Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 19

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Potrzeby komunikacyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie metody określania potrzeb szkoleniowych w przedsiębiorstwach. Celem działań szkoleniowych jest podniesienie kompetencji pracowników, o z kolei ma się przełożyć na podniesienie wartości przedsiębiorstwa w długim okresie. Z reguł działania szkoleniowe wiążą się ponoszeniem przez przedsiębiorstwo nakładów finansowych oraz nieobecność pracownika na stanowisku pracy w okresie szkolenia. Z tego względu niezmiernie ważnym jest optymalizowanie działań szkoleniowych w przedsiębiorstwie, tak by z jednej strony maksymalizować korzyści wynikające z podnoszenia kwalifikacji pracowników, z drugiej zaś. by minimalizować nakłady finansowe związane z nabywaniem usług szkoleniowych oraz z minimalizowaniem czasu nieobecności pracownika w pracy. Aby osiągnąć wzrost kompetencji pracowników istotny z punktu widzenia podnoszenia wartości przedsiębiorstwa należy realizować tylko takie szkolenia, które w istotny sposób wpływają na podnoszenie kompetencji pracowników. Realizowanie innych szkoleń nie wpłynie na podnoszenie kompetencji pracowników, a tym samym wiązać się będzie z ponoszeniem zbędnych nakładów finansowych i nieefektywnym wykorzystywaniem czasu pracy. (fragment tekstu)
2
Content available remote Signification of Communication in Quality Management System
100%
The aim of majority companies is to be satisfied the customer needs, to be competitive to keep the market position by quality production, resp. providing of quality services through continious improving all activities. To achieve of these aims is needed a big portion of communication to the customer (external), which isd important mainly from the standpoint of business intentions but mainly to company personel (internal), because without that no company is abale to behave properly. Proper communication behave has the influence to quality work, increase of productivity, increasing of performance with possibility different methods evaluation.(original abstract)
Kształtowanie zachowań komunikacyjnych opiera się na wykorzystaniu rozmaitych programów popularyzujących pożądane sposoby podróżowania. Powinny one uwzględniać wiedzę ich autorów o nawykach, poglądach i przekonaniach adresatów programów. Celem artykułu jest próba klasyfikacji oczekiwań i preferencji komunikacyjnych ludzi młodych na podstawie przeprowadzonych własnych badań ankietowych. Celem prezentowanego badania jest eksploracja danych ankietowych z punktu celem wyodrębnienia skupień znajdujących się w zbiorze udzielonych odpowiedzi. Przyjęto metodę aglomeracyjną jako metodę badania z odległością euklidesową oraz metodą pojedynczego wiązania pomiędzy skupieniami.(abstrakt oryginalny)
Zarządzanie międzynarodowym projektem, w którym uczestniczą partnerzy z różnych krajów i rodzajów instytucji jest wymagającym zadaniem. W tego typu projekcie o rozproszonym międzynarodowym zespole, właściwe zarządzanie komunikacją i dokumentacją wydaje się mieć kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu projektu. W tym celu należy opracować odpowiednie plany, procedury i zasady, jak również użyć skutecznego narzędzia informatycznego. W Niniejszym artykule skoncentrowano się na tej drugiej kwestii, dotyczącej projektu Baltic Museurns: Love IT!, współfinansowanego z środków UE. Głównym celem artykułu jest określenie fukcjonalności i cech jakie powinno mieć narzędzie wspomagające procesy komunikacyjno-dokumentacyjne w tym projekcie. Badania wykorzystują opinie i doświadczenia praktyków - partnerów projektu Baltic Museurns: Love IT!.(abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano, jak duże znaczenie odgrywa efektywna komunikacja w firmie. Zwrócono uwagę na rolę menedżera w procesie komunikacji. Wymieniono działania pomocne w usprawnianiu komunikacji.
At the beginning of Much Ado About Nothing, Beatrice asks "Who is his companion now?" (Act 1, Scene 1). These days, the answer could easily be "an artificial agent". The technology to develop artificial companions (henceforth AC) is largely available, and the question is "when" rather than "whether" they will become commodities1. Of course, the difficulties are still formidable, but they are not insurmountable. On the contrary, they seem rather well-understood, and the path from theoretical problems to technical solutions looks steep but climbable2. So, in the following pages, I wish to concentrate not on the technological challenges, which are important, but on some philosophical issues that a growing population of AC will make increasingly pressing. (original abstract)
Proces konsumpcji usług komunikacyjnych w szerokim tego słowa znaczeniu jest procesem z jednej strony zależnym od rozwiązań, które go wyzwalają, z drugiej strony uwikłanym probabilistycznie. Pojęcie zależności wskazuje na istnienie determinant, które ten proces kształtują. Determinantami tymi są: bezwzględne dążenie do zaspokajania potrzeb, nawet gdy są osiągalne tylko przez pośredniczące działania komunikacji w różnych jej formach występowania, komunikacyjna dogodność, która promuje, jak gdyby stwarza pokusę, zaspokajania pewnych potrzeb, gdyż stają się one łatwo dostępne, przymusowe stany, które wymuszają korzystanie z usług komunikacyjnych, ponieważ niezaspokojenie ich może mieć katastrofalne skutki dla jednostki lub grupy konsumentów, aż do ich wyniszczenia. Obok tego występują determinanty o charakterze hamulców, które mogę wpływać ograniczająco na korzystanie z usług komunikacyjnych. Są to: warunki materialne konsumenta na tle kosztów korzystania z komunikacji, warunki przyrodnicze, utrudniające realizację komunikacji z uwagi na ograniczenia w rozwoju techniki lub poziomu materialnego danej społeczności, warunki rynkowe, które podejmowanie działalności komunikacyjnej czynią obszarem ekonomicznie nieinteresującym, warunki kulturowe lub szerzej duchowe, które powodują zahamowania korzystania z komunikacji. Splot tych determinant występuje w systemie społeczno-gospodarczym w sposób losowy, bowiem zaspokojenie potrzeb jest następstwem indywidualnych decyzji i wiąże się z ogólnym zachowaniem się konsumenta na rynku.(fragment tekstu)
8
Content available remote Czynniki dostępności do rynku usług transportowych
63%
Celem artykułu jest charakterystyka, analiza i ocena regionalnego systemu transportu pasażerskiego z punktu widzenia dostępności usług przez zgłaszane potrzeby przewozowe pasażerów oraz przedstawienie kryteriów analizy i oceny dostępności transportowej.(fragment tekstu)
9
63%
Przekazywane pracownikom informacje stanowią podstawowy element partycypacji pracowniczej, a zarazem warunek angażowania się pracowników w rozwiązywanie problemów przedsiębiorstwa. Informacje takie mogą być przekazywane pracownikom na dwa sposoby: bezpośrednio bądź za pośrednictwem przedstawicielstw pracowniczych. W opracowaniu koncentrowano się głównie na drugim z wymienionych sposobów. Najwięcej uwagi poświęcono przekazywaniu informacji radom pracowników, wykorzystując rezultaty realizowanego jeszcze projektu badawczego. Analizowano również zakres przekazywanych informacji przedstawicielom załogi w radach nadzorczych oraz informacje przekazywane pracownikom w przedsiębiorstwach województwa mazowieckiego.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Trends in Consumer Behaviour Changes : Overview of Concepts
63%
Celem opracowania jest dokonanie przeglądu podejść do analizy uwarunkowań zachowań konsumenckich i określenie ich przydatności do prowadzenia analiz segmentacyjnych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rynek żywnościowy. Punktem wyjścia rozważań jest umiejscowienie zachowań konsumenckich w teorii konsumpcji z podkreśleniem wkładu innych dziedzin i dyscyplin naukowych w jej rozwój. Następnie dokonano przeglądu różnych klasyfikacji wykorzystywanych do opisu uwarunkowań zachowań konsumenckich. Przedstawiono ponadto typologie konsumentów i ich znaczenie w procesie segmentacji. Ostatnia część opracowania została poświęcona metodom oceny poziomu zaspokojenia potrzeb żywnościowych. (abstrakt oryginalny)
Dolny Śląsk jest obszarem o bardzo silnie rozwiniętej sieci kolejowej. Jego aktualny układ kształtował się od połowy XIX w. i przechodził przez wiele etapów rozwoju - od początkowego tworzenia głównego szkieletu linii kolejowych aż do dobudowywania połączeń lokalnych. Analiza dotyczy głównie etapu likwidacji linii kolejowych oraz zawieszeń w ruchu osobowym po 1945 r. na terenie województwa dolnośląskiego. Istotnym elementem takiego procesu jest rozkład w przestrzeni (np. tereny peryferyjne, najmniejsze miejscowości). Autorzy dokonali oceny powiązań między likwidacją ruchu osobowego a poten- cjałem demograficznym miejscowości, które utraciły dostęp do transportu kolejowego. Ponadto w analizie zawarta jest ocena ( case study ) przebiegu wybranych procesów likwidacji kolejowych tras osobowych oraz weryfikacja planowanych prac odtworzeniowych na sieci kolejowej.(abstrakt oryginalny)
Autorzy przedstawili projekt badawczy, zrealizowany przez studentów Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, którego celem był pomiar satysfakcji klientów MPK w Poznaniu. Warunkiem kompleksowej realizacji projektu, była identyfikacja i hierarchizacja oczekiwań klienta MPK względem świadczonej usługi komunikacyjnej. Przedmiotem rozważań autorów, była zarówno metodologia pomiaru satysfakcji klienta na przykładzie organizacji świadczącej usługi w zakresie publicznego transportu pasażerskiego oraz ocena uzyskanych wyników.
Poprawa dostępności transportowej obszarów jest jedną z ważniejszych przesłanek realizacji inwestycji infrastrukturalnych i działań organizacyjnych na rzecz integracji różnych podsystemów transportu pasażerskiego. Wiele podróży odbywa się większą liczbą ośrodków transportu, a w związku z tym wpływ na dostępność transportową będzie miał stopień zintegrowania całego systemu transportowego, łatwość zmiany ośrodka transportu, odpowiednia jakość węzłów przesiadkowych i wygoda zaparkowania własnego pojazdu. (fragment tekstu)
W artykule dokonano na podstawie literatury przeglądu potrzeb użytkowników transportu z punktu widzenia podróży intermodalnej, następnie dokonano porównania tych potrzeb do oczekiwań podróżnych wykorzystujących tylko jedną gałąź transportu i przedstawiono wnioski odnośnie do rozwiązań mających prowadzić do poprawy integracji gałęziowej w transporcie pasażerskim. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest wskazanie ważniejszych związków między transportochłonnością ruchu osobowego a ruchliwością komunikacyjną ludności. Szereg czasowy badań dotyczy lat 1965-1988 i obejmuje obszar całego kraju.
16
Content available remote Zachowania transportowe jako rodzaj zachowań podmiotów rynkowych
63%
Zachowania transportowe to sposób, w jaki pasażer hierarchizuje swe potrzeby, wybiera dobra (np. samochód) i usługi (np. przewozu koleją) służące zaspokajaniu tych potrzeb i użytkuje samochód albo realizuje przewozy środkami transportu zbiorowego. Zachowania transportowe stanowią rodzaj zachowań konsumentów. Można wskazać szereg czynników determinujących określone zachowania transportowe, jak dochody gospodarstw domowych i ceny usług transportowych, jednak największe znaczenie przypisuje się poziomowi motoryzacji społeczeństwa oraz wiekowi i statusowi społeczno-zawodowemu poszczególnych klientów. Około 75% wszystkich przewozów mierzonych liczbą pkm mieszkańcy krajów europejskich realizują samochodami osobowymi. Na podstawie kompleksowych badań zachowań transportowych przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii można szacować, że ok. 65% ogólnej liczby podróży stanowią podróże samochodem osobowym w roli kierowcy, a pozostałe 35% to podróże samochodem osobowym w roli pasażera. Głównymi celami podróży są w kolejności: zakupy, podwożenie innych osób i prywatne sprawy biznesowe, praca i różne formy wypoczynku, edukacja i odwiedziny u znajomych. Najwięcej podróży realizują osoby w wieku 40- 49 lat. Kobiety realizują więcej podróży niż mężczyźni. Członkowie gospodarstw domowych z samochodem realizują 40% więcej podróży niż osoby z gospodarstw domowych bez samochodu. Najwięcej podróżują osoby z gospodarstw domowych, w których do dyspozycji są dwa i więcej samochodów osobowych. Osoby z gospodarstw domowych bez samochodu podróżują dwukrotnie mniej niż przeciętna osoba, a trzykrotnie mniej niż osoba z gospodarstwa domowego o dwóch i więcej samochodach. Ponieważ ograniczenie tempa rozwoju motoryzacji wydaje się nierealne, należy przyjąć, że wykorzystanie samochodów w podróżach mieszkańców wszystkich krajów europejskich nadal będzie się zwiększać. Warto jednak zwrócić uwagę na zachowania transportowe mieszkańców Japonii. W tym kraju bardzo dobra jakość transportu zbiorowego stanowi dostateczną motywację do rezygnacji z podróżowania samochodem i korzystania ze środków transportu zbiorowego. (fragment tekstu)
Zdaniem autora, główne założenie przywództwa sytuacyjnego mówi o tym, że pracownik przechodzi przez różne etapy rozwoju, a szef musi się umieć dopasować do tych etapów i w każdym z nich stosować inny sposób kierowania podwładnym. Według autora zarządzanie sytuacyjne jest możliwe tylko w przypadku tych przełożonych, którzy wykształcili w sobie trzy umiejętności: potrafią diagnozować, na jakim etapie znajduje się w danej chwili podwładny, są elastyczni i umieją współpracować dla wyników.
System Park and Ride w dowolnym tłumaczeniu oznacza "parkuj i jedź komunikacją zbiorową". W opracowaniu skrótowo przedstawiono psychologiczne uwarunkowania systemu parkingów przesiadkowych Park and Ride w Krakowie oraz wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań ankietowych. Autorka podjęła próbę wskazania czynników motywacyjnych i mechanizmów postępowania użytkowników tego rodzju parkingów oraz wysunęła propozycje działań promujących system Park and Ride.
Studenci to ciekawa i zróżnicowana grupa społeczna stanowiąca wyzwanie dla dla retailerów i marketerów. Większość z nich to świadomi i aktywni konsumenci, którzy chcą mieć wpływ na produkt i markę oraz poczucie nawiązania z nią dialogu. Niektórzy z nich bywają jeszcze zagubieni i niezdecydowani, ale właśnie w tych zachowaniach marki powinny dostrzec swoją szansę. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.