Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 104

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Profil konsumenta
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
1
Content available remote Natężenie ruchu turystycznego w Pienińskim Parku Narodowym
100%
Badania ruchu turystycznego w Pienińskim Parku Narodowym, prowadzone przez Studenckie Koło Naukowe Geografów UP w Krakowie w 2007, 2008 i 2009 roku, pozwoliły na określenie poziomu natężenia ruchu turystycznego i jego przestrzennych zmian, w tym wyodrębnienie odcinków szlaków najczęściej uczęszczanych przez turystów. Dodatkowo pozyskano informacje dotyczące sylwetki turysty odwiedzającego PPN, predysponującej m.in. wielkość i zakres usług turystycznych realizowanych w otoczeniu Parku. (fragment tekstu)
2
Content available remote Profil konsumenta aukcji internetowych
100%
Wraz z powstaniem nowej formy sprzedaży pojawił się na rynku nowy typ konsumenta - użytkownik aukcji internetowych. Poznanie tego konsumenta pozwoli na dostosowanie oferty serwisów aukcyjnych do potrzeb klienta. Konsumentem aukcji internetowych jest młody, wykształcony mężczyzna, mieszkający w dużym lub średnim mieście. (abstrakt oryginalny)
Wiele przedsiębiorstw odchodzi obecnie od marketingu masowego na rzecz marketingu docelowego koncentrującego się na wybranej grupie odbiorców. Niektóre spośród nich wybierają tzw. marketing segmentacyjny. Dokładne zrozumienie rynku, konsumentów, produktów i procesów decyduje o stworzeniu wartości dla klienta oraz uzyskaniu przewagi strategicznej. W zrozumieniu konsumentów (ich postaw, opinii itp.) zgromadzonych w ramach wyodrębnionych segmentów oraz prognozowaniu ich przynależności do poszczególnych segmentów pomocne okazują się profile segmentów. Profil segmentu otrzymywany jest w wyniku zastosowania zabiegu profilowania, który można podzielić na kilka etapów (pomiar zmiennych profilowych dokonany na różnego typu skalach pomiarowych; wybór zmiennych potrzebnych do ustalenia profilu segmentu; ustalenie profilu na podstawie wartości wybranych). Wybór zmiennych profilowych i ustalenie na ich podstawie profilu segmentu nie jest zadaniem łatwym. Dlatego w profilowaniu segmentów nie powinno się ograniczać do jednej metody, lecz korzystać z innych tj. analizy korespondencji, analizy dyskryminacyjnej czy analizy regresji logistycznej.
Mnogość i złożoność elementów mających wpływ na sytuację konsumentów, ich zachowania, a także wewnętrzny rozwój i postęp cywilizacyjny wymagają określenia i doprecyzowania nowych wymiarów tworzących konstrukcję otaczającej ich przestrzeni komunikacyjnej. (fragment tekstu)
Rynek napojów gazowanych jest stosunkowo młody i wciąż rozwija się, ważne jest zatem poznanie zachowań konsumentów oraz czynników determinujących konsumpcje tych produktów, bowiem od nich zależeć będzie dalszy rozwój tego sektora. Autorzy przedstawili wybrane zwyczaje konsumpcyjne dotyczące częstotliwości spożycia napojów gazowanych oraz określili wpływ wybranych cech demograficznych (wiek, typ gospodarstwa domowego) i cech kształtujących postawę świadomego konsumenta (samoocena zdrowia i zmian sposobu odżywiania się, priorytet kariery w życiu, częstotliwość uprawiania sportu) na częstotliwość spożywania napojów gazowanych.
Wprowadzenie: Na Litwie istnieje problem edukacji i postaw społeczeństwa w kwestii jakości i bezpieczeństwa konsumowanej żywności. Cel pracy: Określenie postaw społeczeństwa litewskiego w kwestii bezpiecznej żywności. Materiał i metody: W badaniu ankietowym wzięło udział 466 osób. Kwestionariusze ankietowe rozdawano respondentom w największych centrach handlowych.Uzyskane na podstawie kwestionariuszy dane poddawano analizie statystycznej w programie SPSS. Obliczenia statystyczne wykonywano dzieląc respondentów na następujące grupy wiekowe: <18-30; 31-40; 41-50; 51-60 oraz w wieku 61 i więcej lat. Wyniki: Badani konsumenci wyrazili opinię, że "żywność ekologiczna nie koniecznie jest bezpieczna" oraz że "oznakowanie literą E odpowiada zastosowaniu konserwantów". Respondenci w wieku 18-50 lat odpowiedzieli, że litera E oznacza konserwanty, zaś starsi niż 51 lat, iż oznacza środki spożywcze, zatwierdzone przez UE. Większość respondentów w wieku poniżej 51 stwierdziła,że ilość informacji na etykietach żywności jest niewystarczająca. Odnotowano, że źródłem informacji dotyczących bezpieczeństwa żywności oraz dodatków do żywności jest prasa oraz Internet. Radio jako źródło informacji o bezpieczeństwie żywności wskazali głównie badani w wieku 41 lat i więcej. Większość respondentów odpowiedziała,że głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywności są mikroorganizmy, pestycydy, chemikalia, BSE, zaś grupa 61 lat i starsi - iż GMO, akrylamid i napromieniowanie. Wnioski: Badanie wykazało, że konsumenci nie są wystarczająco informowani o bezpiecznych środkach spożywczych, dodatkach do żywności i zanieczyszczeniach, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia publicznego.Badanie miało charakter sondażowy, służące uzyskaniu informacji o sposobie oceny bezpieczeństwa żywności przez konsumentów litewskich. Przeprowadzone badanie może, po modyfikacji, być wykorzystane dla oceny postaw i zwyczajów innych populacji. (abstrakt oryginalny)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nakreślił „Konsumentów portret własny”. Wiele pytań zadanych respondentom dotyczyło wprawdzie codziennych zakupów, ale wiele wątków powinno zainteresować pracowników instytucji finansowych. Badanie przeprowadził TNS OBOP na zlecenie UOKiK. 1000 pełnoletnich osób zapytano o świadomość praw konsumenckich, sposoby podejmowania decyzji oraz bariery utrudniające bezpieczne i satysfakcjonujące uczestnictwo w rynku. (abstrakt oryginalny)
W idealnym świecie przyszłej reklamy będziemy dokładnie rozumieli, kim są nasi konsumenci, czego szukają i potrzebują, co oglądają, ile mają pieniędzy... Każdy z osobna. (fragment tekstu)
Zostały przedstawione wybrane modele, które wiążą preferencje konsumentów z udziałem marki w rynku. (fragment tekstu)
To grupa docelowa wyjątkowo zróżnicowana, skomplikowana, niehomogeniczna. Ale nie ma znaczenia, do której subkultury chcemy przemówić. Najważniejsze to rozpoznać ich rzeczywiste potrzeby, a później przejść do takiego dialogu, jaki najsprytniejsi rodzice prowadzą w realnym życiu. (fragment tekstu)
W artykule dokonano charakterystyki najważniejszych problemów dotyczących postępowania przedsiębiorstwa wobec klienta. Zwrócono uwagę na kompetencje, jakie powinien posiadać personel bezpośredniej obsługi. Zaprezentowano również cechy współczesnego klienta i sposoby postępowania z różnymi typami klientów.
Rozwijająca się konkurencja na rynku agroturystycznym, będąca efektem wzrostu społecznego zainteresowania tą formą wypoczynku, wymaga poznania profilu nabywców usług oferowanych przez gospodarstwa agroturystyczne. Celem artykułu jest identyfikacja zmian, jakie zaszły w profilu agroturysty z uwzględnieniem wpływu pandemii COVID-19 na kształtowanie się ruchu turystycznego w odniesieniu do tej formy wypoczynku. W opracowaniu wykorzystano wyniki dwóch sondaży diagnostycznych przeprowadzonych wśród reprezentantów gospodarstw agroturystycznych w województwie podlaskim w 2020 i 2022 r. Rozważania przedstawione w artykule pozwoliły nie tylko ustalić przekształcenia w strukturze demograficzno-społecznej i psychograficznej agroturystów, ale także umożliwiły wskazanie nowych potencjalnie wzrostowych segmentów usługobiorców oferty agroturystycznej. (abstrakt oryginalny)
Obecne tendencje rynkowe wskazują, że w najbliższych latach ukształtują się dwie kategorie konsumentów o skrajnie różnych potrzebach i oczekiwaniach. Jedna z nich obejmuje nabywców, którzy dysponują znacznymi funduszami, odczuwają niedostatek czasu i poszukują relatywnie drogich, ale kompleksowych ofert produktowych. Drugą tworzą konsumenci mający więcej czasu i mniej pieniędzy, dla których "tropienie specjalnych okazji sprzedażowych" staje się istotnym warunkiem utrzymania lub poprawy stopy życiowej. Innymi słowy, obok popytu ukierunkowanego na dobra ekskluzywne (luksusowe) o wysokiej jakości i wysokim stopniu indywidualizacji wzrasta popyt na dobra relatywnie tanie, ale spełniające wymogi nowoczesności. W odniesieniu do pierwszej grupy nabywców wysoką skutecznością odznacza się marketing zindywidualizowany, w przypadku drugiej -- marketing tanich produktów. Przedmiotem prezentowanych w artykule rozważań jest marketing tanich usług, kluczowe uwarunkowania rozwoju oraz specyficzne elementy tej koncepcji. Zaprezentowano tu także przykłady realizacji wybranych elementów koncepcji marketingu tanich produktów przez wybrane polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa usługowe, z uwzględnieniem specyfiki sektorów, w których działają. (abstrakt oryginalny)
Omówiono wyniki badań nad typologią konsumentów wg ich zachowań na rynku produktów żywnościowych. Badania te przeprowadzone zostały w Instytucie Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji w Warszawie w roku 1996.
W opracowaniu przedstawiono problem wartości, stylu życia i zachowań konsumenckich młodych ludzi. Wyodrębniono grupy o charakterystycznej świadomości zdrowotnej. (abstrakt oryginalny)
Autorka przekonuje, że wiek staje się cechą coraz mniej przydatną do precyzyjnego budowania grupy celowej. Jej zdaniem producenci i usługodawcy powinni mieć świadomość tego, że im trudniej będzie zdefiniować grupę celową po wieku, dochodzie czy innej cesze demograficznej, tym bardziej powinna ona być oparta na cechach behawioralnych. Powstaje tu jednak paradoks zmieniających się potrzeb reklamodawców z niezmienną ofertą monitorowania skuteczności reklamy opartą właśnie na demograficznej definicji grupy celowej. Autorka zastanawia się, czy sytuacja ta nie będzie prowadzić do coraz mniejszej skuteczności kampanii reklamowych w mediach masowych, tym bardziej że konsumenci będą mieć coraz więcej sposobów unikania niedopasowanej do nich reklamy.
CRM (Custom Relationship Management) to kompleksowa filozofia działania, w której fundamentalną wartością jest zadowolenie klienta. W artykule przedstawiono techniki, za pomocą których banki zbierają informacje o klientach.
18
Content available remote Marketingovoe issledovanie portretapotrebitelej uslug sel'skogo zelenogoturizma
63%
W niniejszej pracy przeanalizowano istniejące podejścia do segmentacji konsumentów agroturystyki oraz przedstawiono wyniki własnych badań rynku w celu stworzenia społecznego i psychologicznego profilu konsumentów agroturystyki. W artykule przedstawiono społeczny i psychologiczny profil nabywcy usług agroturystycznych. Jest to mieszkaniec miasta, w średnim wieku, zapoznany z bogactwem historii narodu, folklorem, obyczajami ludowymi, co sprawia, że agroturystyka w procesie asymilacji i nabywania wiedzy i umiejętności doprowadza turystów do osobistej satysfakcji i poczucia jedności. Wśród usług turystycznych są też takie, które są bezpośrednio związane z gościnnością ludzi, tradycjami kulinarnymi, rękodziełem i rytuałami, które sprawiają, że turyści mają niezwykłe wspomnienia z urlopu. Jednocześnie konsumenci postrzegają agroturystykę jako przyjazną kosztowo formę rekreacji. Zestaw społeczno-psychologicznych cech konsumentów gospodarstw agroturystycznych umożliwia właścicielom rozwijać najbardziej efektywne tworzenie polityki i produktu turystycznego na rynku. (abstrakt oryginalny)
Marketing w większości skupia się na młodzieży, 30- czy 40-latkach, ignorując grupę dzisiejszych 50-latków, którzy lada moment wejdą w wiek emerytalny. Być może dlatego, że senior jako grupa docelowa wychodzi poza pewne ramy: już nie młody, jeszcze nie stary, często trudny do zdefiniowania. Tymczasem dzisiaj wielki potencjał biznesowy tkwi w coraz liczniejszej generacji ludzi po 50., aktywnych, otwartych na przyjemności życia „nowych seniorów”, o całkiem zasobnym portfelu (fragment tekstu)
Społeczność LGBT to atrakcyjna, a zarazem specyficzna grupa konsumentów, często sięgająca po produkty firm o wizerunku gay friendly 70 proc. badanych z tego segmentu wyraziło zapotrzebowanie na większą liczbę firm przyjaznych osobom homoseksualnym. Są to zarówno firmy nastawione przede wszystkim na klienta LGBT, jak i firmy 0 szerszym targecie, ale kierujące swój przekaz również do tej grupy docelowej i wśród innych produktów posiadające także oferty skierowane do LGBT. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.