Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 54

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
1
Content available remote Rynek pośredników nieruchomości i jego dysfunkcje
100%
W artykule przedstawiono rolę rynku nieruchomości w Polsce, a w szczególności rolę agencji nieruchomości. Wykazano, że rynek usług pośredników nieruchomości ma wiele cech rynku monopolistycznego, kwalifikujących go jako rynek quasi-monopolistyczny.
W artykule przedstawiono wyniki badania ankietowego przeprowadzonego wśród studentów specjalności studiów "wycena zarządzanie i obrót nieruchomościami". Celem badania było poznanie pobudek, którymi kierowali się kandydaci na studia dokonując wyboru tej specjalności, a także ich oczekiwań co do charakteru wykonywanej przez nich pracy po ukończeniu studiów oraz poziomu wynagrodzenia i zmian w tym zakresie na przestrzeni trzech lat akademickich. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu zaprezentowano analizę percepcji cech i postaw pośrednika w obrocie nieruchomościami w ujęciu praktycznym, wywiedzionym z doświadczeń zleceniodawców oraz odniesiono je do wzorcowego obrazu pośrednika. Analiza ta przeprowadzona została w kontekście budowania relacji biznesowych, bowiem atrybuty pośrednika stanowią istotną podstawę, tworzącą swoiste warunki dla kreowania więzi w układzie pośrednik-klient. (abstrakt oryginalny)
Artykuł poświęcony jest zmianom instytucjonalnym zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami. Poruszono kwestie dotyczące wprowadzenia nowego standardu europejskiego oraz jego wpływu na regulację zawodu w Niemczech. Przedstawiono rozwój liczbowy grupy zawodowej w Polsce oraz pomysł Ministerstwa Gospodarki na zniesienie licencji pośredników w obrocie nieruchomościami. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł stanowi przedstawienie zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami przy współpracy z bankami komercyjnymi. Opisane w nim kwestie przybliżają czytelnikowi zakres obowiązków obu stron, a także korzyści wynikające z wzajemnej współpracy. Banki, dążąc do zwiększenia swojej sprzedaży przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów zawierają stosowne umowy, natomiast pośrednik chcąc zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku zobligowany jest do przedstawienia odpowiedniej oferty kredytowej swoim klientom. Dzięki takiej współpracy rynek może dynamicznie się rozwijać i tylko od nas samych zależy, czy zyskamy cenny czas czy też sami będziemy przeglądać oferty rynkowe pozostając w labiryncie przepisów prawnych.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie zawodu pośrednika na rynku nieruchomości. Artykuł prezentuje aktualne regulacje prawne dotyczące dostępu do zawodu, czyli umożliwiające zdobycie państwowej licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami. Poprzez analizą opinii konsumenckiej na forach internetowych podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, czy zawód ten jest zawodem potrzebnym i szanowanym. Artykuł prezentuje niezbędne i pomocne kwalifikacje, cechy usposobienia i umiejętności potrzebne do wykonywania tego zawodu oraz wzory zachowań pośrednika. (abstrakt oryginalny)
W artykule poruszono problem koncesji dla pośredników w obrocie nieruchomościami i działalności ubezpieczeniowej.
Organizacja CEI (Confederation Europenne de l'Immobilier), dąży do zharmonizowania przepisów określających dostęp do zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami w Europie. Obecnie w Europie istnieją różnego rodzaju regulacje. W artykule skoncentrowano się na przykładzie Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii i Francji.
9
Content available remote Uwarunkowania działań informacyjnych pośredników w obrocie nieruchomościami
75%
W artykule dokonano identyfikacji i prezentacji wieloaspektowych uwarunkowań działań informacyjnych pośredników w obrocie nieruchomościami. Ze względu na interdyscyplinarny charakter zagadnienia, uwzględniono uwarunkowania w aspekcie ekonomicznym, technicznym, psychologicznym, socjologicznym, lingwistycznym oraz etycznym. Poznanie powyższych zagadnień umożliwia optymalizację działań informacyjnych, prowadzi do wzrostu ich efektywności oraz skuteczności. (abstrakt oryginalny)
Zmiany zachodzące w sektorze nieruchomości w Wietnamie przypominają polski rynek nieruchomości lat 90. ubiegłego wieku. Zarówno ograniczenia prawne jak i sytuacja polityczno-ekonomiczna kraju stanowią bariery rozwoju tego sektora i adaptację rozwiązań sprawdzonych w gospodarkach rynkowych. Jednak mimo tak istotnych przeszkód wietnamski sektor nieruchomości przejmuje polskie i zagraniczne doświadczenia w regulowaniu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i tworzenia zwodu pośrednika. Wiele z proponowanych w Wietnamie rozwiązań nie sprawdziło się w Polsce i uległo kolejnym zmianom. System wietnamski zdaje się podążać utartą ścieżką i nie proponuje pominięcia kolejnych etapów rozwoju zawodów rynku nieruchomości. Realizuje je w trybie ewolucyjnym. Celem artykułu jest przegląd warunków funkcjonowania obrotu nieruchomościami w Wietnamie w kontekście przemian oraz porównanie i próba oceny możliwości zaadaptowania polskich rozwiązań w obszarze zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami. Analiza porównawcza prowadząca do realizacji postawionego celu wymagała studiów literaturowych, analizy przepisów prawa oraz wywiadów z wietnamskimi pośrednikami w obrocie nieruchomościami działającymi przede wszystkim na terenie i w okolicach Hanoi, stolicy Wietnamu. (abstrakt oryginalny)
Analiza obecnej regulacji zawodu pośrednika prowadzi do wniosku, iż zmiany deregulacyjne są słuszne i realizują dyrektywy wynikające z zasady proporcjonalności. Wątpliwości budzi jednak zniesienie obowiązku wykształcenia oraz brak definicji pośrednictwa. Powoduje to, że zakres ochrony ubezpieczeniowej nie jest jednoznacznie przez ustawodawcę określony. Obowiązek ubezpieczenia OC może być wystarczającą gwarancją kontroli tego obszaru działalności zawodowej. Obecna konstrukcja tego obowiązku budzi jednak wątpliwości co do zgodności z zasadami prawidłowej legislacji (art. 2 Konstytucji).(abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Professional Ethics of Intermediaries on the Real Estate Market
75%
Etyka zawodowa może ograniczać koszty transakcyjne i poprawiać relacje pomiędzy pośrednikiem a klientem. W niniejszym artykule przedstawiono podstawowe zasady etyki zawodowej pośredników działających na rynku nieruchomości w Polsce.(abstrakt oryginalny)
W opracowaniu zwrócono uwagę na usługi z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, które we współczesnym społeczeństwie towarzyszą często wyborowi, przygotowaniu i wreszcie zawarciu umowy stanowiącej pod-stawę zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. Towarzyszą one także działaniom podmiotów gospodarczych, które - realizując swoje cele biznesowe - uczestniczą w rynku nieruchomości jako strony transakcji, obsługiwane przez pośredników. W tym świetle moralność i etyka osób realizujących zawodową działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami zdaje się być kluczowa dla komfortu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych współczesnego społeczeństwa oraz funkcjonowania przedsiębiorstw i wykorzystania nieruchomości w ich działalności. Przedmiotem niniejszego opracowania jest prezentacja zarysu problemów etycznych na rynku nieruchomości na tle istoty etyki w biznesie oraz prezentacja wyników badań prowadzonych przez autora w obszarze zachowań pośredników w obrocie nieruchomościami oraz ich postrzegania przez usługobiorców(fragment tekstu)
14
75%
Celem artykułu jest analiza wybranego obszaru działalności pośredników w obrocie nieruchomościami w Polsce, a mianowicie badanie ich aktywności w zakresie uzupełniania działalności podstawowej o finansowe usługi komplementarne oraz analiza współpracy pośredników z bankami udzielającymi kredytów hipotecznych. Wnioskowanie przeprowadzone zostanie w oparciu o litera-turę przedmiotu oraz badania empiryczne autorki, przeprowadzone wśród po-średników w obrocie nieruchomościami w drugim kwartale 2011 roku. (fragment tekstu)
Rynek nieruchomości jest kreowany nie tylko przez popyt i podaż, ale także przez aktywność między innymi pośredników w obrocie nieruchomościami. Przedmiotem badań były kwalifikacje zawodowe pośredników w obrocie nieruchomościami po wprowadzeniu przepisów deregulacyjnych. Z dwóch podstawowych metod badań sondażowych w niniejszej publikacji została wykorzystana metoda ankiety. Narzędzie badawcze stanowił autorski kwestionariusz ankiety, w którym zaprojektowano pytania zamknięte przydatne do badań ilościowych. W celu określenia kwalifikacji zawodowych pośredników w obrocie nieruchomościami posłużono się metodą sondażu diagnostycznego, w ramach którego zastosowano kwestionariusz ankiety, który przesłano drogą elektroniczną do grupy losowo wybranych osób. Uzyskane rezultaty badań pozwalają ocenić doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie pośredników w obrocie nieruchomościami. (abstrakt oryginalny)
Agencja obrotu nieruchomościami "Dipservice" należy do liderów tej branży w kraju. Dysponuje ona największymi zasobami własnej powierzchni biurowej i mieszkalnej w Warszawie. Firma zajmuje się wynajmem mieszkań, apartamentów, rezydencji i biur, a blisko 1/3 jej klientów to osobistości z kół dyplomatycznych. W ostatnich latach przedsiębiorstwo to realizuje nowe projekty biurowo-mieszkaniowe i modernizuje swoje zasoby.
W artykule, na przykładzie działalności związanej z obsługą nieruchomości, przedstawiono problem podjętych w ostatnich latach działań liberalizujących dostęp do zawodów regulowanych w Unii Europejskiej i ich ekonomicznego znaczenia dla rozwoju krajowych rynków oraz przepływów na rynku wewnętrznym. Do najważniejszych zmian wprowadzonych w 2013 roku na poziomie unijnym należy uproszczenie procedur uznawania kwalifikacji, głównie w zakresie tymczasowego świadczenia usług. W badanym okresie wzrosły przepływy usług związanych z nieruchomościami świadczonych w ramach tymczasowej obecności, przy czym obroty usługowe na rynku nieruchomości realizowane były głównie między państwami UE-15. W Polsce po liberalizacji w 2014 roku dostępu do zawodów związanych z rynkiem nieruchomości nastąpił szybki rozwój tego rynku przy niepogorszonej jakości świadczonych usług.(abstrakt oryginalny)
Internet stanowiąc doskonałe narzędzie umożliwiające dotarcie do milionów użytkowników staje się wymarzonym środkiem wykorzystywanym w działalności promocyjnej pośredników w obrocie nieruchomościami. W artykule przedstawiono różne formy promocji oferty handlowej pośredników z wykorzystaniem portali ogłoszeniowych. Wskazano przykłady działań opolskich podmiotów świadczących usługi w zakresie pośrednictwa, którzy w działalności promocyjnej wykorzystują portale ogłoszeniowe. Artykuł zawiera szereg przykładów wskazujących na istotną rolę, jaką w działalności promocyjnej odgrywają programy służące do obsługi biura pośrednika w obrocie nieruchomościami. Elementem podsumowującym jest przedstawienie korzyści wynikających ze współpracy pośredników z internetowymi serwisami ogłoszeniowymi. (abstrakt oryginalny)
Glosowany wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotyczy przede wszystkim zakresu pojęcia "podatnik VAT" przy sprzedaży nieruchomości oraz problemów pojawiających się w praktyce w związku z działaniami podjętymi przez sprzedającego. Autor dokonuje krytycznej analizy tezy postawionej w orzeczeniu oraz porusza problematyczne zagadnienia związane z aktywnością sprzedającego podejmowaną w celu podniesienia wartości lub uatrakcyjnienia nieruchomości.(abstrakt oryginalny)
Głównym celem artykułu jest ukazanie specyfiki zarządzania biurem nieruchomości. Opracowanie zostało podzielone na część teoretyczną i empiryczną. W wywodzie teoretycznym scharakteryzowano zawód pośrednika nieruchomości w zarządzaniu biurem nieruchomości, jego obowiązki oraz kluczowe cele działania. Artykuł został wzbogacony o charakterystykę jednego z częstochowskich biur nieruchomości. Część empiryczną stanowi badanie ankietowe przeprowadzone na klientach wspomnianego biura. Zgromadzone dane pozwoliły ocenić wagę zawodu pośrednika nieruchomości oraz intensywność korzystania z jego usług podczas zarządzania biurem nieruchomości.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.