Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 33

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Podejmowanie decyzji marketingowych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyróżniono dwie podstawowe kategorie błędów marketingowych: błędy wynikające z zaniechania i błędy złych decyzji, ilustrując je wieloma przykładami. Autorka podpowiada jak przedsiębiorstwa powinny podejść do tego problemu.
2
Content available remote Modelowanie dyskretne w zarządzaniu
100%
W artykule zostało opisane modelowanie dyskretne, a w szczególności rekurencyjne, w zarządzaniu. Na podstawie poruszonych modeli zostało pokazane, że proces podejmowania decyzji może być opisany z wykorzystaniem funkcji użyteczności, oraz nie zawsze decyzje są podejmowane w warunkach pewności. W związku z powyższym w modelach uwzględniono czynniki ryzyka oraz błąd losowy. Na podstawie dyskretnych modeli odnawialnego ryzyka oraz wykorzystując funkcje kamę można określić proces powstawania nadwyżek ubezpieczyciela, sformułować proces zaistniena miny oraz wyznaczyć jego prawdopodobieństwo. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest prezentacja niektórych obszarów związanych z badaniami cen oraz ich wykorzystanie w polskich przedsiębiorstwach. W artykule przedstawiono rezultaty badań cenowych prowadzonych w polskich przedsiębiorstwach w latach 1995-2003.
Wstępnym celem badania nad koncepcją marketingową spółek joint venture w Polsce ustalono rozpoznanie znaczenia form i zakresu informacji marketingowych w procesie podejmowania decyzji rynkowych. W badaniach poszukiwano odpowiedzi na pytania: czy i w jakim zakresie spółki z kapitałem zagranicznym korzystają z informacji marketingowych i z jakich źródeł je pozyskują oraz jak spółki joint venture oceniają posiadane informacje marketingowe. Są to pytania o znaczeniu zasadniczym dla oceny koncepcji marketingowej każdego przedsiębiorstwa, w tym spółek o kapitale mieszanym. (fragment tekstu)
Autorzy podjęli temat, w jaki sposób klienci podejmują decyzje o zakupach. W badaniach pilotażowych sprawdzono, czy i na ile strategie podejmowania decyzji przez konsumentów różnią się w zależności od typów produktów. Na podstwie wyników wysunięto wnioski na temat reklamy, która może do tych ludzi dotrzeć. Omówiono, jak planować strategię marketingową w zależności od typu produktu.
Omówiono i porównano System Informacji Marketingowej (SIM), systemy wspomagania decyzji marketingowych (SWDM) oraz systemy eksperckie, które są odpowiedzialne za efektywne wspomaganie procesów podejmowania decyzji w organizacji.
W artykule zaproponowano metodykę realizacji projektu systemu wspomagania decyzji marketingowych z wykorzystaniem metod eksploracji danych i technologii Big Data. Inspiracją podejścia była metodyka eksploracji danych CRISP-DM, która oryginalnie nie była zorientowana na projekty Big Data. Z tego powodu metodykę tę zmodyfikowano pod kątem celu i wymagań funkcjonalnych oraz technologicznych projektowanego przez nas systemu. Główne prace badawcze w projekcie koncentrowały się na analizie i eksploracji dużych, heterogenicznych zbiorów danych o dużej zmienności. W artykule szczegółowo opisano etapy procesu realizacji projektu według rozszerzonej metodyki CRISP-DM, z uwzględnieniem specyfiki procesów analizy i eksploracji dużych baz danych marketingowych przetwarzanych w czasie rzeczywistym. W celu ilustracji podejścia podano też przykłady zadań w trakcie realizacji etapów projektu na konkretnych danych o klientach, transakcjach i produktach sklepu internetowego.(abstrakt oryginalny)
Dokonano identyfikacji i oceny poziomu samodzielności decyzyjnej krajowych oddziałów przedsiębiorstw zagranicznych, które, sprzedając swoje wyroby na rynku polskim, powinny dostosować marketing do warunków lokalnych. Problemy przy tym powstające i sposób ich rozwiązania związane są z lokalizacją decyzji z zakresu marketingu.
Na początku niniejszego opracowania przedstawiono koncepcję zarządzania marketingowego i paradygmat kompetencji w zakresie podejmowania decyzji marketingowych. Następnie scharakteryzowano cechy i determinanty paradygmatu kompetencji podejmowania decyzji marketingowych. Z kolei analizie poddano proces podejmowania decyzji marketingowych. W końcowej części rozpatrzono zasady i uwarunkowania wdrażania decyzji marketingowych, ze szczególnym uwzględnieniem technologii informacyjnej. (abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Czynniki decyzyjne w działalności marketingowej organizacji
84%
Prowadzenie wszelkiej działalności marketingowej związane jest z podejmowaniem decyzji, natomiast potrzeba podejmowania decyzji powstaje w przypadku istnienia sytuacji problemowej (okazji lub zagrożenia w realizacji celu organizacji). Najczęściej decyzje podejmowane są w procesie zarządzania organizacją (przedsiębiorstwem, firmą, instytucją) w trakcie decydowania, traktowanego jako szczególny przypadek wybierania związany z rozwiązywaniem problemów. Stąd w artykule zwrócono uwagę na decyzje kierownicze, wskazując na ich istotę i sposób postępowania decydenta. Szczególne miejsce poświęcono racjonalnemu podejmowaniu decyzji marketingowych, widzianych jako przemyślany i systematyczny sposób rozwiązywania problemów podmiotów rynkowych. Wskazano na pewne prawidłowości wyboru problemów marketingowych, w tym na identyfikację i selekcję wstępnych wariantów decyzyjnych, a dla ich oceny mogą być wykorzystane metody portfelowe oraz analizy SWOT. (abstrakt oryginalny)
Autor omawia marketingowy system informacyjny w procesie podejmowania decyzji marketingowych. Szczegółowo omawia główne jego elementy oraz na podstawie badań próbuje określić stopień ich wykorzystania.
Agresywne i bezwzględne techniki marketingowe wkroczyły do każdej dziedziny życia. Ich ofiarą padają mniej odporni i słabiej wyedukowani konsumenci. Dzięki wyrafinowanym i drogim kampaniom reklamowym producenci sprzedają Polakom pomysły, dobra i usługi zbyt drogie, o jakości gorszej niż obiecywana, a bywa, że szkodliwe. W artykule przedstawiono m.in. produkty Paracetamol, gumę Orbit, AB Gymnic, polskie obligacje skarbowe, Actimel oraz niektóre postaci: Krzysztof Rutkowski, Arkadius, Ewa Minge.
Stopa zwrotu z kapitału własnego (ROE Return on Eqality) to miara efektywności ekonomicznej decyzji menedżerów. Rozważono możliwość zwiększenia ROE przez menedżerów poprzez zwiększenie: rentowność sprzedaży, rotacji aktywów, dźwigni finansowej. Opisano wpływ decyzji marketingowych na rentowność sprzedaży i rotacje aktywów.
Wybór określonej strategii reklamowej, kreacji czy wskazanie agencji jako zwycięzcy przetargu, zawsze budzi wielkie emocje. Dokonywanie wybory często zaskakują, wydając się nieracjonalne. Teoretycznie wskazane projekty powinny w pełni odpowiadać na oczekiwania rynku i spełniać przyjęte założenia. Autor zastanawia się czy tylko aspekty racjonalne decydują o wyborze, czy może istnieją inne przesłanki, mające znaczny wpływ na podejmowane decyzje.
W artykule poruszono zagadnienie społeczno-ekonomicznych skutków działań marketingowych o zamierzonym i niezamierzonym charakterze. Koncepcja marketingu opiera się na pozytywnym założeniu tworzenia wartości dla nabywców i innych interesariuszy organizacji, ale skutki decyzji podejmowanych przez menedżerów ds. marketingu mogą być zarówno korzystne, jak i niekorzystne dla otoczenia. W artykule przedstawiono z jednej strony opinie wskazujące na pozytywne społeczno-ekonomiczne efekty marketingu, a z drugiej - zwrócono uwagę na nieetyczne praktyki marketingowe i ich konsekwencje. Omówiono także koncepcję orientacji przedsiębiorstwa na interesariuszy, stanowiącą rozwinięcie orientacji rynkowej i wychodzącą naprzeciw rosnącej potrzebie uwzględniania w działalności organizacji oczekiwań różnych grup odbiorców, a także przedstawiono wybrane modele podejmowania decyzji rynkowych o charakterze etycznym. (abstrakt oryginalny)
Posługując się konkretnymi przykładami, omówiono specyficzne cechy oferty usługowej, jej jakość oraz problemy i cele decyzji marketingowych w usługach.
Artykuł ma na celu przedstawienie procesu komunikacji między organizacjami na rynku dóbr przemysłowych. Autor omówił modele decyzji zakupu przemysłowego, ze szczególnym wskazaniem na model Lashwella. Model ten pozwala połączyć proces komunikacji rynkowej z marketingiem przemysłowym.
W artykule rozpatrzono zarówno sposoby zwiększania skłonności i możliwości dokonywania zakupów przez potencjalnych nabywców, jak i koszty, które związane są z pozyskiwaniem konsumentów i podtrzymywaniem ich lojalności. Autor zwrócił też uwagę na pośrednie i finalne efekty działań marketingowych jeżeli chodzi o skuteczność wykorzystania przez przedsiębiorstwo koncepcji marketingu .
Przedmiotem artykułu jest analiza SWOT, jako jedna z metod służących do dokonywania oceny stanu firmy, jej pozycji i możliwej skali szans oraz zagrożeń płynących z otoczenia. Przedstawiono kilka sposobów dokonywania diagnozy przy pomocy analizy SWOT.
Autorzy przedstawili kwestię wykorzystania systemów informacyjnych w procesie podejmowania decyzji marketingowych. Podstawowymi przesłankami pozwalającymi na podejmowanie decyzji o możliwie niskim poziomie ryzyka są: wzrastająca konkurencyjność w obrębie każdego rynku; postępująca globalizacja gospodarki przy regionalizacji działań; rozwój technologii informacyjnrj; różnorodność potencjalnych źródeł informacji przy braku możliwości oceny ich przydatności.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.