Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Prediction of wages
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule zawarto prognozy wynagrodzeń pracowników w 2007 roku na podstawie badań firmy AG TEST Human Resources.
W artykule zaprezentowano trendy w wynagrodzeniach w 2011 roku według Raportu Płacowego Advisory Group TEST Human Resources. Przestawiono tabelę podwyżek za 2010 i 2011 rok oraz średnie wynagrodzenia na poszczególnych stanowiskach. Omówiono stanowiska najbardziej poszukiwane i najtrudniejsze do obsadzenia w ostatnim okresie.
W kolejnym Dossier "Profitu" omówiono zagadnienie zarobków Polaków po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej. Podkreślono, że o sukcesie lub klęsce w pościgu za europejskim dobrobytem decyduje wewnętrzna polityka państwa przystępującego do Wspólnoty. Przedstawiono prognozę i uwarunkowania wzrostu płac dla menedżerów, kadry kierowniczej, specjalistów oraz pracowników.
W artykule zaprezentowano tendencje płacowe w 2011 roku. Wykazano, które stanowiska są liderami w otrzymywaniu podwyżek. Przedstawiono także prognozy wzrostu wynagrodzeń na rok 2012. Brano pod uwagę takie zależności jak stanowisko, specyfika firmy oraz region kraju.
Jednym z głównych elementów zarządzania personelem jest polityka płacowa. Na początku każdego roku pojawia się pytanie: ile płacić swoim pracownikom? Najprostsza odpowiedź brzmi- zgodnie z poziomem wybagrodzeń na rynku, a także z uwzględnieniem zachodzących na nim zmian. Ważne jest zatem aby porównać zarobki w firmie z tymi przedsiębiorstwami, z którymi konkuruje ona nie tylko o klientów, ale także o swój najcenniejszy kapitał, czyli ludzi.
W artykule porównywano własności teoretycznych i empirycznych rozkładów płac i dochodów z punktu widzenia możliwości ich zastosowania do analizy rozkładów płac w Polsce. W szczególności rozważano takie rozkłady, jak logarytmiczno-normalny czy Daguma. Rozkłady teoretyczne, wykazujące wysoką zgodność z empirycznymi, zostały następnie wykorzystane do estymacji miar nierównomierności. Estymację przeprowadzono na podstawie rozkładów płac w Polsce w różnych przekrojach - według płci, sektora gospodarki oraz regionów. (abstrakt oryginalny)
Po raz pierwszy od 10 lat polska gospodarka znalazła się w okresie spowolnienia gospodarczego. Skutki tego spowolnienia są odczuwalne na rynku pracy i nie pozostają bez wpływu na poziom wynagrodzeń. Autor na podstawie badań wynagrodzenia prowadzonych przez firmę Watson Wyatt, dokonuje analizy najnowszych trendów w zakresie wynagrodzeń stałych i zmiennych, z uwzględnieniem zróżnicowania geograficznego i sektorowego. Prezentowane są prognozy dalszego rozwoju wypadków na rynku płac oraz porównanie poziomu wynagrodzeń w Polsce na tle wybranych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.
Rynek wynagrodzeń po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej - szanse i zagrożenia według analityków HRK Partners.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.