Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Production of cleaning products
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote An Idea of the Cleaner Production in the Process of the Waste Management
100%
Purpose: The aim of the study is to analyze the economic and environmental impacts of pro-environment activities and elements of Cleaner Production. Design/methodology/approach: For the purpose of their research they used the method of critically analyzing the literature. Researchers used also a method of the comparative analysis to present their results of research. Findings: Researchers have decided to introduce the Cleaner Production concept to present systems of waste management currently used in Western European countries, particularly Sweden, which should become a standard model for Poland. Originality/value: The Cleaner Production concept allows companies and nature to receive positive results and benefits.(original abstract)
Scheda po ponad 20 przedsiębiorstwach dawnego zjednoczenia Pollena oraz napływ zagranicznego kapitału sprawiły, że rynek proszków do prania po 1989 r. rozwinął się niezwykle gwałtownie. Jest obecnie jednym z najlepiej zaopatrzonych segmentów w Polsce lat 90. Artykuł analizuje ten rynek szczególną uwagę zwracając na reklamę.
Branża chemii gospodarczej w Rosji zaczęła się konsolidować. Łączą się drobne firmy regionalne, ale miały już miejsce także pierwsze przejęcia, np. koncern kosmetyczny Kalina kupił trzy fabryki (w tym na Ukrainie i w Uzbekistanie).
Zużycie środków czystości na Ukrainie wynosi 160-180 tys. ton rocznie. Nieco mniej niż połowa tej ilości produktów pochodzi z importu, który jednak stopniowo się zmniejsza, w miarę rozwijania produkcji krajowej. W Rosji w roku 2001 zużyto 439 tys. ton środków chemii gospodarczej, wydając na to około 450 mln dolarów. Jeśli chodzi o preferencje rosyjskich konsumentów, obserwuje się powolny, lecz systematyczny wzrost zainteresowania wyrobami droższymi.
Krajowi producenci środków czystości chcą odzyskać utracony rynek. Stawiają na reklamę telewizyjną (Hurt Serwis), naśladują opakowania rynkowych gigantów (Gold Drop), restrukturyzują firmy i unowocześniają produkty (Libella).
Już ponad 500 mln dolarów zainwestowali w branżę chemii gospodarczej w Polsce potentaci zagraniczni, deklarowane zaś przez niektórych z nich plany sięgają 100 mln dolarów. Skala włożonego kapitału wskazuje na to, iż liczą oni na rozwój tego rynku. Jednakże wydatki statystycznego Polaka na wyroby chemii gospodarczej są 4,5 razy mniejsze, niż w krajach UE. W artykule zamieszczono ranking największych inwestorów zagranicznych w tej branży.
Czy można stworzyć takie rozwiązania, które skłonią użytkowników sanitariatów publicznych lub terenów, na którym odbywają się się imprezy masowe, np. festiwale do zachowania porządku i czystości? Okazuje się, że tak. Odpowiedzią na tego rodzaju wyzwania jest projektowanie perswazyjne, w efekcie którego dochodzi do zmiany ludzkich zachowań. Projektowanie perswazyjne jest to proces koncepcyjny, który ma na celu zmianę postaw i zachowań użytkowników. Jednak muszą pojawić się tu jednocześnie trzy czynniki: motywacja, umiejętność (łatwość) oraz bodziec. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.