Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Pozycja banku na rynku
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W jednym z apartamentowców w Warszawie jest 10 oddziałów banków, SKOK im. Stefczyka i ani jednego sklepu spożywczego czy salonu fryzjerskiego. Bankowcy wychodząc z bardzo słusznego założenia, że klient nie będzie jeździł do banku ponieważ chce go mieć obok domu czy pracy, biją się o najlepsze lokalizacje, głównie w centrach dużych miast. Dochodzi do tego, że miesięczny czynsz za wynajem lokalu przy prestiżowej ulicy w sercu miasta może wynieść nawet 300 tys. zł! Czy taka placówka może być dochodowa? Być może, ale pytanie powinno brzmieć w tym wypadku inaczej: dlaczego bank zdecydował się na uruchomienie aż tak kosztochłonnej placówki? Odpowiedź jest banalnie prosta. Taki oddział ma być reprezentacyjny, a dopiero później może być dochodowy. (abstrakt oryginalny)
In order to determine the competitive position of a company not only the traditional measures of market position (market share) and financial position (financial ratios) are used, but also the qualitative measures concerning intangible resources. Customer satisfaction and customer loyalty are the two most commonly applied qualitative measures. Due to the growing importance of intangible resources, and of reputation in particular, the need arises to use the reputation indicator as a measure of competitive position in achieving a long-term competitive advantage and building the enterprise value. The purpose of this article is to identify the competitive position indicated by the level of corporate reputation in comparison with the customer loyalty indicator and the most popular traditional measures based on the example of banking sector. For calculation of qualitative measures the method of survey was used, conducted among the retail banking customers. The study showed a weak relationship between reputation and loyalty: the banks that received the highest ratings of reputation, obtained the poorest results in terms of loyalty. Due to the limited subjective and methodological scope of research, the results cannot constitute a sufficient basis to prove this thesis, however, they may constitute a good starting point for conducting broader research in this area. (original abstract)
Kryzys finansowy pokazał słabość wielu banków. Magazyn "Forbes" zaprezentował zestawienie i porównanie strategii banków, które w 2010 poniosły porażkę oraz tych, które poradziły sobie z kryzysem. Kluczem do sukcesu wydaje się być w tym przypadku umiejętne połączenie konserwatyzmu i nowatorstwa oraz nadążanie za ewolucją rynku, zmianami społecznymi, kulturowymi i technicznymi.
Celem artykułu jest odpowiedź na pytanie, w jaki sposób charakterystyki ekonomiczne rynków lokalnych wpływają na decyzje polskich banków dotyczące ich sieci placówek. Na podstawie danych z lat 2007-2013 ustalono, że gęstość sieci placówek jest największa na terenach bogatych i zurbanizowanych. Tempo wzrostu liczby placówek jest jednak większe tam, gdzie dotychczas gęstość sieci była niższa. Pozytywnie zarówno na gęstość sieci, jak i tempo jej rozwoju wpływa aktywność ekonomiczna ludności. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie założeń teorii zasobowej w odniesieniu do banku spółdzielczego oraz weryfikacja tezy o wpływie składników potencjału konkurencyjności banku spółdzielczego najego pozycję konkurencyjną. Zastosowaną metodą badawczą jest konstrukcja modeli ekonometrycznych (regresji) na podstawie danych pochodzacych ze sprawozdań finanowych wszystkich 579 banków spółdzielczych działajacych w Polsce w 2008 roku. (fragment tekstu)
6
Content available remote Pozycja banków inwestycyjnych na międzynarodowym rynku projektów inwestycyjnych
84%
Celem opracowania jest wykazanie roli banków inwestycyjnych, jako doradców finansowych, w realizacji dużych projektów inwestycyjnych zgodnie z zasadami project finance. W opracowaniu przedstawiono specyfikę działalności banków inwestycyjnych oraz określono zakres usług doradztwa finansowego świadczonych przez banki inwestycyjne. Następnie oddano analizie, w oparciu o najnowsze dane statystyczne, światowy rynek usług doradztwa finansowego na rzecz dużych projektów inwestycyjnych oraz wskazano, jak zmiany na światowym rynku finansowym, wywołane globalnym kryzysem finansowym z 2007 r. wpłynęły na działalność banków inwestycyjnych. (abstrakt oryginalny)
Pozycja sektora bankowego w Polsce wobec innych na rynku usług finansowych jest wciąż dominująca. Taki stan uwarunkowany jest różnymi przyczynami, m. in. mają na to wpływ zachowania klientów. Celem niniejszego opracowania jest ukazanie dominacji sektora bankowego na rynku usług finansowych na tle kształtowania się strony popytowej rynku, w kontekście preferencji i oczekiwań klientów. (fragment tekstu)
Artykuł przedstawia metodę umożliwiającą wybór spółki, której przejęcie jest najbardziej opłacalne. Podstawą do określenia pozycji analizowanych instytucji finansowych był wskaźnik ważonego względnego udziału w rynku (WRMS).
Choć bankowość internetowa i telefoniczna cieszy się coraz większą popularnością coraz więcej banków w Polsce wraca do tradycyjnych metod kontaktów z klientem. Problem w tym, że bankowa placówka musi się wyróżniać spośród setek innych, konkurencyjnych. A odpowiednio przygotowana placówka to taka, w której klient wygodnie siądzie, napije się kawy i porozmawia z pracownikiem na dowolny pozabankowy temat - jeśli będzie miał taką ochotę. (abstrakt oryginalny)
Bank
|
2002
|
nr 2
49-52
Przedstawiono wyniki badań rynkowych prowadzonych przez Instytut Bankowości i Pieniądza Fundacji Edukacji i Badań Bankowych. Jednym z głównych celów badań przeprowadzonych w 2001 r. na próbie ponad 2,7 tys. przedsiębiorstw było dokonanie identyfikacji pozycji rynkowej banków w czterech wyodrębnionych segmentach sektora przedsiębiorstw (przedsiębiorstwa małe, średnie, duże i największe) oraz w odniesieniu do sektora przedsiębiorstw jako całości.
W artykule przedstawiono działalnośc i wyniki finansowe banku PKO BP w 2005 r. Bank ten zarobił wtedy na czysto ponad 1,76 mld zł. Szefowie firmy chwalą się dwucyfrową dynamiką wzrostu zysku netto i brutto oraz poprawą efektywności działania banku. Ubiegłoroczny sukces bank osiągnął głównie dzięki kredytom gotówkowym i hipotecznym.
12
Content available remote Pozycja konkurencyjna banków spółdzielczych w segmencie mikroprzedsiębiorstw
67%
Celem opracowania była ocena pozycji konkurencyjnej banków spółdzielczych oraz ich zdolności do kreowania tendencji rozwojowych i skutecznego pozyskiwania nowych klientów w segmencie mikroprzedsiębiorstw. Źródło danych empirycznych stanowiły wyniki ogólnopolskich badań zrealizowanych na reprezentatywnej próbie N = 800 przedsiębiorstw o zatrudnieniu do 10 pracowników oraz rocznych obrotach do 2 mln euro. Analiza objęto udziały rynkowe, znajomość, potencjał i wizerunku marki oraz satysfakcję klientów. Banki spółdzielcze nie wykorzystują w pełni swoich walorów w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Wysokie udziały rynkowe zawdzięczają stabilnej bazie "starych" klientów. Banki spółdzielcze nie są preferowane przez potencjalnych klientów. Pozycja konkurencyjna wynika z niszowych obszarów, w których działają banki spółdzielcze, kosztów obsługi oraz emocjonalnych uwarunkowań działania na lokalnym rynku. Stosowanie narzędzi marketingowych jest nieuniknione i powinno stać się elementarną częścią wspomagania funkcjonowania banków spółdzielczych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.