Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Planning in information systems
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono metody i środki realizacji planowania w systemach informatycznych. Autorzy przedstawili wybrane charakterystyczne wskaźniki jakości planowania, prezentujące, na ile efektywnie przebiega proces obliczeniowy oraz klasyfikacje systemów planowania wraz z prezentacją celowości konkretnych podziałów.
Technologia informatyczna stanowi trzeci filar (po procesach i ludziach), na którym opiera się organizacja XXI wieku. Odgrywa ona istotną rolę w osiągnięciu sukcesu, który możliwy jest wówczas, gdy wszystkie te elementy (procesy, ludzie i technologie) zostaną ze sobą odpowiednio powiązane, tworząc funkcjonalną strategię działania firmy. Zadanie technologii informatycznej nie polega jedynie na pełnym zautomatyzowaniu przedsiębiorstwa; jej wdrożenie stanowi swego rodzaju filozofię łamiącą i przezwyciężającą przestarzałe już zasady pracy, zmuszającą pracowników do podejścia innowacyjnego do zaistniałych zmian, w celu dalszego rozwoju firmy oraz własnych umiejętności. Dynamika zmian w gospodarce wymusza ciągłe nadążanie funkcjonujących systemów informatycznych za zmianami w różnych obszarach działalności. Upowszechniające się systemy klasy ERP muszą być stale unowocześnianie, by zamiast przynosić spodziewane zyski, nie stały się hamulcem w rozwoju firmy. Implementacja systemów informatycznych stanowi specjalną klasę projektów. Ich wyjątkowość wynika ze złożoności i obszarów oddziaływania na szerokie otoczenie informatyzowanej dziedziny. Wprowadzana projektem zmiana technologiczna z zastosowaniem technologii informatycznej jest na tyle istotna, że wymusza kolejne daleko idące zmiany, jeśli docelowo planowane jest korzystanie w pełni z efektów, jakie daje wdrożony system informatyczny. (fragment tekstu)
Przepływy informacyjne w logistyce i ich objętość stają się punktem wyjścia do rozważań na temat logistycznego systemu informacji LIS (Logistics Information System). Według logistycznej koncepcji zarządzania, firma powinna dążyć do sprzedaży produktów po najniższych cenach, ustalonym terminie dostawy, zamawianej ilości oraz w odpowiednim asortymencie. Osiągnięcie tych celów jest możliwe jedynie dzięki sprawnie i szybko przebiegającej informacji. Obecnie na rynku informatycznym nie istnieje jedno dobre rozwiązanie systemowe, które jest w stanie zapewnić kompleksową obsługę informatyczną dla logistyki przedsiębiorstwa jak również do be z pośredniego nadzoru nad produkcją np. w oparciu o sztywne wskaźniki. Zatem zachodzi potrzeba wykorzystania kilku różnych rozwiązań informatycznych, które wzajemnie się uzupełniają i na zasadzie synergii są w stanie wypełnić potrzeby informatyczne przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
W pracy zaprezentowano problematykę zintegrowanych systemów informatycznych w kontekście rozwoju nowych produktów. Są to istotne zagadnienia dla przedsiębiorstwa, które umożliwiają przepływ strumienia wartości od momentu powstania do zakończenia pracy nad produktem. Jakość poszczególnych procesów uzależniona jest od jego fazy. Jednym z nowszych systemów wczesnego definiowania procesów wytwarzania jest model "Shift left", który pozwala na "przesunięcie w lewo" czyli przeniesienie procesu wytwarzania do początku, koncentrując się tym samym na zapewnieniu najwyższej jakości od pierwszego dnia projektu. Zjawisko to umożliwia zmniejszenie kosztów i wysiłku związanego z ustaleniem wad w późniejszych etapach procesu, wtedy kie dy czas jest najważniejszy.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.