Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 376

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 19 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Portale internetowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 19 next fast forward last
Rozwój technologii komputerowych począwszy od lat 90-tych XX wieku, pozwala na prezentowanie zasobów geoinformacyjnych poprzez sieć Internet. Jednym z ciekawszych źródeł danych przestrzennych w Polsce są portale powiatowe. Celem badań było sprawdzenie jakości funkcjonowania geoportali internetowych powiatów na terenie całego kraju oraz ocena wybranego zakresu udostępnianych danych przestrzennych. Badaniem objęto 32 wybrane losowo powiaty, dla których oceniano zasoby informacyjne w trzech kategoriach: przejrzystość, interaktywność oraz dostępność danych. Przeprowadzone badania wykazały, że w przypadku portali powiatowych najbardziej bogata w informacje jest kategoria interaktywność, (Rysunek 5), a następnie kategoria przejrzystość danych. Najniżej oceniona zastała grupa cech związana ze zbiorami danych przestrzennych. (abstrakt oryginalny)
Celem poznawczym rozdziału jest identyfikacja przejawów narcyzmu występujących w profilach użytkowników portalu społecznościowego Li-kedIn w zawodzie księgowego, prawnika i grafika. W opracowaniu postawiono następujące pytania badawcze: • W której części profilu użytkownika portalu LinkedIn najczęściej umieszczane są określenia o znamionach narcyzmu? • Jakie określenia mające znamiona narcyzmu występują w profilach użytkowników? • W którym z badanych zawodów (księgowy, prawnik, grafik) występuje najwięcej/najmniej określeń o znamionach narcyzmu? • Kto częściej używa określeń mających znamiona narcyzmu - kobiety czy mężczyźni? • Czy więcej określeń o znamionach narcyzmu pojawia się w profilach osób z krótkim/długim doświadczeniem zawodowym? Do osiągnięcia postawionych celów i weryfikacji sformułowanych pytań badawczych wykorzystano następujące metody badawcze: krytyczną analizę literatury przedmiotu, analizę informacji zawartych na portalu społecznościowym LinkedIn (fragment tekstu)
AI została stworzona między innymi jako wsparcie dla skomplikowanych serwisów internetowych. Projektowanie serwisu zgodnie z zasadami IA polega na stosowaniu zrozumiałych poleceń, czytelnych i rozmieszczonych odpowiednio elementów strony, intuicyjnej obsługi, łatwej nawigacji oraz umożliwieniu użytkownikowi wyszukiwania informacji różnymi metodami. Techniki i metody architektury informacji zostały zapożyczone z różnych praktycznych dziedzin: projektowania wizualnego, bibliotekarstwa, edytorstwa, inżynierii czynników ludzkich. Architekci informacji ułatwiają dostęp do informacji (głównie elektronicznej on-line) poprzez tworzenie struktur pozwalających odnaleźć użytkownikom własną ścieżkę do wiedzy. (abstrakt oryginalny)
Wirtualizacja organizacji jest bardzo interesującą koncepcją teoretyczną ale w celu implementacji praktycznej konieczne jest spełnienie pewnych istotnych uwarunkowań technicznych. Szczególnie ważną rolę spełnia informatyka wspomagająca funkcjonowanie organizacji a w szczególności komunikacje pomiędzy partnerami biznesowymi.. Rozwijające się lokalne i rozległe sieci komputerowe z globalną siecią Internet stwarzają możliwości techniczne realizacji koncepcji wirtualnej struktury organizacyjnej skupiającej jednostki gospodarcze realizujące wspólny cel biznesowy. Organizacje te mogą znajdować w geograficznie odległych miejscach ale dzięki informatycznemu wsparciu realizowanych procedur mogą wspólnie realizować złożone cele biznesowe. Technologie informatyczne na obecnym etapie rozwoju pozwalają już na praktyczną realizację nowatorskich koncepcji zarządzania przedsiębiorstwem przyszłości, w szczególności organizacja wirtualna może być w ograniczonym zakresie implementowana wykorzystując do konfiguracji organizacji wirtualnej, rozwinięte technologicznie firmy, posiadające sprawne łącza komunikacji sieciowej. Infrastrukturę informatyczną pozwalającą na wirtualizacje działania organizacji dostarczają portale informatyczne. (fragment tekstu)
W pracy zaproponowano metodę punktacji ogłoszeń dostępnych w portalach internetowych jako zagrożenie rozumiane jako możliwość łamania prawa. Mamy specjalnie koncentrować się na nielegalnym handlu narkotykami. Połączone wyniki zasady trzech składników są oddzielne: osoba publikuje ofertę, w obrocie dobre i zamierzonego działania (kupno, sprzedaż, inne).(fragment tekstu)
Instytucjami powołanymi do gromadzenia i przetwarzania danych są krajowe urzędy statystyczne. Zadaniem tych urzędów jest dostarczanie wiarygodnych, rzetelnych, niezależnych oraz wysokiej jakości informacji statystycznych na temat stanu i zmian zachodzących w społeczeństwie, gospodarce i środowisku naturalnym, odpowiadających potrzebom odbiorców krajowych i międzynarodowych. W tym celu statystyka publiczna zbiera, gromadzi, przechowuje oraz analizuje dane statystyczne, a także udostępnia je w formie wynikowych informacji statystycznych. (fragment tekstu)
7
100%
Aukcje internetowe jako model e-biznesu zyskują sobie coraz większą popularność wśród przedsiębiorstw różnych i branż i wielkości. W ostatnich latach wiele badań i publikacji poświęcono różnym aspektom aukcji internetowych. Wiele wysiłków badawczych skupia się na wykrywaniu nadużyć i oszustw . Ważnym polem badawczym jest także zastosowanie podejścia agentowego do modelowania, projektowania i implementacji internetowych platform aukcyjnych. (fragment tekstu)
8
Content available remote Kryteria analizy społeczności wirtualnych
100%
W artykule poruszono kwestie kryteriów segmentacji, które mogłyby zostać użyte w procesie segmentacji społeczności wirtualnych. Proponowanie kryteria to: kryterium modelu działania, kryterium przeznaczenia, kryterium rejestracji i dostępności, kryterium wpływu użytkownika na content oraz kryteria społeczno-ekonomiczne. Artykuł zawiera również dwa przykłady zastosowania przedstawionych kryteriów dla charakterystyki dwóch portali społecznościowych(abstrakt autora)
9
Content available remote Wprowadzanie nowej usługi na rynek na przykładzie portalu cogitors.pl
100%
Nie ulega wątpliwości, że tworzenie nowych produktów i usług jest siłą napędową współczesnej gospodarki. Co więcej, działania te nie stanowią już przywileju firm dużych i ambitnych, a raczej uznawane są za warunek konieczny nie tylko do rozwoju, ale także przetrwania. Przyczyny, które stymulują przedsiębiorstwa do wprowadzania nowych produktów na rynek, można po-dzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Do pierwszej grupy zalicza się czynniki, takie jak poszukiwanie możliwości zwiększenia zysku czy ograniczenia kosztów, generowanie wyższych przychodów ze sprzedaży lub też dążenia do zbudowania pozytywnego wizerunku firmy wśród jej nabywców i konkurentów. Z kolei czynniki zewnętrzne generowane są przez otoczenie przedsiębiorstwa i wymienia się wśród nich: narastającą presję konkurencyjną, zmieniające się regulacje prawne, pojawiające się nowe technologie czy też zmiany natury demograficznej oraz społeczno-psychologicznej1. Z punktu widzenia artykułu dwa ostatnie czynniki należy uznać za kluczowe. (fragment tekstu)
Celem niniejszego referatu jest analiza wybranych teorii socjologicznych pod względem zastosowania ich do analizy własności społecznych portali internetowych. W artykule dokonano przeglądu podejść i teorii socjologicznych, podjęto próbę zidentyfi kowania własności społecznych oraz przeanalizowano możliwości ich zastosowania w czasie tworzenia portali. Wyniki tych prac znajdą zastosowanie przy formułowaniu takich technik analizy własności społecznych portali, które pozwalają na ukierunkowanie prac wykonawców oprogramowania na uzyskanie aplikacji o określonych własnościach społecznych.(skrócony abstrakt oryginalny)
Platformy wielostronne (firmy działające na tzw. rynkach wielostronnych) obsługują dwie rozłączne, choć wzajemnie komplementarne grupy klientów. Dla prawidłowego działania platforma wielostronna powinna zachować odpowiednie proporcje pomiędzy współzależnymi grupami klientów. W artykule opisano specyfikę rozwoju relacji z klientami oraz możliwości konkurowania platform wielostronnych1. (fragment tekstu)
12
Content available remote Portale administracji publicznej w wybranych krajach UE
76%
Celem artykułu jest rekomendacja działań, które mogą zwiększyć popularność cyfrowej administracji publicznej. Opisane zostaną portale internetowe dedykowane udostępnieniu usług cyfrowych administracji publicznej w wybranych krajach UE. (abstrakt autora)
Artykuł zajmuje się analizą treści tekstów poświęconych Unii Europejskiej, prezentowanych w marcu i kwietniu 2003 w niżej wymienionych czterech polskich portalach internetowych: Onet.pl, Gazeta.pl, Interia.pl, oraz Wirtualna Polska.pl. Najczęściej dyskutowane zagadnienia w badanym okresie dotyczyły przystąpienia Polski do politycznych i ekonomicznym struktur UE, oraz związanego z tym referendum. Inne problemy, takie jak te związane z rolnictwem, kulturą i życiem codziennym nie były tak często prezentowane, chociaż dość częste dyskusje odbywały się na temat zagadnień związanych z rolnictwem. Najbardziej aktywnymi portalami kreującymi wizerunek UE wobec Polski były następujące: Onet.pł, Gazeta.pl, podczas, gdy Interia.pł oraz Wirtualna Polska.pł wykazywały stosunkowo mniej aktywności w informowaniu odbiorców o stosunkach pomiędzy Polską a UE. Zaobserwowano następującą regularność: portale internetowe, które współpracują z tradycyjnymi mediami mają bogatszy serwis informacyjny, a ich przekaz charakteryzuje się większą interaktywnością z odbiorcami w sieci. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Kultura społeczeństwa sieci
76%
Społeczeństwo Sieci - składające się z niezależnych, autonomicznych jednostek - jest zjawiskiem jeszcze młodym, złożonym i dynamicznie się zmieniającym. Nie jest strukturą stałą ani homogeniczną, jest bardziej glokalne niż globalne. Narzędzia do jego analizy często nie nadążają za przemianami, którym ulega. Wpływ Sieci na przemiany kultury jest analizowany w różnych aspektach. W niniejszym referacie ograniczam się do pięciu wymiarów modelu proponowanego przez Hofstede, czasami je lekko modyfikując bądź stosując odmienną interpretację - w celu zbadania, w jaki sposób "usieciowienie" wpływa na zmiany w społeczeństwie sieci.
Celem analizy było zbadanie wybranych aktów mowy występujących w interakcji o charakterze handlowym na profilach firm Allegro, T-Mobile oraz Samsung. Wśród omawianych aktów są m.in. akty pozytywnego wartościowania odbiorcy, życzenia, żarty, akty próśb i zaleceń, a także akty niezgody, krytyki klienta czy podkreślania własnej wartości. Wskazano także na cechy językowe postów, takie jak potoczność i stosowanie zapożyczeń. (abstrakt oryginalny)
Ideą nowych sposobów nauczania jest stworzenie warunków do szybkiego i trwałego przyswajania wiedzy oraz ułatwienie dostępu do materiałów edukacyjnych przy jednoczesnym uatrakcyjnieniu kursów. Takie perspektywy dają kursy wspomagane i prowadzone w technice e-learningu, umożliwiające wykładowcy dostosowanie tempa prowadzonych zajęć do indywidualnych potrzeb odbiorcy i opracowanie materiału, który w łatwy sposób dociera do studenta. Niepodważalnym atutem e-nauczania jest praktyczne zniesienie ograniczeń związanych z miejscem i czasem studiowania, co umożliwia pracę zarówno w domu, jak i na uczelni, a także pozwala na zdalne uczestniczenie w kursach podczas popularnych programów wymiany zagranicznej. Wprowadzenie e-sprawdzianów daje ponadto możliwość efektywnego, obiektywnego i szybkiego oceniania znacznej liczby studentów. Opracowanie przedstawia różnorodne rozwiązania stosowane przy elektronicznym wspomaganiu dydaktyki na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Rozwój portali edukacyjnych w dobie ekspansji serwisów społecznościowych
76%
Jednym z filarów współczesnego świata jest szybka, sprawna komunikacja, rozumiana jako wymiana informacji. Środkiem, który odgrywa obecnie jedną z najważniejszych ról w komunikacji, jest sieć internetowa. Serwisy internetowe z generacji Web 2.0 umożliwiają użytkownikom sieci dynamiczne kształtowanie przestrzeni komunikacyjnej, przy czym każdy korzystający z Internetu może być zarówno twórcą, jak i odbiorcą informacji. Najbardziej popularne mechanizmy w technologii Web 2.0 to tworzenie webinarów, spersonalizowanych blogów, podcastów, screencastów, vodcastów oraz tak zwany mechanizm Wiki. Przejawem coraz większej aktywności internautów jest zamieszczanie na serwisach artykułów, własnych tekstów, zdjęć, filmów wideo oraz tworzenie wirtualnych społeczności - zbiorowości osób połączonych ze sobą różnymi więzami. Procesowi formowania się tych społeczności towarzyszą także nowe zjawiska, na przykład folksonomia, czyli kategoryzowanie informacji zamieszczonych w sieci za pomocą słów kluczowych, czy syndykacja treści za pomocą na przykład kanałów RSS. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest przeanalizowanie, czy polskie muzea i galerie są obecne na ekranach smartfonów. Na potrzeby artykułu przebadano strony internetowe wybranych muzeów i galerii pod kątem ich dostosowania do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, sprawdzono również, czy wybrane instytucje posiadają w swojej ofercie aplikacje mobilne.(abstrakt oryginalny)
Obecna strategia dziesięcioletnia UE, strategia "Europa 2020", ma wpływ na dążenie do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej, tj. poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR) oraz rosnący popyt cyfrowy. Doprowadziło to UE do stworzenia europejskiego portalu "e-Sprawiedliwość", który jest elektronicznym punktem kompleksowej obsługi w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości i obejmuje dostęp do rejestrów przedsiębiorstw, zarówno na poziomie europejskim, jak i krajowym. Zawarte w nim dane na temat CSR i bezpłatny dostęp powinny stanowić cenny wkład w podnoszenie świadomości i przejrzystości prawa. Celem artykułu jest ocena tego, jak działa w rzeczywistości, a hipoteza określa, że działanie tego portalu pozostaje wciąż niedopasowane do oczekiwań odbiorców. Przeprowadzono interdyscyplinarne i obejmujące wiele jurysdykcji badania dotyczące zarówno danych pierwotnych, w szczególności poprzez badania terenowe i bezpośrednie badania operacyjne. Dodatkowo analiza danych wtórnych, w szczególności uznanych źródeł akademickich, które dostarczają interesujących danych. Holistyczna Meta-Analiza przetwarza te dane, bada determinację i ramy CSR wraz z tym portalem i ujawnia problemy z ustawieniami i działaniami, które osłabiają skuteczność, wydajność i uczciwość. Postawiona hipoteza o problematycznym działaniu portalu jest zweryfikowana i potwierdzona a dodatkowo zaproponowano sugestie dotyczące zmian i ulepszeń.(abstrakt oryginalny)
In this project we use a wiki portal in an artistic workshop. The sample comprised a large group of students involved in the project "Nativity scenes". Our focus is how new media tools in education, in our case specifically the wiki, can support open and collaborative artistic training. Roughly 99% of the group used wiki for the first time. Furthermore, in an artistic area. The students show a positive opinion about the wiki, and the advantages that the use of it can bring to artistic collaborative learning, rather than individual practice. For example in the development of technological, personal and social skills. The project focussed on the tradition of creating nativity scenes in Spain. All the figures are made by hand using Jumping Clay, and represent the typical stories from the Bible. In this research, the wiki is an efficient way for a large and diverse team to work together. It offers a space to connect, share, coordinate, and innovate. When more people are participating, the potential for a more creative, innovative project is higher. This paper shows the links between tradition, artistic expression and technical communication. (fragment of text)
first rewind previous Strona / 19 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.