Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 43

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Personal selling
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
1
Content available remote Sprzedaż osobista w systemie komunikacji marketingowej
100%
Sprzedaż osobista mimo tego, że jest najstarszym i najbardziej tradycyjnym elementem promocji-mix przeżywa swój renesans, a zawód sprzedawcy nadal jest poszukiwany na rynku pracy. Rozwój technologii w każdym aspekcie życia i ogólna dostępność wszelkiego rodzaju dóbr we współczesnym świecie paradoksalnie stworzyły sytuację, gdzie komunikacja bezpośrednia występująca w sprzedaży osobistej może być elementem przewagi konkurencyjnej. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Zastosowanie sprzedaży osobistej w gminie
100%
W artykule przedstawiono róŜne podejścia do interpretacji sprzedaŜy osobistej jako instrumentu promocji oraz wskazano na te jej aspekty, które moŜna wykorzystać w działalności promocyjnej jednostek samorządu terytorialnego (w szczególności gmin). Ponadto zaprezentowano wyniki badań dotyczących zastosowania sprzedaŜy osobistej w komunikacji marketingowej gmin województwa podkarpackiego.(abstrakt oryginalny)
Sprzedaż osobista jest specyficznym elementem promocji. Różni się od pozostałych tym, że jej oddziaływanie wiąże się z bezpośrednim kontaktem z nabywcą. Ta forma promocji może być przeprowadzona na różnych szczeblach i w różnych fazach cyklu transakcyjnego. Sprzedaż osobista jest najbardziej skuteczną formą promocji ze względu na osobisty i bezpośredni charakter, jest bowiem możliwe dostosowanie się do wymagań konkretnych nabywców i szybkie reagowanie na ich zachowanie się w czasie negocjacji. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem artykułu jest próba oceny pracy doradcy w zakresie sprzedaży produktów finansowych oraz charakterystyka postaw i zachowań klientów. Do realizacji celu wykorzystane zostały źródła pierwotne, które są wynikiem przeprowadzonych badań ankietowych wśród osób, które wcześniej korzystały z usług firm oferujących doradztwo finansowe. W dzisiejszych czasach sprzedaż osobista nie tylko nie traci, ale wręcz zyskuje na znaczeniu. Z przeprowadzonych badań wynika, że doradztwo osobiste (54%) ma największy wpływ na podjęcie decyzji o zakupie produktu finansowego. Zaznaczyć jednak trzeba fakt, że aż 44% respondentów korzysta z Internetu przy zakupie produktów finansowych, co świadczy o dużej popularności tego narzędzia i o rosnącym zaufaniu do operacji internetowych. Jednak, gdy w grę wchodzą decyzje dotyczące wysokich kwot jak chociażby przy zaciąganiu kredytów na zakup nieruchomości, to prawie 90% respondentów korzysta z usług doradcy. Najbardziej u doradcy cenimy sobie profesjonalizm (60%), co wydaje się być zrozumiałe, gdyż powierzamy takiej osobie dysponowanie często dorobkiem całego życia. Na drugim miejscu najważniejszą dla nas cechą dobrego doradcy jest umiejętność nawiązywania swobodnego kontaktu. Nie lubimy natręctwa oraz chęci sprzedaży produktu przez doradcę za wszelką cenę. Z badań wynika również, że 56% respondentów jest skłonna zmienić wcześniej wypracowane zdanie na temat wybranego produktu finansowego pod wpływem rozmowy z doradcą. Jednocześnie jesteśmy w stanie zapłacić przy zakupie produktów finansowych nawet znaczną kwotę za doradztwo finansowe, byleby nie musieć samodzielnie przechodzić przez żmudne procedury związane z zakupem produktu finansowego. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano wyniki badań ankietowych na temat preferencji lekarzy jako adresatów sprzedaży osobistej stosowanej przez przedstawicieli medycznych firm farmaceutycznych. Celem badań było określenie pożądanej przez lekarzy formy kontaktu, preferowanych przez nich rodzajów informacji i materiałów promocyjnych wspierających sprzedaż przekazywanych podczas spotkania leków, a także cech przedstawicieli medycznych ważnych z punktu widzenia lekarzy. Badaniu poddano zarówno lekarzy internistów, jak również specjalistów z różnych dziedzin medycyny.(abstrakt oryginalny)
Celem pierwszej części badania było rozpoznanie postawy klientów firmy Avon wobec sprzedaży osobistej, natomiast celem obserwacji konsultantów było stwierdzenie, w jakim stopniu wykorzystują oni w swej pracy znane techniki sprzedaży. Klienci nie krytykują nachalnej czy niewłaściwej postawy sprzedawcy ani nie wierzą, że się nimi manipuluje, skłaniając ich do kupna niepotrzebnych rzeczy. Zewnętrzny wizerunek konsultantów jest dopracowany z dużą starannością i może być uznany za bardzo profesjonalny. Natomiast ich umiejętności sprzedażowe rozwijają się dzięki intuicji i chęci pomocy klientowi. Wybrane techniki stosują bezwiednie i są przekonani, że wykonują swą pracę rzetelnie i uczciwie. (abstrakt oryginalny)
Specyficznym elementem promocji produktu jest sprzedaż osobista. Jej oddziaływanie wiąże się z bezpośrednim kontaktem z nabywcą. Omówiono istotę sprzedaży osobistej oraz fazy jej procesu. Czynnikiem decydującym o zakupie produktu przez konsumenta jest bowiem bardzo często postawa sprzedawcy oraz umiejętnie wykorzystane przez niego argumenty, stosownie do różnych typów konsumentów i ich zachowań.
Sprzedaż osobista uznawana jest za odpowiednie narzędzie do prowadzenia sprzedaży na rynku business-to-business. Sondaż przeprowadzony przez autora potwierdza, że narzędzie to jest wykorzystywane m.in. przez przedsiębiorstwa oferujące na rynku przemysłowym produkty turystyczne. W rzeczywistości jednak akwizycja jest często prowadzona w sposób intuicyjny, bez znaczącego odwołania się do zawartych w literaturze rozważań badaczy na ten temat. Z tego względu zasadnicza część artykułu została poświęcona wymodelowaniu właściwej struktury prowadzenia sprzedaży osobistej produktów turystycznych na rynku innym niż konsumpcyjny. Artykuł powinien zainteresować osoby prowadzące rozmowy sprzedażowe na rynku B2B.(abstrakt oryginalny)
Proces akwizycji związany jest z działalnością komunikacyjną organizacji na rynku w celu zbudowania zindywidualizowanej i spersonifikowanej relacji, której efektem jest możliwość bezpośredniego i osobistego promowania oferty przedsiębiorstwa, udzielania bieżących wyjaśnień oraz demonstrowania walorów produktu. W wielu przypadkach akwizycja jest mylnie utożsamiana wyłącznie z osobistą sprzedażą. W konsekwencji realizowanych działań akwizycyjnych lansujących ofertę powinno dojść do zawarcia transakcji handlowej, co świadczyłoby o skuteczności zachowań werbalnych i niewerbalnych w procesie komunikacyjnym akwizytorów. W opracowaniu przedstawiono istotę akwizycji, omówiono specyficzne elementy związane z werbalną i niewerbalną komunikacją, a także wskazano zasadnicze przyczyny negatywnych opinii i emocji narastających wokół tego typu aktywności promocyjnej(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono elementy sprzedaży, które składają się na jakość obsługi klienta. Wyszczególnione zostały te, które składają się na sprzedaż osobistą, umiejętność kontaktu sprzedawcy z konsumentem oraz wpływ szkoleń i doskonalenia personelu na podnoszenie jakości obsługi klienta. (abstrakt oryginalny)
W wielu bankach sprzedaż osobista nadal odgrywa dużą rolę. Przedsiębiorcy oczekują, że ich bank będzie mobilnym partnerem biznesowym o wysokich uprawnieniach decyzyjnych, potrafiącym wybrać najlepszy dla ich firmy zestaw usług. W artykule znaleźć można informacje o znaczeniu sprzedaży osobistej, o tym jak należy traktować klienta banku oraz o obszarach, które wymagają interwencji ze strony menedżerów wyższego szczebla. Osiągnięcie wysokiej efektywności przy sprzedaży wymaga nie tylko kompleksowego systemu zarządzania nią, lecz także zastosowania środków właściwie oddziaływujących na pracowników.
Omówiono elementy promocji ogrodniczych firm nasiennych na rynku polskim. Szczególną uwagę poświęcono takim elementom jak: sprzedaż osobista, promocja dodatkowa oraz budowanie pozytywnego obrazu przedsiębiorstwa.
Autorka prezentuje istniejące koncepcje budowania marki na rynkach B2B, opierając się na studiach literaturowych oraz badaniach empirycznych o charakterze jakościowym. Zwraca uwagę na dominację badań dotyczących racjonalnych aspektów podejmowania decyzji na rynkach B2B oraz racjonalnych korzyści marki B2B. Autorka prezentuje pogląd, że budowanie marki B2B jedynie w oparciu o korzyści racjonalne nie pozwala w pełni wykorzystać potencjału marki. Decyzje na rynkach B2B nie mają bowiem charakteru wyłącznie racjonalnego, ale także emocjonalny (bezpieczeństwo, akceptacja społeczna i samozadowolenie). Jako główne narzędzie budowania i komunikowania emocjonalnych korzyści autorka wskazuje sprzedaż osobistą. Badania empiryczne dotyczą postrzegania przez menedżerów roli sprzedaży osobistej oraz jej wykorzystania w budowaniu marki B2B. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie wybranych typów eventów, wykorzystywanych w działąniach z zakresu event marketingu oraz omówienie założęń metodyki marketing planning, bedącej skutecznym narzedziem profrsjonalnej organizacji eventów. (fragment tekstu)
Aim/purpose - Street traders are seen selling all kinds of goods to patrons who pass-by or who are vehicular traffics on Nigerian roads, particularly major intra and inter-state roads in urban and rural areas. The study assessed the perspectives of salespersons from six selected FMCG companies regarding the extent to which street trading has contributed to the overall performances of their respective firms. Design/methodology/approach - The study was done as a cross-sectional research, encompassing individuals from all levels of the sales departments of six selected FMCG companies in Lagos, Nigeria. It utilized a survey methodology by distributing a 39-item questionnaire, which employed a 5-point Likert scale to a sample of 174 participants. These individuals were picked from a larger population of 308 salespersons who were employed by the selected FMCG companies. The questionnaires were administered by email and the response rate was 56.32%. Descriptive statistics and chi-square test to determine the dependence or otherwise of the variables. Findings - The research findings established that the respondents perceived street trading as a contributor to the sales performance of the FMCG companies they worked for. Among the findings was the perception that street trading had been an integral part of the channels used for distributing their companies' products. This study also highlighted that salespersons did not consider the government's actions as impeding their organizations from formally recognizing or as any hindrance to integrating street trading as a channel of distribution. The respondents' views suggested that other factors are responsible for the lack of formal acknowledgement of street trading as a means through which end consumers are served. Research implications/limitations - The study affirmed the economic importance of street trading and the positive impact it has on organizations in the formal sector. It also gave insight into how FMCG companies and street traders groups can collaborate to influence favorable government policies towards street trading. Urban development planners can also find ways to provide for street trading by allocating zones where this activity can be carried out in urban areas. Originality/value/contribution - An attempt to synthesize the impact of an aspect of the informal economy on largely formal sector operators. The study provided a perspective on street trading, which has not received much scholarly attention as a channel of distribution. (original abstract)
Zmieniające się otoczenie wymusza na przedsiębiorstwach wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów. O zaistnieniu na rynku, przetrwaniu i rozwoju fi rmy decyduje nie tylko dobrze wykwalifikowany personel, ale przede wszystkim zadowolony klient. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich instrumentów wspomagających aktywną sprzedaż produktów. Badania przeprowadzono metodą ankietową wśród 64 pracowników danej organizacji. Miały one na celu określenie i ocenę ich wiedzy w zakresie stosowanych w przedsiębiorstwie narzędzi komunikacji z rynkiem. Z przeprowadzonych badań wynika, że spółka ma dobrze rozwinięty system komunikacji z rynkiem. Środki reklamy stosowane w badanym przedsiębiorstwie to przede wszystkim Internet, czasopisma oraz reklama zewnętrzna. Gadżety reklamowe firmy, jak również nagrody dla stałych klientów to najbardziej lubiane przez grupę docelową narzędzia promocji konsumenckiej. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Znaczenie sprzedaży osobistej w jednostkach samorządu terytorialnego
63%
Obecnie samorządy muszą coraz częściej sięgać po narzędzia komunikacji marketingowej, w tym sprzedaży osobistej. Sprzedaż osobista polega na personalnym kontakcie pomiędzy oferentem a klientem, podczas którego oferujący produkt stara się zachęcić nabywcę do zakupu lub akceptacji pomysłu, idei. Oferent, samorząd swoją postawą i wykorzystywanymi argumentami wpływa na wybór konkretnego produktu oraz podjęcie ostatecznej decyzji skorzystania z oferty. Celem artykułu jest zaakcentowanie wzrastającej roli sprzedaży osobistej w działaniach komunikacji marketingowej jednostek samorządu terytorialnego. Wykorzystywanie sprzedaży osobistej w komunikacji marketingowej samorządu odbywa się poprzez indywidualne kontakty podmiotów komunikacji z potencjalnymi nabywcami oferty. Stosowanie tego instrumentu jest szczególnie ważne dla pozyskania inwestorów i zarządzających przedsiębiorstwami, ponieważ z reguły oczekują oni poświęcenia im czasu i przedyskutowania ich zamiarów oraz dopracowania warunków lokalizacji planowanych przez nich inwestycji. Sprzedaż osobistą stosuje się także w stosunku do mieszkańców. Działania sprzedaży osobistej są niejako wpisane w zadania własne nałożone na samorządy przez ustawodawcę celem zaspokojenia potrzeb wspólnoty samorządowej. (fragment tekstu)
W artykule skoncentrowano rozważania na roli, jaką odgrywają sprzedawcy w przedsiębiorstwie. Wskazano na problematykę doboru personelu i doskonalenia umiejętności sprzedawców. Zasygnalizowano wymagane cechy osobowości, zakres wymaganej wiedzy oraz zagadnienie oceny sprzedawców.
20
Content available remote Communicating Product Offer in the Process of Personal Selling
51%
W artykule wyjaśniono istotę sprzedaży osobistej jako podstawowego środka komunikacji interpersonalnej wchodzącego w instrumentarium zintegrowanej promocji mix obok reklamy, promocji sprzedaży, marketingu bezpośredniego i public relations. Zaproponowano własną interpretację pojęcia sprzedaży osobistej. W dalszej części artykułu scharakteryzowano personel sprzedaży. Wskazano między innymi na cechy osobowościowe dobrego sprzedawcy. W opracowaniu przybliżono znaczenie zarządzania personelem sprzedaży. Opisano podstawowe funkcje zarządzania personelem sprzedaży w przedsiębiorstwie, takie jak planowanie, organizowanie, motywowanie oraz kontrolę działalności sprzedawców. W końcowej części opracowania zawarto podsumowanie. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.