Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Payment service strategy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki badań zaprezentowane w artykule nawiązują do czynników wpływających na prawdopodobieństwo dokonania opóźnionych płatności (wykraczających poza termin kredytu handlowego) przez małe przedsiębiorstwa przedstawione w książce Determinanty popytu małych przedsiębiorstw na kredyt handlowy. Punktem wyjścia w badaniach jest klasyfikacja czynników determinujących opóźnione płatności na motywy transakcyjne i motywy finansowe, zgodnie z modelem teoretycznym zaproponowanym przez G.E. Elliehausena i J.D. Wolkena. Celem badań ujętych w poniższym opracowaniu jest ewaluacja zmian prawdopodobieństwa dokonania opóźnionych płatności przez małe przedsiębiorstwa. Weryfikację zmian przeprowadzono w oparciu o analizę krzywych reakcji prawdopodobieństwa (probability response curves). Populację celu stanowiły przedsiębiorstwa z regionu Pomorza Środkowego. Badaniem objęto 368 małych podmiotów, w tym 231 mikroprzedsiębiorstw, brano pod uwagę dane dotyczące 2005 roku. fragment tekstu)
Bank
|
2002
|
nr 5
17-19
The Boston Consulting Group przedstawiła raport dotyczący obsługi płatności. Zaprezentowano jego część dotyczącą konieczności wyboru strategii w zakresie obsługi płatności.
Autor krytycznie analizuje wprowadzoną do ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych instytucję odsetek. Zwraca przy tym uwagę, że została ona implementowana w celu realizacji założeń określonych w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego I rady o zwalczaniu opóźnień w płatnościach w umowach handlowych.
Celem opracowania jest identyfikacja nowych zjawisk obserwowanych w ostatnich latach na rynku płatności detalicznych, przedstawienie ich specyfiki w wybranych regionach/krajach oraz określenie ich oddziaływania na strukturę rynku i obecne na nim podmioty. Do najważniejszych nowych trendów na rynku płatności detalicznych należą: wzrost presji regulacyjnej, gwałtowny rozwój innowacji w obrocie płatniczym, pojawienie się nowych graczy rynkowych, wzrost wymagań konsumentów odnośnie do szybkości i kosztu płatności oraz ewolucja ich zwyczajów płatniczych. Ich efektem są zmiany strukturalne polegające m.in. na obniżaniu barier dostępu do rynku i znacznym wzroście poziomu konkurencji, dezintegracji i defragmentacji procesu płatności, standaryzacji usług płatniczych i automatyzacji procesu płatności oraz rosnącej presji na wzrost przejrzystości kosztów i cen usług płatniczych.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Wykorzystanie systemów płatności bezgotówkowych do walki z szarą strefą
51%
Celem artykułu jest przedstawienie, w jaki sposób rozwój systemów płatności bezgotówkowych wpływa na zmniejszenie aktywność szarej strefy. W tym celu opisano rynek szarej strefy i podjęto próbę zdefiniowania wyzwań stojących wobec bezgotówkowego systemu finansowego, jako metody ograniczania szarej strefy. Artykuł opiera się na analizie literatury przedmiotu i zagadnień dotyczących organizacji bankowych systemów płatniczych w uwzględnieniem ich zalet i wad. Wykorzystano również metodę analizy i syntezy. Efekty istnienia szarej strefy gospodarczej odczuwają w różnym stopniu wszyscy uczestnicy życia gospodarczego, dlatego alternatywnie powstające w sieci systemy płatności bezgotówkowych - konkurencyjne wobec systemów bankowych - warto poddać regulacjom obejmującym pieniądz elektroniczny, aby odpowiednio wcześnie zapobiegać ucieczce do szarej strefy i nadużyciom dokonywanym poza legalnym systemem finansowym. Przedstawione w artykule treści podkreślają z jednej strony siłę rozwoju nowoczesnych technologii w społeczeństwie informacyjnym a zarazem jedną z metod walki z szarą strefą, jaką jest obrót bezgotówkowy. Z drugiej strony, wskazują na potrzebę dopasowania się do zmian wynikających z postępu technologicznego i oczekiwań społeczeństwa. (abstrakt oryginalny)
Od 1.07.2018 r. weszła w życie całkowicie nowa forma rozliczeń między gminą a jej kontrahentami i na odwrót. Nazwa tej nowej formy rozliczeń to "mechanizm podzielonej płatności". Jej angielska nazwa to: split payment. Mechanizm ten jest tymczasowo dobrowolny. Jednakże od czasu wyrażenia zgody przez Komisję Europejską, o którą to zgodę Polska wystąpiła w maju 2018 r., mechanizm ten będzie obowiązkowy przynajmniej dla niektórych towarów i usług. Procedura wyrażania tej zgody potrwa przez co najmniej pół roku. (abstrakt oryginalny)
Powszechnie znana zasada mówi, że media społecznościowe mają nie tyle sprzedawać, ile budować wizerunek. Jednakże w dobie dzisiejszej to zdecydowanie za mało. Póki co dostępne metody płatności pozwalają wyłącznie na przeniesienie użytkowników poza społecznościowy serwis. Docelowo planuje się zautomatyzowanie całego procesu i uaktywnienie opcji "zapłać przez Facebooka". Jeżeli ta funkcja się sprawdzi i ulegnie rozwinięciu, możemy liczyć na prawdziwą rewolucję w e-commerce. Tym bardziej, iż Facebook nie pobierałby prowizji za sprzedaż. (fragment tekstu)
Bank
|
2015
|
nr 9
74-75
Już od przeszło trzech lat klienci banków działających w Polsce, mogą korzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, prowadzonym przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Ten nowoczesny system rozliczeniowy umożliwia realizację przelewów międzybankowych w czasie zbliżonym do rzeczywistego przez całą dobę i wszystkie dni w roku. Według raportu Global Payment Systems Analysis (GPSA), podobne rozwiązania są dostępne zaledwie w 17 państwach świata. (abstrakt oryginalny)
Kiedy powstawał polski standard płatności BLIK, mogło się wydawać, iż jesteśmy świadkami przełomu. Jednak międzynarodowym potentatom podobnego systemu płatności wyrósł niebezpieczny konkurent, dodatkowo wspierany przez największe polskie banki. Okazało się, iż lokalne, choć zakrojone na szerszą skalę projekty teleinformatyczne nie przynoszą spektakularnych sukcesów. Jednym z proponowanych przez ZBP rozwiązań jest unia bankomatowa. (abstrakt autora)
Wieloskładnikowe uwierzytelnianie jako podstawowa forma potwierdzania płatności internetowych i ograniczenie możliwości otwarcia rachunku bankowego z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego, to najważniejsze z postanowień zawartych w projekcie nowej Rekomendacji KNF dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych wykonywanych w internecie przez banki, krajowe instytucje płatnicze, krajowe instytucje pieniądza elektronicznego i spółdzielcze kasy oszczędnościowo kredytowe. (abstrakt oryginalny)
Chociaż rynek płatności bezgotówkowych zareagował pozytywnie na ustawową obniżkę prowizji interchange, unaoczniły się również negatywne konsekwencje interwencji regulatora. Redukcja prowizji kartowych zaowocowała zwiększeniem dynamiki rozwoju sieci akceptacji. Jednak wskutek działań zmierzających do restrukturyzacji kartowego biznesu w bankach może pojawić się pomysł powrotu do kart bankomatowych, pozbawionych funkcji płatniczej. To produkt z poprzedniej epoki, lecz może być skuteczny w obniżaniu kosztów. Z pomysłem powrotu karty bankomatowej wyszedł BZ WPK. (abstrakt autora)
Założona przez instytucje bankowe spółka Polski Standard Płatności obsługuje płatności mobilne pod nazwą Blik. Z Blikiem rywalizują lub współistnieją inne metody płatności z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Jedną z nich jest system płatności mobilnych opracowany przez Bank Pekao SA. Wykorzystując aplikację PeoPay, zainstalowaną w smartfonie, można płacić we wszystkich terminalach zbliżeniowych oraz w internecie. PeoPay, choć pod inną nazwą - iKasa jest także wdrażany przez największą sieć sklepów w kraju. Specjaliści przewidują, iż do roku 2020 płatności mobilne wyprzedzą pod względem częstotliwości internetowe. Oznacza to ni mniej, ni więcej, iż częściej będziemy dokonywać płatności korzystając ze smartfonów. Ponadto firmy koncentrują się nad wdrożeniem nowej technologii płatności HCE (Host Card Emulation). (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.