Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Privatization of heavy industry
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Ostatnie plany rządu polskiego w zakresie restrukturyzacji przemysłu węglowego nie posuwają się naprzód. Rząd odłożył kwotę 2.1 miliarda dolarów na pokrycie kosztów związanych ze zwolnieniami z pracy i zamknięciem kopalń do roku 2002. Jednak paniczna ucieczka z tej gałęzi przemysłu była początkowo tak wielka, że wzbudziła obawy, że zrujnuje budżet państwa
Celem restrukturyzacji hutnictwa żelaza i stali jest utworzenie z niego sektora, który może podjąć skuteczną konkurencję z producentami zagranicznymi w warunkach jednolitego, w pełni otwartego rynku. W materiale scharakteryzowano strukturę własnościową, plany prywatyzacyjne i sytuację ekonomiczno-finansową sektora hutniczego. W dalszej części numeru blok tematyczny poświęcony przemysłowi ciężkiemu.
Chociaż udział firm prywatnych w polskiej gospodarce jest coraz większy, udział państwa jest nadal zbyt duży - tak ocenia stan prywatyzacji w Polsce najnowszy raport OECD. Słabe wyniki sektora państwowego, zwłaszcza w górnictwie i przemyśle ciężkim dowodzą konieczności przyśpieszenia zmian własnościowych w tych gałęziach gospodarki.
Jednym z pięciu inwestorów ubiegających się o zakup akcji Rafinerii Gdańskiej jest węgierski koncern paliwowy MOL. Rozważana jest także możliwość współpracy MOL - PKN Orlen.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.