Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Privatization of companies
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Ograniczenia zbywalności udziałów i akcji w spółkach pracowniczych
100%
Zasadniczym celem artykułu jest przedstawienie wyników badań empirycznych nad ograniczeniami zbywalności udziałów/akcji w spółkach pracowniczych. Badania empiryczne zostały przeprowadzone wśród 21 spółek pracowniczych z województwa mazowieckiego, które zawarły umowy o oddanie przedsiębiorstwa państwowego do odpłatnego korzystania w latach 2000-2005 w oparciu o dane Krajowego Rejestru Sądowego. Wyniki dokonanej analizy wskazują, iż tylko jedna spółka pracownicza z zakwalifikowanych do próby badawczej nie wprowadziła żadnych ograniczeń zbywalności jej udziałów/akcji. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono plan prywatyzacyjny Ministerstwa Skarbu Państwa. Ministerstwo zakłada, że do 2011 roku sprywatyzuje większość swoich spółek, a roczne przychody ze sprzedaży udziałow sięgną od 5 do 7 mld zł. Przyczynią się one do znacznego zmniejszenia długu publicznego. Zwrócono uwagę na działania, które Ministerstwo chce podjąć by przyspieszyć prywatyzację.
Rozważania na temat rządowego programu prywatyzacyjnego na lata 2008-2001. Dokonano oceny tego programu przez analizę 316 przedsiębiorstw przewidzianych do prywatyzacji w bieżącym roku.
4
84%
Kodeks spółek handlowych przejął i uregulował tak podział właściwy, w którym ustaje byt prawny spółki dzielonej, jak i tzw. wydzielenie, w ramach którego spółka dzielona istnieje nadal pomniejszona o pewne składniki majątkowe lub zorganizowane części przedsiębiorstwa. Zasadniczym motywem, którym kierował się ustawodawca, było przejęcie możliwie najszerszego zakresu instrumentów prawnych mogących służyć potrzebom gospodarczym. zwłaszcza w odniesieniu do dużych spółek akcyjnych Skarbu Państwa, co niewątpliwie może być instrumentem ułatwiającym ich restrukturyzację, a następnie prywatyzację. (fragment tekstu)
Lista spółek przewidzianych do prywatyzacji drogą kapitałową, a więc poprzez giełdę niestety sukcesywnie się kurczy. Wszystko wskazuje na to, iż program prywatyzacji uprzednio przygotowany nie będzie wdrażany do realizacji. Tymczasem zdaniem specjalistów kontynuowanie tych działań niewątpliwie ożywiłoby uśpiony rynek pierwotny w kraju.
Polskie procedury rządzące dopuszczeniem spółek do publicznego obrotu są skomplikowane i czasochłonne. Najczęściej przyjmowany jest model prywatyzacji, gdzie Skarb Państwa sprzedaje swoje udziały.
Artykuł streszcza wydarzenia które miały związek z wyborem nowego prezesa PZU oraz prywatyzacją tego ubezpieczyciela. Zamieszczone są wnioski z raportu komisji śledczej powołanej celem zbadania okoliczności prywatyzacji tej spółki.
Artykuł jest sprawozdaniem i krytycznym komentarzem działań podejmowanych przez Sejmową Komisję Śledczą powołaną celem zbadania okoliczności prywatyzacji w Polsce. Autor stawia wniosek, że w pracach komisji, po zdecydowanym starcie, obecnie panuje zastój.
Przedstawiono uwarunkowania wykorzystania narzędzi analizy pierwszych ofert publicznych, w procesie prywatyzacji w Polsce. Szczególne znaczenie pod tym względem autorzy publikacji przypisali metodzie underpricingu, szeroko analizując jej efektywność na podstawie przykładów empirycznych.
Nie ma wątpliwości, że w ubiegłym roku resort oddał akcje Opoczna za półdarmo, a fundusze wykorzystały znakomitą okazję, kupując je po niskiej cenie. Dobrego interesu Skarb Państwa nie zrobił. Mógł sprzedać za wyższą cenę, gdyby najpierw przeprowadzić restrukturyzację. Niestety, nadzór właścicielski w spółkach Skarbu Państwa nadal szwankuje. Tam się nie liczą zyski ani rentowność.
Niniejszy artykuł został poświęcony problematyce związanej z marketingiem oferty publicznej. Jego celem jest wskazanie, jakie czynności przeprowadzane przez emitenta i doradców mają największy wpływ na podjęcie przez inwestora decyzji o nabyciu akcji. W pierwszej części artykułu krótko przedstawiono czynności związane z promocją oferty publicznej wśród inwestorów instytucjonalnych, a także omówiono rolę poszczególnych doradców w całym procesie. W szczególności zostały opisane działania związane z ogólnym badaniem zainteresowania ofertą publiczną (pilot fishing i pre-marketing), przygotowaniem raportów i prezentacji o spółce (research reports i equity story) i przeprowadzeniem spotkań zarządu z inwestorami instytucjonalnymi (roadshow). Druga część artykułu jest poświęcona marketingowi oferty publicznej wśród inwestorów indywidualnych. Zostały w niej poruszone kwestie związane z ogólnym budowaniem zainteresowania ofertą publiczną w mediach. Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród inwestorów indywidualnych i doradców została oceniona efektywność poszczególnych działań marketingowych. W szczególności autor odpowiada na pytanie, czym kieruje się inwestor podczas podejmowania decyzji o nabyciu akcji i jakie działania marketingowe mają największy wpływ na jego decyzję. W ostatniej części artykułu zostały poruszone kwestie związane z marketingiem ofert prywatyzacyjnych spółek Skarbu Państwa. Ze względu na ich specyfikę wykonywane czynności różnią się od działań podejmowanych w przypadku pozostałych ofert publicznych. Niniejszy artykuł może być cenną publikacją przede wszystkim dla emitentów i doradców przygotowujących ofertę publiczną. Dobry marketing to podstawa sukcesu. Umiejętnie prowadzone działania pozwalają pozyskać większe grono podmiotów zainteresowanych objęciem akcji, a co za tym idzie, gwarantują powodzenie oferty publicznej i umożliwiają emitentowi lub wprowadzającemu uzyskanie lepszej ceny. (abstrakt oryginalny)
Wśród prawie półtora tysiąca spółek Skarbu Państwa, w 383 przypadkach udział tzw. resztówek jest mniejszy niż 10%. Znowelizowane przepisy umożliwiają bowiem zbywanie akcji i udziałów takich społek w nowym trybie - aukcji ogłoszonej publicznie. To samo dotyczy zbywania resztówek spółek komunalnych. Do niedawna ustawodawstwo pozwalało na tryb zbycia akcji jedynie w drodze: oferty ogłoszonej publicznie, przetargu, rokowań podjętych na podstawie publicznego zaproszenia lub przyjęcia oferty w odpowiedzi na wezwanie ogłoszone na podstawie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.