Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Planowanie strategii marketingowej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
The purpose of this article is to present the specific nature of the planning and formulation of marketing strategy. The author's area of interest covers the subject of small and medium-sized enterprises. The nature and specificity of SMEs are an interesting field for reflection on marketing activities and the opportunities and also threats faced by small and medium-sized enterprises in the modern economy. (original abstract)
Celem artykułu jest prezentacja wyników badań nad rodzajami strategii marketingowych i sposobami ich realizacji, stosowanymi przez przedsiębiorstwa prowadzące działalność na polskim rynku artykułów konsumpcyjnych. (fragment z tekstu)
Podjęto próbę oceny możliwości pomiaru czynników wpływających na wartość dodawaną przez marketing. Podkreślono także znaczenie wskaźników marketingowych i ich rolę w ocenie produktywności działań marketingowych.
Wielu marketerów słyszało już o neurolingwistyce i metodzie NLP, które budzą wiele kontrowersji, szczególnie wśród psychologów. NLP jako metoda nigdy nie uzyskała statusu nauki, ale tak naprawdę z założenia nigdy o ten status się nie ubiegała. (...) Metoda NLP jest niczym innym, jak zbiorem uproszczonych i usystematyzowanych w konkretnym celu narzędzi, stworzonych przez dziedziny stricte naukowe: lingwistykę, neurobiologię, psychiatrię. (fragment tekstu)
5
Content available remote Ewolucja strategii firm medialnych w dobie konwergencji
84%
Krajowy i zagraniczny rynek mediów przeżywa wraz z cyfryzacją bezprecedensowe zmiany określane mianem konwergencji. Dla firm medialnych oznaczają one konieczność nowego podejścia do strategii marketingowych uwzględniających aktywność dotychczas pasywnych odbiorców. Stają się oni bowiem nie tylko twórcami mediów, ale migrują pomiędzy medialnymi platformami na niespotykaną dotychczas skalę. Podążając za odbiorcami i starając się zachować dotychczasowe wpływy z kampanii marketingowych, działające juŜ na rynku media obierają strategię konwergencji, a jednocześnie bronią swoich pozycji. Naturalnym stanem tak nowo kreowanego medialnego środowiska marketingowego jest nieustanna zmiana i wyjątkowy z historycznej perspektywy brak poczucia stabilizacji.(abstrakt oryginalny)
Tematem artykułu jest problematyka związana z doradztwem marketingowym w przedsiębiorstwach na przykładzie Słowacji. Omówiono przedmiot i zadania, stan obecny oraz perspektywy usług konsultingu marketingowego.
W opracowaniu podjęto próbę interpretacji strategii marketingowej, która w opinii autora może stanowić podstawę do odnalezienia jednolitego sposobu rozumienia tego terminu. W pracy omówiono ogólne stanowisko, przedstawiające w sposób analityczny wybrane podejścia pojmowania strategii marketingowej.
W artykule przedstawiono koncepcje rozwoju strategii przedsiębiorstwa. Opisano również metody formalnych strategii. Wyróżnia się najczęściej trzy style kształtowania się strategii : styl dostosowawczy charakterystyczny dla przedsiębiorstwa; styl przedsiebiorczy realizowany przez właściciela firmy; styl planowy polega na zapewnieniu silnych ram w dążeniu do wyznaczonych celów.
Zwrot z inwestycji marketingowych ROI to kreowanie wartości dla firmy poprzez ukazywanie pozytywnego stosunku uzyskanego wyniku do poniesionych kosztów. Marketingowe ROI to koncentrowanie się na marketingowych działaniach prowadzących do celu. Wybór celów, narzędzi i metod, przypisanie im mierników, powinno uwzględniać pro aktywną funkcję mierników, taką aby mierniki kierowały realizacją zaplanowanych aktywności. Marketingowe ROI to koncentrowanie się na klientach. Stąd też dążenie do zaakceptowania działań przez klientów, budowanie ich świadomości, skuteczność procesów nakierowanych na klientów, dobry "portfel inwestycji", sprzyjają uzyskiwaniu zwrotu z marketingowych inwestycji. (fragment tekstu)
The aim of the paper is to assess the attitudes of company managers in the food and drink sector in Western Europe and Central-Eastern Europe towards implementing marketing strategies that take into account not only economic, but social and ecological aspects as well. Innovation is a growing topic among scholars when discussing issues related to the enhancement of company performance and competitiveness. Such innovation may refer to technological changes (new products, processes), as well as non-technological ones referring to various marketing and organizational methods. In the paper the authors focus on innovations in marketing activities arising from the application of a more socio-ecological orientation. The paper comprises two parts: one theoretical, one empirical. In the first part the role of innovation in the process of creating company competitiveness is presented, as well as the concept of an innovative marketing strategy. In the second part the results of international research are discussed. (original abstract)
Analiza najlepszych praktyk zarządzania stosowanych przez liderów sektora odzieżowego - Zarę i H&M - wskazuje, że organizacje te osiągnęły wysoką doskonałość na poziomie strategicznym i operacyjnym oraz mają wysokie kompetencje w zakresie zarządzania globalną siecią podmiotów/partnerów rynkowych. Liderzy ci stworzyli innowacyjny model biznesu i składające się na niego procesy biznesowe (badanie rynku i konkurencji, projektowanie, zaopatrzenie, produkcja), umożliwiające minimalizowanie czasu cyklu realizacji dostaw (lead times) zgodnie z oczekiwaniami nabywcy finalnego. Proces planowania marketingowego w Zarze i H&M jest procesem integrowanym na wszystkich trzech płaszczyznach planowania. Zidentyfikowane praktyki zarządzania (marketingowego) w Zarze i H&M umożliwiają realizowanie podstawowego celu przedsiębiorstwa w sposób najbardziej wydajny w porównaniu z konkurencją. Można je więc uznać za najlepsze praktyki zarządzania w sektorze odzieżowym w skali globalnej. Opracowanie wpisuje się więc w nurt badań sektorowych, których celem jest wskazanie zalecanych sposobów postępowania na rynku. Dysponując wynikami badań zrealizowanych w różnych sektorach w kolejnym etapie badań można by porównywać najlepsze praktyki zarządzania marketingowego w różnych sektorach i na tej podstawie identyfikować sektory o najbardziej zaawansowanych (innowacyjnych) praktykach zarządzania marketingowego, stosujących najnowsze koncepcje marketingu. Być może udałoby się także dokonywać próby uogólnienia tych porównań w formie zalecanych praktyk dla co najmniej kilku wybranych sektorów, w zależności od otrzymanych wyników badań.
Autor uważa, że marketing jako dyscyplina wiedzy dysponuje teorią średniego zasięgu (w sensie R. K. Mertona) a zatem można poszukiwać jej paradygmatu, a być może paradygmatów, skoro sam obiekt badań ulega rozwojowi. Prezentuje również trzy koncepcje marketingowe i ich paradygmaty: marketing transakcyjny, strategie marketingową i relacje marketingowe. Zwraca uwagę także na marketing partnerski jako nową koncepcję marketingową.
W poniższym opracowaniu przedstawiono rys historyczny strategii. Zdefiniowano pojęcie oraz wymieniono elementy i przesłanki wyboru strategii, jak również ukazano różne jej rodzaje. W obecnych czasach każda firma przed przystąpieniem do działania musi mieć strategię, która zapewni jej zdolność optymalnego dostosowania swojej działalności do zmieniającego się środowiska. Musi więc przystosować się do zmienności w otoczeniu, dobierać świadomie zróżnicowane zestawy działań tworzących unikatową całość, odrębną od metod działania konkurencji, zagwarantować wysokiej jakości wyroby i usługi oraz wprowadzić własne nowatorskie rozwiązania. Jest to niezbędny warunek właściwego funkcjonowania każdej organizacji i podstawa programowania jej przyszłości. (abstrakt oryginalny)
Tempo zmian na rynku to jedno, a ich przewidywalność to drugie, aczkolwiek im szybsze są zmiany, tym przewidywać trudniej. W sztuce marketingu stale trzeba mieć na uwadze fakt, iż rynek będący dziełem człowieka nie podlega bezwyjątkowym prawidłom, podobnym do tych, które rządzą przyrodą. Rynek bowiem jest nieprzewidywalny lub przewidywalny warunkowo. Ale właśnie dlatego, iż marketing patrzy w przyszłość, reagując natychmiast, taktyka wyprzedza w nim strategię, która jest pojęciem z poziomu zarządzania. (fragment tekstu)
Wiedza o wynikach testów, oczywiście tam, gdzie jest to możliwe, z konkretnymi liczbami włącznie, może marketerom pomóc i polepszyć podstawowe elementy komunikacji. Otoczenie digital marketingu gna do przodu nad wyraz szybko. Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty kampanii e-mail marketingowych, nie wystarczy stworzyć szablonu, napisać copy, opublikować materiał a następnie tylko czekać na wyniki. Działania w marketingu internetowym rządzą się bowiem potrzebą stałej optymalizacji. (abstrakt autora)
Romantyczny obraz bycia strategiem opiera się z reguły na procesie nieustającej analizy, badań i poszukiwania insightów. Na ich bazie buduje się idee co najmniej wyróżniające się na tle konkurentów. Jednakże strategia powinna wyznaczać cele długofalowe i określać drogę do ich realizacji na poziomie działań taktycznych. Planowanie strategiczne określić też można z powodzeniem jako sztukę eliminacji. Nie da się bowiem realizować wszystkich celów, wykorzystywać wszystkich dostępnych narzędzi i liczyć zawsze na konkretne efekty. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.