Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Pocztowa instytucja bankowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Coraz częściej obserwuje się zjawisko wzrostu roli banków pocztowych w systemach bankowych poszczególnych krajów. Podstawą funkcjonowania takich banków były i są systemy giro. Artykuł był próbą przybliżenia swoistego charakteru bankowości pocztowej. Przedstawiono w nim ewolucję banków pocztowych, podkreślono istotę i znaczenie systemów giro w ich działalności oraz wskazano korzyści, wynikające ze stosowania takich systemów. Pomimo różnorodności form organizacyjnych banków pocztowych i zakresu świadczonych przez nie usług, podjęto starania wyodrębnienia ich najważniejszych, wspólnych cech. W dalszej części omówiono popularne usługi oferowane przez banki pocztowe zarówno klientom indywidualnym, jak i instytucjonalnym. Odrębne miejsce poświęcono na przedstawienie działalności Banku Pocztowego S.A. z siedzibą w Bydgoszczy, omawiając zakres świadczonych przez niego usług oraz porównując z ofertą zagranicznych banków pocztowych.
Autor omawia na przykładzie przedwojennej Polski banki lokalne (Polski Bank Komunalny, Komunalny Bank Kredytowy, Wojewódzki Bank Komunalny), postulując zreformowanie banku PKO w tym kierunku, poprzez jego likwidację i założenie lokalnych kas oszczędności.
Zmieniająca się sytuacja na rynku usług pocztowych oraz preferencje klientów wpłynęły na konieczność dywersyfikacji działalności PPUP Poczta Polska. Rozszerzanie działalności umożliwić ma przedsiębiorstwu efektywniejsze wykorzystanie posiadanego potencjału. Jednym ze strategicznych obszarów. W którym publiczny operator pocztowy może konkurować z innymi podmiotami jest rynek usług finansowych. (fragment tekstu)
Artykuł prezentuje charakterystykę działalności wybranych pocztowych banków europejskich oraz Banku Pocztowego S.A. w kontekście postępującej teleinformatyzacji branży bankowej. Bankowość pocztowa bazuje na obsłudze obszarów stosunkowo słabo zaludnionych, nieatrakcyjnych dla typowych banków komercyjnych. Postęp w zakresie technik telekomunikacyjnych otwiera ten niszowy segment rynku również dla innych podmiotów finansowych. W artykule zaprezentowano możliwości reagowania banków pocztowych na potencjalne zagrożenia związane z tym zjawiskiem. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.