt autora)
Audyt nie jest dla nikogo procedurą przyjemną, tak jak nie jest przyjemny przegląd zdrowia z okazji witania się z rzeczywistością u progu domu spokojnej starości. Firmy konsultingowe gotowe są dziś doradzać w każdej sprawie, nawet w kwestii przysłowiowej diety prezesa. Jednak poważny audyt zajmuje się głównie strukturą firmy, jej modelem biznesowym, metodyką zarządzania, infrastrukturą informatyczną, finansami oraz uplasowaniem na rynku czy wizerunkiem. (abstrakt autora)
IKEA to nie tylko lider na rynku wyposażenia wnętrz, ale także jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Dlatego wszelkie działania oraz inicjatywy, które podejmuje spotykają się z dużym zainteresowaniem otoczenia. Firma FUZERS została zaproszona do zaprojektowania, przeprowadzenia oraz podsumowania całego procesu związanego z otwarciem nowego centrum handlowego IKEA we wschodniej Polsce. Wspólnie wypracowano kokreacyjną formułę w obszarze komunikacji marketingowej. (abstrakt autora)
20
Content available remote Dialog w życiu - dialog w teatrze
59%
Dialog jako wymiana myśli dwóch osób, zakłada równość i poszanowanie poglądów partnerów. W założeniach dialogu JA-Ty przytoczono poglądy Janusza Tarnowskiego, Józefa Tischnera, Jarosława Gary i Martina Bubera. Specyficzny dialog zachodzi w relacji wychowawca-wychowanek .Wymaga on wzajemnej otwartości. Egzemplifikacją ludzkiego dialogu jest ten,który dzieje się między teatralnymi postaciami. Przedmiotem niniejszego tekstu jest analiza kwestii otwartości na inne osoby, na inne sposoby myślenia, czyli problem warunków niezbędnych do zaistnienia twórczego dialogu (w różnych jego odmianach) na teatralnej scenie.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.