Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 176

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Pricing policy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Czy poziomy sprzedaży dla różnych poziomów cen są przewidywalne ? Czy szefowie sprzedaży i marketingu są skazani na zgadywanie, czy też mogą skutecznie wspomagać decyzje cenowe i z rozsądnym przybliżeniem przewidywać ich skutki dla przyszłej sprzedaży ? Artykuł jest przeglądem nowoczesnych narzędzi wspomagających konstruowanie polityki cenowej.
Czy aktualna cena jest już na tyle wysoka, że jej dalsza podwyżka doprowadzi do masowej utraty klientów? Czy obniżka cen może spowodować wzrost wolumenu sprzedaży prowadzący do wzrostu zysku? Takie pytania często zadają sobie osoby odpowiedzialne za politykę cenową. (fragment tekstu)
4
Content available remote Wykorzystanie revenue management na przykładzie hotelu The Royal Park w Londynie
75%
Celem artykułu jest charakterystyka sposobu wykorzystania koncepcji revenue management w hotelu The Royal Park w Londynie. W pracy zastosowano trzy główne metody badawcze: analizę dokumentów, analizę pojedynczych przypadków oraz obserwację uczestniczącą. Badania zostały przeprowadzone w okresie od lipca 2015 do lutego 2016. W ramach polityki cenowej realizowanej w The Royal Park corocznie określana jest struktura cen oraz oferty promocyjne i pakiety. W hotelu obowiązuje 14 podstawowych stawek typu BAR, które stosowane są w zależności od stopnia wykorzystania miejsc noclegowych. Ceny na kolejne 90 dni aktualizowane są średnio dwa razy dziennie, a raz w tygodniu podejmowane są decyzje na temat polityki cenowej na kolejnych 6 miesięcy. Oferty specjalne udostępnione są na stronie internetowej hotelu przez cały rok. Wyjątek stanowią oferty i pakiety sezonowe, które pojawiają się na stronie do dwóch miesięcy przed terminem, którego dotyczą(abstrakt oryginalny)
5
75%
Na rynku usług morskiej żeglugi wycieczkowej obserwowany jest trend do obniżania cen uczestnictwa w rejsach, czego powodem jest silna konkurencja pomiędzy koncernami morskich linii wycieczkowych. Aby podtrzymać zainteresowanie wśród konsumentów na rynku turystycznym, sięgają one po różne rozwiązania w kształtowaniu polityki cenowej, aby ich oferty wciąż były konkurencyjne na rynku. Celem artykułu jest identyfikacja metod kształtowania cen ofert turystycznych przez organizatorów rejsów morskich, w tym koncerny morskich linii wycieczkowych, oraz stosowanej przez nich polityki cenowej. W artykule zaprezentowano wyniki badań przeprowadzonych metodą eksploracyjną przy wykorzystaniu dostępnych na rynku ofert rejsów wycieczkowych proponowanych przez wiodące koncerny żeglugi wycieczkowej oraz publikowanych przez nich rocznych sprawozdań finansowych i raportów marketingowych(abstrakt oryginalny)
W artykule poruszono kwestie dyskryminacji cenowej, cen medialnych, wieloskładnikowych, wiązanych, dumpingowych, kartelowych czy transferowych. Przedstawiono konsekwencje stosowania niedozwolonych praktyk. Zaprezentowano przepisy regulujące kwestie cen transferowych oraz maksymalnych odsetek i prowizji od kredytów.
Problematyka zarządzania należnościami w przedsiębiorstwie obejmuje zagadnienia związane z modelowaniem racjonalnego, zgodnego z przesłankami ekonomicznymi poziomu należności dzięki stosowaniu opustów cenowych oferowanych kontrahentom. Przyrost sprzedaży oddziałuje na wzrost należności. Opusty cenowe zmniejszają z jednej strony przychody ze sprzedaży, z drugiej strony jednak wpływają na skrócenie terminów płatności, a tym samym zmniejszają ryzyko powstania należności przeterminowanych i spornych. A to przekłada się na redukcję kosztów kapitału oraz ewentualnej windykacji należności. Autor charakteryzuje poszczególne rodzaje opustów cenowych i podaje, jak obliczyć, czy warto skorzystać z opustu.
Informacje o użytecznościach cząstkowych i całkowitych, które są rodzajem informacji o mierze preferencji konsumentów przyporządkowywanych potencjalnym, przyszłym cechom produktu (oferty), zestawione ze zróżnicowaniem w postaci prognozowanych segmentów rynkowych oraz wyestymowane - na podstawie cen realnie płaconych w przeszłości, wyceny poszczególnych charakterystyk produktu stają się potężnym narzędziem optymalizacji projektowania polityki cenowej produktu. Pozwala to zdecydować, czy dywersyfikować cenę w poszczególnych segmentach, a jeśli tak, to jak ją zaprojektować. Możliwe jest również prognozowanie wyniku segmentacji polityki cenowej. (fragment tekstu)
Dumping stanowi jedną z form dyskryminacji cenowej, której celem jest maksymalizacja zysku przedsiębiorcy w wyniku dywersyfikacji cen produktów oferowanym różnym segmentom nabywców. Producent posiadający pozycję dominującą, ustala odmienne poziomy cen na rynkach, w zależności od stopnia elastyczności cenowej popytu na dane dobro. (fragment tekstu)
Artykuł poświęcony jest roli cen jako narzędzia zarządzania kanałami dystrybucji. W pierwszej jego części analizie poddano czynniki wpływające na poziom cen oraz scharakteryzowano alternatywne strategie cenowe realizowane przez przedsiębiorstwa. Cena, w odróżnieniu od produktu, dystrybucji i promocji, jest jedynym instrumentem marketingu mix, który bezpośrednio wpływa na przychody ze sprzedaży i zyski. Pozostałe z wymienionych narzędzi są oczywiście również bardzo ważne dla rynkowego sukcesu przedsiębiorstwa, ale generują koszty. Druga część rozważań obejmuje wyniki badań ankietowych sieci handlowych. Dowodzą one, że cena jest drugim, po jakości towarów, kryterium wyboru dostawcy. Z badań wynika również, że sieci detaliczne dyskontują swoją uprzywilejowaną pozycję w kanałach dystrybucji zarówno w relacjach z producentami, jak i hurtownikami. Zgodnie z teorią Gate Keepera pełnią one rolę strażnika decydującego o dopuszczeniu towarów do półek sklepowych. Ponadto decydują o zasadach współpracy w zakresie akceptowanych przez obie strony kontraktu rabatach cenowych: ilościowych, wartościowych, gotówkowych, sezonowych oraz opłatach promocyjnych, jakie muszą ponieść dostawcy, by ich produkty były sprzedawane w danej sieci handlowej. (abstrakt oryginalny)
W procesie kształtowania zjawisk rynkowych cena posiada tym większe znaczenie, im większa jest swoboda jej ustalania i zmian oraz im wyższa jest elastyczność cenowa popytu. Wówczas bowiem zmiany wysokości cen, tzn. ich obniżanie lub podwyższanie, wpływają bezpośrednio na osiąganie założonych celów strategicznych. Zakres swobodnego kształtowania cen, a tym samym możliwość skutecznego wpływania na decyzje potencjalnych turystów z jednej strony, a konkurentów z drugiej, są uzależnione od szeregu zmiennych związanych przykładowo ze stopniem homogeniczności produktów, sposobami kształtowania cen, walorów innych instrumentów marketingowych, poziomu cenowej elastyczności popytu czy tempem i kierunkiem rozwoju rynku. Uwarunkowania te wywierają wpływ na zakres swobody w ustalaniu i modyfikacji cen oraz możliwość osiągania pożądanych reakcji nabywców i konkurentów. Istnieją pewne ogólne reguły wskazujące na znaczenie prowadzenia odpowiedniej polityki kształtowania cen dla powodzenia realizacji przyjętych celów działania. Można powiedzieć, że wysoki stopień homogeniczności produktu sprawia, iż głównym elementem wyróżniającym go wśród innych (konkurencyjnych) jest cena. W tym wypadku usuwa ona na dalszy plan inne instrumenty oddziaływania na rynek1. Nie ulega jednak wątpliwości, iż cena, jaką potencjalny turysta ma zapłacić za nabywany produkt, stanowi często element weryfikacji, przesądzający o zakupie danego dobra. Dlatego przy określaniu i późniejszej realizacji celów działania istotne jest wyznaczenie odpowiednich relacji, szczególnie między cechami produktu i rynku docelowego a ceną.Przedstawienie podstawowych zagadnień związanych z ustalaniem i różnicowaniem cen ma znaczenie dla podmiotów realizujących określone założenia strategiczne. Z tego względu istotne jest również przedstawienie możliwości w zakresie manipulacji cenowych przez podmioty gospodarki turystycznej prowadzące działalność w regionie jeleniogórskim. (fragment tekstu)
W artykule omówiono kaskadowy model cenowy - Price Waterfall model (PWm), jako przykład narzędzia wspomagającego kreowanie strategii cenowej przedsiębiorstwa. PWm umożliwia wyszukanie nieoptymalnie tworzonych transakcji. Transakcje nieefektywnie ekonomicznie definiowane są jako miejsca "erozji cenowej". Dzięki identyfikacji takich miejsc jest możliwa zmiana strategii cenowej. Opisano podstawowe założenia modelu kaskadowego oraz przedstawiono przykładową implementację w postaci programu firmy Vendavo. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Polityka cen transferowych w grupie kapitałowej na przykładzie koncernu Bosch
75%
Celem artykułu jest identyfikacja elementów składających się na politykę cenową grupy kapitałowej (przyjęte metody szacowania ceny, np. koszt plus, odprzedaży; sposób wyceny pełnionych funkcji w transakcjach przez podmioty powiązane; sposób zarządzania przedsiębiorstwem, np. podejmowanie działań, aby firma Bosch była postrzegana jako przedsiębiorstwo trwałe, godne zaufania itp.).(fragment tekstu)
Artykuł omawia politykę cen jako zbiór decyzji sprzedawcy zmierzającego do skoordynowania procesu kształtowania cen oferowanych produktów z ogółem działań związanych z dostarczaniem wartości nabywcom z danego rynku docelowego.
Na cenę nieruchomości wpływa wiele czynników, które powodują duże rozbieżności cen samodzielnych lokali mieszkalnych. Opracowanie podejmuje analizę statystyczną transakcji cen lokali mieszkalnych z rynku wtórnego na terenie Lublina w latach 2002-2013. Zbadano kształtowanie się transakcji w zależności od: daty oddania do użytku, położenia, stanu technicznego, powierzchni. Analizie poddano relacje pomiędzy tymi czynnikami. W oparciu o dyrektywę INSPIRE przedstawiono dane sprzedaży lokali i cenę transakcyjną za 1 m2 w postaci mapy odchyleń od średniej cen w latach 2003-2013 z podziałem miasta na obszary 677 heksów o powierzchni 0,25 ha. (abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Decyzje cenowe małych i średnich przedsiębiorstw (ujęcie modeli konkurencji)
75%
Decyzje cenowe ogrywają ważną rolę w procesie zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach gospodarki rynkowej. Pozwalają one nie tylko budować pozycję konkurencyjną firmy na danym rynku produktowym, wówczas cena jest integralną częścią strategii marketingowej, ale również mają bezpośredni wpływ na kondycję finansową przedsiębiorstwa, w takiej sytuacji cena jest komponentem polityki finansowej.(fragment tekstu)
Podano podstawowe zasady prowadzenia polityki cenowej w Niemczech oraz zasady kontroli cen przez państwo.
Głównymi bohaterami rynkowej walki są wolumeny i rentowność, a najcięższe boje rozgrywają się na froncie ceny. Zarządy firm coraz częściej zadają sobie pytanie, czy można sobie poradzić z narastającą i bezlitośnie trawiącą zyski presją cenową dystrybutorów i klientów. (fragment tekstu)
Przedstawiono symulacje dostosowania się cen paliw do zmieniających się warunków rynkowych. Omówiono symulacje powiązań wertykalnych - strategię niezobowiązującej ceny sugerowanej.
Niniejsze opracowanie ma na celu scharakteryzowanie polityki cenowej dynamic pricing oraz przeanalizowanie strategii cenowych stosowanych w polskich hotelach cztero- i pięciogwiazdkowych. Celem artykułu i przeprowadzonych badań było także sprawdzenie, która polityka cenowa (dynamic pricing czy pre-fixed mixed pricing) jest najczęściej stosowana przez polskie hotele. Jako hipotezę do zweryfikowania dla prowadzonych badań postawiono następujące założenia:  niewiele polskich hoteli ekskluzywnych stosuje dynamic pricing,  większość badanych hoteli stosuje pre-fixed constant pricing oraz pre-fixed mixed pricing,  hotele należące do sieci hotelowych częściej stosują politykę dynamicznego usta-lania ceny. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.