Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Polyethylene foil
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Ochrona sprzętu komputerowego przed korozją polimerów zależy zarówno od początkowych właściwości tworzywa oraz wprowadzonych do niego dodatków, jak i od okresu eksploatacji. Zmodyfikowanie tworzywa za pomocą inhibitorów korozji powoduje zmiany jego struktury, zmiany właściwości chemicznych i fizycznych. W pracy do badań wykorzystano polietylen wysokociśnieniowy. Komponentami wykorzystywanymi do modyfikacji polimeru były aminowe inhibitory korozji. Potwierdzono, że wprowadzenie modyfikatorów do cienkiej folii polietylenowej powoduje zmiany struktury oraz właściwości fizykochemicznych wpływających na temperaturę mięknienia oraz na proces degradacji powodujący zmiany twardości tworzywa. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono wyniki badań fotodegradacji opakowań z folii polietylenowych.
Przedmiotem omówionych w pracy badań było oznaczenie migracji globalnej metodami zalecanymi w Polsce i krajach EWG. Otrzymane wyniki posłużyły do porównania metod pod względem ich dokładności i precyzji. Badania przeprowadzono używając folii polietylenowej dużej gęstości, produkcji belgijskiej Union Chimique Belge, o symbolu PEHD-605F1-KP21. Jest to folia kurczliwa z dodatkiem przeciwutleniaczy w wskaźniku płynięcia 26,0-100,0, przeznaczona do pakowania wszystkich grup produktów spożywczych. Metoda znormalizowana w krajach EWG, a polegająca na 10 dobowym kontakcie folii z płynem modelowym w temperaturze 313 K jest metodą najbardziej precyzyjną i dokładną z trzech porównawczych metod. Wpływają na to takie czynniki jak: niższa temperatura ekstrakcji, długotrwały kontakt całej powierzchni folii z płynem modelowym. Ścisłe określenie powierzchni kontaktu uzyskano poprzez zastosowanie do badań specjalnych suportów zapobiegających zbrylaniu się próbek w trakcie badania. (fragm. tekstu)
W artykule oceniono wpływ skrobi modyfikowanej bezwodnikiem oktenylobursztynowym, zawierającej 0.5% i 2.5% grup estrowych, zastosowanej jako napełniacz, na podstawowe właściwości mechaniczne oraz strukturę kompozytów o matrycy polietylenowej. Kompozyty w postaci granulatów napełnione w 40% skrobią otrzymano, stosując wytłaczarkę jednoślimakową, a następnie metodą wtryskiwania wykonano próbki do badań. Stwierdzono, że kompozyty zawierające skrobię modyfikowaną mają właściwości mechaniczne porównywalne z kompozytami, w których jako napełniacz zastosowano skrobię natywną, czyli - wbrew oczekiwaniom - modyfikacja skrobi bezwodnikiem oktenylobursztynowym nie poprawiła jej kompatybilności z matrycą polietylenową. Wykazano też, że napełniacz skrobiowy nie wpływa na proces krystalizacji polietylenu, w tym na obniżenie jego stopnia krystaliczności w kompozytach. (abstrakt oryginalny)
W kraju folie polietylenowe (PE) stanowią podstawowy materiał opakowań jednostkowych produktów spożywczych a w niektórych przypadkach i przemysłowych. Folie te cechuje znaczna wytrzymałość mechaniczna, doskonała elastyczność w szerokich granicach temperatur, niska przenikalność pary wodnej, brak zapachu oraz nietoksyczność przy zastosowaniu odpowiedniego rodzaju surowców. Materiał ten, podobnie jak i pozostałe poliolefiny, ulega działaniu energii cieplnej i promieniowaniu świetlnemu. W wyniku zachodzących procesów termo i fotooksydacji powstają produkty utlenienia, obniża się wytrzymałość mechaniczna i elastyczność, folia staje się krucha i łamliwa. W pracy podjęto próbę wykorzystania spektroskopii w podczerwieni do oceny zmian struktury folii polietylenowej w wyniku procesów termo i fotooksydacji oraz wpływu tych procesów na niektóre właściwości użytkowe. (fragment tekstu)
W artykule dokonano analizy procesu produkcji worków foliowych wykorzystując do tego wybrane metody i narzędzia inżynierii jakości takie jak: metoda FMEA oraz narzędzie - diagram Ishikawy. Na podstawie przeprowadzonej analizy określono, które z problemów są najistotniejsze i należy wprowadzić działania doskonalące i zapobiegawcze. W pierwszej kolejności należy zastosować działania doskonalące i korygujące dla wad: "klejenie się worków oraz zbyt mała ilość dodatku antiblock w procesie produkcyjnym" oraz "brak norm i uregulowań dotyczących parametrów technicznych folii i sposobach ich kontroli". (abstrakt oryginalny)
Celem pracy było zbadanie czy i jaki wpływ wywiera promieniowanie UV i temperatura na zmiany barwy olejów jadalnych, a także stwierdzenie czy i w jakim stopniu stosowane obecnie w Polsce opakowania olejów jadalnych w postaci butelek z wysokociśnieniowej folii politetylenowej zabezpieczają te produkty przed zmianami barwy.
Celem pracy było ustalenie charakterystyki technicznej i użytkowej wybranych nowych folii opakowaniowych dla ZPC "Wawel" SA. Do weryfikacji wyników wykorzystano przeprowadzone próby przechowalnicze niektórych folii z wybranymi wyrobami cukierniczymi produkowanymi przez ZPC "Wawel" SA w Krakowie.
Celem niniejszej pracy było przebadanie jakości krajowych olejów jadalnych dostępnych na rynku. Ponadto celem pracy było zbadanie, w jakim stopniu opakowanie w postaci butelek z wysokociśnieniowej folii polietylenowej stosowane przez producentów krajowych zabezpiecza oleje przed niekorzystnymi zmianami jakości, w porównaniu z opakowaniem w postaci puszek z blachy białej, stosowanym przez producentów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.