Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Preferencje kredytowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł omawia trzy rodzaje preferencyjnych kredytów: eksportowy (wspierający sprzedaż za granicę), wewnętrzny (wspierający rozwój sektora zaopatrzeniowego oraz dziedzin potencjalnie konkurencyjnych) oraz podmiotowy (wspierający przedsiębiorstwa duże i państwowe).
W ostatniej, trzeciej części artykułu autor przeprowadza ocenę funkcjonowania kredytów preferencyjnych w oparciu o dwa mierniki: 1. skuteczność działania kredytów wywołujących deformacje cenowe, 2. koszty związane z subsydiami kredytowymi.
Artykuł stanowi wprowadzenie do analizy preferencyjnych kredytów w Korei Płd. i Tajwanie. Omówiono w nim priorytety realizowane w produkcji przemysłowej począwszy od lat 50-tych.
Artykuł charakteryzuje system preferencyjnego kredytowania studentów. W roku 1999 przeznaczono na ten cel z budżetu 139,5 mln zł. Różnicę między komercyjną a preferencyjną stopą oprocentowania kredytu wyrównuje stworzony w Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) - ze środków budżetowych - Fundusz Pożyczek i Kredytów Studenckich.
5
Content available remote Czynniki wpływające na atrakcyjność kredytu hipotecznego - analiza empiryczna
61%
W artykule przedstawiono charakterystyczne, kluczowe z punktu widzenia potencjalnego kredytobiorcy elementy kredytu hipotecznego. W artykule zaprezentowano wyniki badań przeprowadzonych na grupie młodych ludzi odnośnie ich preferencji względem postrzegania kredytu hipotecznego i znaczenia jego poszczególnych elementów dla decyzji kredytobiorców. Przedstawiono nastawienie potencjalnych kredytobiorców do produktu bankowego jakim jest kredyt hipoteczny. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest określenie zależności pomiędzy płcią a skłonnością do korzystania z kredytów bankowych. W tym celu przeprowadzono ankietę wśród klientów indywidualnych z segmentu private banking, posiadających miesięczny dochód powyżej 40 tys. PLN. Badania te zostały przeprowadzone w 2009 r., w jednym z warszawskich oddziałów banku komercyjnego, działającego w formie spółki akcyjnej. Grupa badawcza wyniosła 120 osób, z przedziału wiekowego powyżej 18 lat. Udział kobiet i mężczyzn w ogólnej populacji badawczej był równy. (fragment tekstu)
Prawo nie pozwala bankom traktować lepiej pracowników niż zwykłych klientów, zwłaszcza gdy chodzi o oprocentowanie kredytów. Przywileje dla bankowców zdarzają się jednak i są one przedstawione w artykule.
Kredyty studenckie dostają jedynie nieliczni z uwagi na duże wymagania banków. Zmiana zasad udzielania poręczeń przez Bank Gospodarstwa Krajowego trochę poprawiła sytuację tych studentów, którzy nie byli w stanie znaleźć poręczycieli. W artykule w formie załącznika przedstawiono jak działa system kredytów studenckich
W artykule przedstawiono ryzyko kredytowe oraz prewencję kredytową. Następnie przedstawiono badanie płynności finansowej kredytobiorcy.
Banki komercyjne przywiązują znaczną wagę do właściwej oceny potencjalnych kredytobiorców pod względem ich kondycji ekonomiczno-finansowej, aby kreować posiadany portfel kredytowy. Instrumentem, który może ułatwić dokonywanie takich ocen jest syntetyczny miernik ryzyka kredytowego. Postępując zgodnie z procedurą zaproponowaną w siedmiu etapach, pracownicy banku mogą kreować portfel kredytowy, adekwatny do przyjętej strategii.(abstrakt oryginalny)
We współczesnej gospodarce, kładącej nacisk na zarządzanie wiedzą, wydatki na prace badawcze i rozwojowe są jednym z najistotniejszych elementów decydujących o rozwoju przedsiębiorstwa. Fakt ten skłania przedsiębiorstwa do coraz szerszego angażowania się w działalność badawczą i rozwojową. Wprowadzenie motywacji finansowej dla przedsiębiorców ma na celu zwiększenie ich nakładów na B+R, a dzięki temu zwiększenie innowacyjności poprzez transfer nowych technologii ze sfery nauki do gospodarki oraz wzrost liczby przedsiębiorstw oferujących produkty lub usługi na podstawie nowych rozwiązań technologicznych. Ustawa o niektórych formach wpierania działalności innowacyjnej, której zadaniem jest regulacja funkcjonowania podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową i innowacyjną w aktualnej rzeczywistości gospodarki rynkowej, proponuje dwa zasadnicze instrumenty stymulujące przedsiębiorstwa do podnoszenia poziomu tej aktywności: - instrumenty podatkowe, - bezpośrednie wsparcie finansowe.(fragment tekstu)
Bank
|
2007
|
nr 12
22-23
W artykule poruszono temat rynku kredytowego. Omówiono cele kredytowania, wielkość pożyczek, okres kredytowania, przedmiot zabezpieczenia czy walutę kredytu. Przedstawiono zaobserwowane tendencje odnośnie wzrostu popularności kredytów złotowych, wydłużania okresu spłaty czy wzrostu przeciętnej wysokości kredytu hipotecznego.
13
Content available remote Nowa wartość kredytu - kredyty proekologiczne
51%
Szczególnym instrumentem finansowym są nisko oprocentowane kredyty udzielane przez banki, przeznaczone do realizowania przedsięwzięć służących ochronie środowiska, nazywane kredytami proekologicznymi. Charakteryzują się preferencyjnym oprocentowaniem i pozwalają na przykład na finansowanie budowy oczyszczalni ścieków czy zainstalowanie odnawialnych źródeł energii. Autorka podjęła tę tematykę, gdyż zagadnienie to jest szczególnie istotne dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki.( abstrakt oryginalny)
Za cel artykułu przyjęto ukazanie oferty banków w zakresie kredytu studenckiego, poziomu zainteresowania tym kredytem, a także identyfikację postrzegania i wiedzy studentów na temat tej formy pomocy finansowej. W artykule zostaną wykorzystane dane wtórne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Głównego Urzędu Statystycznego, informacje uzyskane w bankach oraz wyniki pierwotnych badań jakościowych przeprowadzonych metodą zogniskowanych wywiadów grupowych. (fragment tekstu)
Pieniądze na preferencyjnych warunkach pożyczają agencje i fundusze rządowe oraz krajowe i unijne instytucje pomocowe. Udzielane są głównie na przedsięwzięcia związane z rolnictwem, tworzeniem nowych miejsc pracy, ochroną środowiska i nowymi technologiami. Artykuł omawia takie instytucje jak: ARiMR, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Agencja Techniki i Technologii oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.