Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Portfel lokat
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Niniejsza praca składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy krótkiej charakterystyki ujęcia klasycznego w zakresie konstruowania portfela lokat. Zawarto propozycję odmienną od dotychczas stosowanych ujęć. Częśc drugą poświęcono omówieniu oszacowania ryzyka i zysku portfela lokat wyznaczonego według propozycji przedstawionej w części pierwszej.
W artykule przedstawiono dowody faktów ważnych dla teorii portfela lokat. Rozpatrywano portfel lokat składający się z dwóch akcji: A oraz B. Ryzyko tego portfela przedstawiono jako pierwiastek arytmetyczny stopnia drugiego z wariancji zdefiniowanej odpowiednim wzorem.
Niniejsza praca stanowi część II pracy - O pewnej propozycji konstrukcji portfela lokat. W pracy autorzy dowodzą, iż wielkość ryzyka portfela jest nie mniejsza niż wariancja akcji wchodzących w jej skład. Wzór (34)pozwala na oszacowanie zysku portfela Q na podstawie znajomości zysków akcji wchodzących w jego skład i wielkości związanych z modelem (6).
W pracy rozważono dwuwymiarowy portfel lokat wyznaczony w warunkach krótkiej sprzedaży. Pokazano jak wyznaczyć jego składowe oraz definiowano go wzorem.
Celem opracowania jest odpowiedź na pytanie, czy w obszarze II filaru emerytalnego występuje w tym zakresie pełna i swobodna konkurencja, czy też w wyniku obowiązywania minimalnej, oczekiwanej stopy zwrotu mniejsze fundusze budują swoje portfele lokacyjne na podstawie obserwacji struktur portfeli dużych uczestników rynku. (fragment tekstu)
Przy wykorzystaniu analizy wskaźnikowej oceniono działalność lokacyjną zakładów ubezpieczeń. Badaniu poddano 25 towarzystw ubezpieczeniowych (m.in. Allianz, Amplico, Commercial, Compensa, Generali, Polisa, PZU, Skandia i Warta) prowadzących działalność na polskim rynku w ramach działu I. Oprócz analizy polityki lokacyjnej zakładów ubezpieczeń zbadano także dynamikę lokat oraz rentowność podejmowanych przez nie działań inwestycyjnych.
Lokaty stanowią podstawowy składnik aktywów zakładów ubezpieczeń. Ich udział w sumie bilansowej niejednokrotnie jest wyższy niż 90%. Właściwe zarządzanie tym składnikiem majątku jest zatem niezwykle istotną kwestią. Trafne decyzje dotyczące kierunków lokowania funduszu ubezpieczeniowego i innych środków finansowych zakładu ubezpieczeń umożliwiają osiąganie zysków z inwestycji, które bardzo często przewyższają korzyści ekonomiczne uzyskane z tytułu zawartych umów ubezpieczenia. Duże przychody z działalności lokacyjnej są dla ubezpieczonych gwarancją, że firma będzie w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań.(fragment tekstu)
Reasumując, portfel P wyznaczony metodą Z. Hellwiga zapewnia stopę zwrotu nie większą niż maksymalna i nie mniejszą niż minimalna stopa zwrotu akcji tworzących portfel. Jego ryzyko jest nie większe niż maksymalne ryzyko akcji, które tworzą ten portfel. (fragment tekstu)
Niniejszy artykuł jest próbą przedstawienia podstawowych faktów dotyczących portfela lokat realizowanego w warunkach krótkiej sprzedaży. Zasadnicza tematyka jest poprzedzona podaniem podstawowych charakterystyk tak pojedynczej akcji, jak i portfela składającego się z wielu akcji. Następnie przedstawiona została krótka sprzedaż jako strategia inwestycyjna i wpływ jaki wywiera jej wykorzystanie na proces konstrukcji portfela akcyjnego. W dalszej części pokazano, jak praktycznie zastosować mnożniki Lagrange'a w procesie wyznaczanie portfela optymalnego. Powyższe rozważania zostały zilustrowane przykładem obrazującym korzyści płynące z zastosowania opisywanej metody. (abstrakt oryginalny)
Bank
|
2015
|
nr 1
26-27
Na początku 2014 r. ożywienie w gospodarce jeszcze nie przekładało się na wyraźny optymizm Polaków. Jednak w ostatnim kwartale ub. r. nastroje były zdecydowanie lepsze. Wiele wskazuje na to, iż w kolejnych miesiącach 2015 r. optymizm ten będzie nadal rósł, a Polacy będą więcej oszczędzać, inwestować, a także korzystać z kredytów. Wraz z poprawiającą się sytuacją na rynku pracy, zachęceni przez niską inflację i stopy procentowe rodacy, chętniej też zaciągali kredyty, w szczególności gotówkowe. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.