Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Pro-quality investments
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł jest wprowadzeniem do badań, analizy i oceny efektywności działań przedsiębiorstw w zakresie Systemów Zarządzania Jakością. Zwraca on uwagę na konieczność poszukiwań metod wśród rozwiązań stosowanych do innych problemów, a także na konieczność łączenia szerokiej gamy narzędzi w jeden spójny system badań.
|
|
nr 62
155-171
Wzrastający poziom konkurencyjności rynków sprawia, że przedsiębiorstwo, chcąc osiągać sukces, musi wzmacniać swoją pozycję wśród innych dostawców produktów. Budowanie silnej pozycji na rynku może odbywać się poprzez stosowanie odpowiedniej strategii marketingowej, mającej na celu zaspokojenie potrzeb i oczekiwań nabywców w sposób lepszy niż robią to konkurenci. Wśród zestawu działań, zmierzających do usatysfakcjonowania klienta, wymienia się najczęściej politykę produktu, ceny, dystrybucji i promocji. Każde z tych narzędzi marketingowego zarządzania może być źródłem przewagi konkurencyjnej, co zapewnia firmie stabilność osiąganych efektów rynkowych. Wobec stale rozwijającego się asortymentu produktów, wprowadzania innowacji o charakterze technologicznym czy użytkowym, obserwowany jest coraz bardziej postępujący proces spadku lojalności klientów. Wielu nabywców często zmienia markę produktu czy dostawcę usług. Panuje powszechne przekonanie potwierdzone przeprowadzanymi badaniami, że zatrzymanie dotychczasowego klienta firmy jest tańsze niż zdobycie nowego. Firma, chcąca uzyskać dostęp do stabilnej bazy klientów, musi zabiegać o budowanie trwałych relacji z nabywcami. Wymaga to ciągłego badania potrzeb i oczekiwań nabywców oraz poziomu ich satysfakcji z kontaktów z firmą i produktem. Powszechnie wiadomo, że inwestowanie w podnoszenie jakości produktu (doskonalenie jego cech, właściwości użytkowych, rozwijanie kanałów dystrybucji, podnoszenie jakości obsługi) jest opłacalne. Ale jak potwierdza wielu autorów, nie można kierować czymś, czego nie jest się w stanie zmierzyć. Stąd wynika potrzeba rozwijania i doskonalenia metod badania efektywności inwestowania w jakość. Celem niniejszego opracowania jest próba symulacyjnego modelowania wpływu zmian jakości produktu na zgłaszany popyt konsumentów oraz udział firmy w rynku. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.