Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Personnel consultancy services market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Znaczenie działów HR w firmach systematycznie rośnie. Jednocześnie rosną także wymagania w stosunku do specjalistów, menedżerów i dyrektorów HR. Z osób odpowiedzialnych za rekrutację i system wynagrodzeń, stają się doradcami, inicjatorami i agentami zmian w organizacji, strategami i konsultantami. Ich zadaniem jest zagwarantowanie wzrostu konkurencyjności firmy poprzez efektywne wykorzystanie kapitału ludzkiego. Czy są gotowi do odgrywania strategicznej roli? (abstrakt oryginalny)
Na przestrzeni minionego dwudziestolecia w wielu krajach możemy zaobserwować istotne zmiany w modelu instytucjonalnej obsługi rynku pracy, polegające m.in. na utracie monopolu publicznych służb zatrudnienia w zakresie świadczenia usług rynku pracy. Konsekwencją tego jest rozwój wielu różnorodnych podmiotów niepublicznych kierujących swoją ofertę zarówno do pracodawców jak i osób poszukujących pracy. Tam gdzie agencje zatrudnienia obsługują te same grupy klientów co publiczne służby zatrudnienia tam jest miejsce na międzyinstytucjonalną współpracę (ewentualnie na konkurencję). Tam gdzie obsługa dotyczy różnych segmentów rynku i zróżnicowanej oferty usługowej, tam można mówić o komplementarności niepublicznych i publicznych instytucji rynku pracy. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano nowe wyzwania dla konsultingu HR. Wskazano jak firmy świadczące usługi doradztwa personalnego nadążają za zmieniającymi się potrzebami klientów, konkurencyjnością rynku i nowymi trendami. Omówiono pokryzysową sytuację na rynku.
Outsourcing usług rekrutacyjnych to rozwiązanie, które umożliwia przedsiębiorcom optymalizację procesów zarządzania, zaś działom HR efektywną politykę rekrutacyjną i realizację strategicznie ważnych obszarów polityki personalnej. Zatrudnienie firmy doradztwa personalnego jest szczególnie pomocne w przypadku rekrutacji na stanowiska menedżerskie, wymagające specjalistycznej wiedzy lub rekrutacji masowych. (fragment tekstu)
5
Content available remote Szkic historii konsultingu ze szczególnym uwzględnieniem lat 2000-2009
84%
Artykuł dotyczy ewolucji pojęcia konsultingu i doradztwa, jak również zmian w podejściu do małych, średnich i dużych firm konsultingowych i oferowanych przez nie usług na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, kiedy nastąpił dynamiczny rozwój tych usług, zwłaszcza w Europie. Charakterystyka usług konsultingowych obejmuje rys historyczny, który pozwala na pełniejsze zrozumienie zachodzących na współczesnym rynku przemian. Wartość usług konsultingowych znacznie się zwiększyła, zmiany nastąpiły także w jej strukturze, co wynika między innymi z poziomu rozwoju gospodarczego danego kraju i ze zmieniających się potrzeb odbiorców. Rozwój konsultingu w wielu krajach spowalnia stagnacja ekonomiczna i niższe wskaźniki wzrostu, brak zasobów ludzkich oraz inne przeszkody natury gospodarczej. W artykule omawiam podział geograficzny, przedmiotowy oraz podmiotowy usług konsultingowych. Opisując rynek doradztwa personalnego w latach 2000-2009, wykorzystałem raporty FAECO i Survey of the European Management Market, Warsaw Business Journal, AllBusiness - Dun & Bradstreet, Kennedy Information, Gartnera oraz Zysnarskiego. (abstrakt oryginalny)
Raport z badań ankietowych niemieckiego rynku rekrutacji. Ankieta była kierowana do firm świadczących usługi rekrutacji i selekcji. Badanie zrealizowano pod koniec 2001 roku. W tej części raportu dokonano przeglądu technik oceny i wartościowania kandydatów do pracy. Wyniki badań zostały skonfrontowane z podobnymi badaniami przeprowadzonymi w naszym kraju pod egidą Instytutu Zarządzania i opublikowanymi w raporcie "Rynek usług doradztwa personalnego w Polsce".
Jak przebiega profesjonalna rekrutacja kadr w Niemczech, jakie źródła doboru kandydatów są wykorzystywane, jakie są metody oceny kwalifikacji, czy podczas selekcji stosuje się tam narzędzia informatyczne oraz metody statystyczne, w jakim stopniu to robią firmy niemieckie, a jak to samo wygląda w naszym kraju - to pytania jakie poruszono podczas badania niemieckiego rynku rekrutacji. Celem niniejszego artykułu, będącego kontynuacją omawianego raportu jest ustalenie form wyrażania oceny kandydata, zakresu korzystania z własnych baz danych oraz stosowania metod statystycznych przy procedurze doboru kadr.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.