Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Personnel management techniques
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Na podstawie badań przeprowadzonych w latach 1998-2003 w ok. 20 organizacjach, przedstawiono zarys przeobrażeń funkcji personalnej w powiązaniu ze zmianami w przestrzeni organizacyjnej przedsiębiorstwa.
Techniki stosowane w zarządzaniu konfliktem można podzielić na tradycyjne (unikanie, odwlekanie, kompromis, wymuszanie, osąd osoby trzeciej) i nowoczesne (spotkania konfrontacyjne, sesje wymiany wizerunku oraz mediacje). W opracowaniu przeprowadzono charakterystykę wybranych nowoczesnych metod zarządzania konfliktem w organizacjach.
W Polsce coraz powszechniejsze staje się przeświadczenie o konieczności zbliżenia działań samorządu terytorialnego do warunków w jakich działa sektor prywtny oraz wprowadzenie do sektora komunalnego rozwiązań właściwych gospodarce rynkowej. Zdaniem autora można to osiągnąć m.in., poprzez odpowiednią politykę personalną w urzędach administracji samorządowej oraz dzięki formułowaniu zasad kształtowania się potencjału społecznego urzędu. W artykule przedstawiono stan realizacji polityki personalnej w jednym z urzędów byłego województwa jeleniogórskiego oraz czynniki wpływające w ogóle na politykę personalną w urzędach administracji samorządowej.
4
Content available remote Potencjalny i rzeczywisty styl zarządzania pielęgniarskiej kadry kierowniczej
67%
Jak pokazują dociekania innych autorów styl zarządzania, który pozytywnie wpływa na atmosferę pracy, daje lepsze rezultaty. Atmosfera w organizacji jest znaczącym stymulatorem osiągnięć. Styl autorytatywny tam, gdzie potrzebne jest wytyczenie kierunków działania i mobilizowanie ludzi ku pewnej wizji, jest pozytywny. W kontekście badań własnych, w których wysoki odsetek respondentów wykazał, iż posługuje się stylem autokratycznym, kreując jednocześnie korzystną atmosferę w grupie zarządzanej wydaje się, że z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia obecnie, w reformowanym systemie opieki zdrowotnej. Badania własne pokazały, iż nastawienie ankietowanych na ludzi w sposób istotny statystycznie podnosi walory atmosfery grupowej. Kształcenie menedżerów jest kluczowym czynnikiem efektywnego zarządzania podmiotami leczniczymi tak w Polsce, jak i na świecie. Inwestowanie w rozwój zawodowy kadry kierowniczej w pielęgniarstwie jest jedynym gwarantem twórczej i aktywnej postawy w przyszłości. Konieczność ciągłego doskonalenia jest niezbędna do racjonalnego podejmowania decyzji, które będą skutkowały sprawnym i skutecznym zarządzaniem, zwłaszcza w okresie zwiększającej się samodzielności zawodu pielęgniarskiego. Należy stworzyć liderom w pielęgniarstwie takie warunki pracy, by ich preferencje kierownicze mogły być przekładane na rzeczywiste postawy, dla wysokiej efektywności zarządzania personelem.(fragment tekstu)
Omówiono uwarunkowania innowacyjności związane z procesem zarządzania i techniki zarządzania personelem w sytuacjach innowacyjnych. Przedstawiono model przedsiębiorstwa W.G. Ouchiego, w którym menedżer jest stymulatorem innowacyjności, a także inne formy organizacyjne zachęcające do innowacyjności.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.