Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 28

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Product planning
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W kontekście narastających problemów społecznych i środowiskowych w niniejszym opracowaniu zwrócono uwagę na konieczność podejmowania działań mających na celu projektowanie zrównoważonych produktów. W artykule wyjaśniono istotę i pojęcie zrównoważonego rozwoju oraz zrównoważonego produktu. Przedstawiono proces zrównoważonego planowania produkcyjnego, wskazując na sposoby poprawy zrównoważoności produktów. W dalszej części opracowania przybliżono znaczenie koncepcji cradle-to-cradle (od kołyski do kołyski), mającą zastosowanie w procesach produkcyjnych zrównoważonych produktów. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote The Role of Emotion in Product, Service and Business Model Design
100%
Projektanci stają się świadomi znaczenia tworzenia silnych doznań emocjonalnych powiązanych z nowymi produktami materialnymi w ostatnim dziesięcioleciu. Jednak, również ze strony firm, pojawiło się zwiększone zainteresowanie w opracowywaniu nowych usług i modeli biznesowych, jako uzupełniających innowacyjnych form opartych na emocjach. To interdyscyplinarne badanie czerpie z nauk psychologicznych -teorii emocji - i nauk o zarządzaniu - literatury modelu biznesowego do wprowadzenia nowego programu innowacyjnego. Termin VHR - retoryka dogłębnego hedonizmu jest zdefiniowany jako właściwości produktu (w tej pracy rozszerzenie usług i modelu biznesu), który przekonująco skłania do dążenia do przyjemności na instynktownym poziomie poznania. Ta praca stanowi podstawę dla VHR poza domyślnym środowiskiem produktu, prezentując wyniki badań empirycznych, które organizacje przeprowadziły badając możliwości zastosowania VHR w kontekście ich działalności. Stwierdzono, że firmy obecnie wierzą, że VHR jest postrzegane albo w ich produkcie i/ lub w usługach, które świadczą. W konsekwencji, sugeruje to przeniesienie perspektywy wokół korzystania z VHR w konstrukcji modelu biznesowego danej firmy, w celu wpływania na wyniki swoich produktów i/ lub projektowania usług, co prowadzi do ogólnego silniejszego związku emocjonalnego z klientem. (abstrakt oryginalny)
W artykule autor omawia następujące kwestie: nowy produkt instrumentem dominującej logiki zarządzania, procesy badawczo-rozwojowe źródłem sukcesu nowego produktu, perspektywy selekcji projektów nowych produktów. Szczególny akcent położono na omówienie modelu Matthewsa procesu badawczo-rozwojowego oraz czynników wpływających na sukces nowego produktu. (abstrakt oryginalny)
4
100%
Ile powinno być łóżek szpitalnych i jakiego rodzaju? Te z pozoru proste pytania nastręczają wiele trudności decydentom systemów ochrony zdrowia w większości krajów. Podaż (rodzaj, liczba i rozmieszczenie) łóżek szpitalnych determinuje stopień zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych populacji i znacząco wpływa na koszty sektora zdrowia.(fragment tekstu)
Celem artykułu jest zwrócenie uwagi n to, że do realizacji trzeciego etapu procesu powstawania nowego produktu, to jest selekcji idei nowego produktu, można wykorzystać, popewnych modyfikacjach, metodę refleksji strategicznej (ściślej - jeden z etapów). Własciwe rozważania zostaną poprzedzone wybranymi uwagami dotyczącymi istoty metodyrefleksji strategicznej i metodyki jej stosowania, co pozwoli ukazać potencjalne możliwości, ajkie daje stosowanie metody, ale i ograniczenia, jakie wynikają z jej cech i własności. (fragment tekstu)
Rozwinięto liczne struktury rozwoju nowego produktu (RNP) odpowiadające potrzebom przedsiębiorstw działających na różnych rynkach. Generalnym celem tych struktur jest dostarczenie nowych produktów na rynek w odpowiednim czasie, optymalizowanie efektów ekonomicznych, finansowych i marketingowych przedsiębiorstwa, poprzez redukcję czasu cyklu rozwoju i kosztów oraz zarządzanie programami według przyjętych planów. Cykl rozwoju nowego produktu obejmuje: badania podstawowe, których celem są odkrycia i rozwój nowych teorii, koncepcji materiałów, procesów, które są źródłem pomysłów nowych produktów; badania stosowane, związane z fazą przekształcania nowych idei i koncepcji w inwencje, wyboru rozwiązań technicznych i weryfikacją wstępnych koncepcji nowego produktu; prace rozwojowe, obejmujące projektowanie, budowę i testowanie prototypów nowych produktów w warunkach pararzeczywistych (przejście inwencji w innowację); prace wdrożeniowe, których celem jest przygotowanie nowego produktu do wprowadzenia na rynek, opracowanie właściwej technologii wytwarzania, dokumentacji produkcyjnej, pilotażowa weryfikacja nowego produktu, marketingowa komercjalizacja. Nowoczesne, elastyczne struktury RNP w większości mają podobne ważne cechy, które w przypadku zgodnego, zrównoważonego i efektywnego ich wykorzystania mogą znacząco przyczynić się do podniesienia sprawności rozwoju nowego produktu. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano potencjalne ryzyka możliwe do wystąpienia podczas projektowania produktu dla branży motoryzacyjnej i mające wpływ na jakość i niezawodność wyrobu finalnego. Ponadto w pracy określono stopień, w jakim opisane ryzyka wpływają na proces projektowania oraz przedstawiono sposobów ich minimalizacji. (abstrakt oryginalny)
Wybieralne produkty systemowe są coraz ważniejszym komponentem działalności konsumentów, a to oznacza, że ich kształtowanie staje się bardziej złożone. Producenci muszą w tym procesie ściśle współdziałać zarówno z nabywcami, jak też z innymi podmiotami otoczenia, przy czym konsument z pasywnego użytkownika dobra powinien się przeobrazić w inicjatora innowacji (co na razie nie jest zbyt częste). W procesie planowania dóbr systemowych należy stosować metody pozwalające na efektywne interakcje z wieloma konsumentami. Do najpopularniejszych z nich należą metody communities i crowdsourcing bazujące na elektronicznych mediach społecznościowych. (abstrakt oryginalny)
Firma w ramach tworzenia strategii określa kluczowe kompetencje, na których będzie budować przewagę konkurencyjną. Przewaga ta może dotyczyć jej nastawienia na takie obszary jak: produkt, obsługa klienta, technologia, zdolności produkcyjne, zdolność dystrybucji. Warunkiem osiągnięcia tych przewag jest zbudowanie odpowiedniej strategii logistycznej. Tzw. punkt oddzielenia rozdziela cały proces powstawania wyrobów na dwie części: pierwszą opartą na rzeczywistych zamówieniach klienta i drugą opartą na prognozach.
Zespoły projektowe, nazywane również zintegrowanymi zespołami rozwoju produktu, mogą występować w każdym przedsiębiorstwie. Sprawność funkcjonowania zespołu zależy od właściwego doboru osób do szczególnych ról oraz od zgodności zadań stawianych pracownikom z ich preferencjami i cechami osobowości. Pozycja danego pracownika w zespole projektowym musi odpowiadać jego kompetencjom, wiedzy i kreatywności. Zespoły rozwoju produktu wychodzą poza tradycyjne granice organizacyjne, zmieniając dotychczasowe powiązania komunikacyjne oraz procesy podejmowania decyzji. W czasie trwania procesu RNP dominują bezpośrednie przepływy strumieni informacyjnych pomiędzy podmiotami zespołu rozwoju produktu. Odpowiedniość fizycznego oraz wirtualnego rozmieszczenia członków zespołu (kolokacja) istotnie determinuje zarówno sprawność przepływów strumieni informacyjnych techniczno-logistycznych organizacyjno-marketingowych, jak również sprawność zarządzania programami rozwoju nowego produktu. (abstrakt oryginalny)
Autorka opisuje najlepszą praktykę w zarządzaniu łańcuchem dostaw, jaką jest projektowanie produktu i jego opakowania w sposób umożliwiający zwiększenie wydajności procesów logistycznych, w fabryce i centrum dystrybucji suszarek do ubrań firmy BSH. (abstrakt oryginalny)
The paper focuses on issues associated with the ecodesign of household appliances. The authors describe the estimation of recycling cost of end-of-life products using their original system supporting ecodesign. The cost estimate was conducted during product design stage using the information stored in CAD 3D system. A sample estimate was made for a washing machine, fridge, kettle, and a hairdryer. (original abstract)
Komercjalizacja technologii to proces, w którym biorą udział trzy różne grupy ludzi: wynalazcy (zorientowani na produkt), przedsiębiorcy (zorientowani na rynek, promocję i pozyskanie zasobów) i zawodowi menedżerowie (koordynują administrację i kontrolę). Omówiono problem overengineeringu, czyli ulepszania i wzbogacania wynalazku. Także problemy wynikające ze stosunku przedsiębiorca - wynalazca (brak dostępu wynalazców do firm) oraz przedsiębiorca - menedżer (brak zrozumienia dla istnienia administracji, brak formy delegowania odpowiedzialności itp.).
In the paper the issue of ecological-oriented product design is addressed. The definitions that concern product design are listed and the factors that make them important for the manufacturers are indicated. The method of ecological-oriented product assessment during the design process (implemented in the 3D CAD system), drawn-up by authors, is used for the analysis. The assessment of real household appliance using the method is presented and the conclusions from the evaluation are drawn. (original abstract)
W artykule przedstawiono wyniki badań ankietowych, przeprowadzonych w przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją i przetwórstwem mięsa drobiowego. Przedmiotem badań były wybrane zagadnienia dotyczące procesu tworzenia i rozwoju nowego produktu. Analizowano organizacyjno-kadrowe aspekty tego procesu. Szczególną uwagę zwrócono na strukturę procesu innowacyjnego oraz na pracowników-członków zespołu innowacyjnego biorących udział w tym procesie.
W jaki sposób przekładać subiektywne potrzeby klientów na techniczny język inżynierów produktu lub procesu? Odpowiedź to wykorzystanie metody QFD. Stosuje się ją do zaprojektowania lub udoskonalenia produktu, a polega ona na analizowaniu specyficznych potrzeb klientów i określaniu relacji pomiędzy nimi a technicznymi charakterystykami produktów. W artykule przedstawiono połączone wykorzystanie metody QFD oraz drzewa CTQ (jednego z narzędzi Six Sigma) do udoskonalenia przyczepy rolniczej. Punktem wyjścia była identyfikacja klientów i zdefiniowanie ich potrzeb. Efektem analizy było określenie obszarów kluczowych i koniecznych działań w zakresie badanego produktu.(abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Ryzyko operacyjne w planowaniu popytu na produkty w łańcuchach dostaw
84%
W świetle otrzymanych wyników badań można zauważyć, że ryzyko oraz jego skutki mogą w zróżnicowanym stopniu oddziaływać na proces planowania popytu na produkty. W szczególności respondenci obserwowali występowanie różnych czynników ryzyka, wskazując wielość powodowanych przez nie skutków. Po pierwsze, nie we wszystkich badanych łańcuchach dostaw pojawiły się te same czynniki ryzyka. Po drugie, nawet gdy w grupie respondentów zidentyfikowano określone ryzyko, skutki jego wystąpienia mogły być diametralnie odmienne, poczynając od zakłóceń mających znaczny wpływ na proces planowania popytu na produkty, poprzez wpływ neutralny, po skutki, które ograniczały zakłócenia.(fragment tekstu)
Research background: The study examines the degree of the utilization of the idea of co-creating value by companies, taking into account the forms of remuneration of consumers. Purpose: The paper presents the issue of co-creating value with consumers from the perspective of the motivation and rewarding of clients. The article discusses factors determining the collaboration between the business and the virtual community as well as issues related to the remuneration of consumers. Research Methodology: The study covered managers who received questionnaires, developed after previous verification in a pilot study. The survey was conducted from August to October 2016. The questionnaire was prepared in a Polish and English version. The questionnaire in the Polish version was completed by 157 participants, while the questionnaire in the English version was completed by 42 managers. In total, 199 questionnaires were registered, including 134 with complete answers, which were subjected to further statistical analysis. The calculations were carried out using the SPSS v. 21/24 package and Statistica v. 7.1. Results: Enterprises with a high rate of positive answers to questions about the benefits of value creation believe that consumers should work together without remuneration. However, one should remember about the limited value of the interpretation due to the relatively small sample size. Novelty: This paper focuses on the results of analyses taking into account the relationship between the attitudes of entrepreneurs towards rewarding consumers for their contribution to value creation and the attitudes of entrepreneurs towards the issue of cooperation. (original abstract)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.