Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Profit in economic activities
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Omówiono rodzaje ośrodków odpowiedzialności przedsiębiorstwa oraz przedstawiono ich charakterystykę. Dokonano także przykładowej oceny ośrodka odpowiedzialności za zyski w firmie handlowej.
2
84%
Jak stworzyć idealny zestaw najemców? Jakich wybrać najemców strategicznych dla realizowanego projektu? Czy ci sami najemcy sprawdzą się w centrum wyprzedażowym i w parku handlowym? Pokażemy, co sprawia, że dany projekt ma szanse na sukces i na co zwracać uwagę dobierając najemców. (abstrakt oryginalny)
Autorka w artykule wskzuje czynniki sprzyjające działniom ingrcjacyjnymi w marketiogu relacyjnym. Wśród nich wymienić należy: - brak zainteresowania, jakie przejawia problematyką ingracjacji organizacja stosująca marketing relacyjny, - pojawiające się często pojęcie, że etyczna postawa wyklucza ekonomiczny sukces, - niechęć do poszukiwania zależności między etycznymi a sprawnościowymi aspektami działalności organizacji usługowej, - traktowanie partnera zarówno w relacji organizacja- personel jak i personel - klient jako środka do celu. Wymienione czynniki powodują, iż w społeczeństwie ma miejsce zbyt duża tolerancja wobec negatywnych przejawów .Zapobiec temu może, wg autorki artykułu, przede wszystkim podwyższenie poziomu kultury społeczeństwa, zmiana mentalności, częste dyskusje nad problemem wartościowania w ekonomii oraz tworzenie stabilnego i sprawiedliwego prawa. (fragment tekstu)
Omówiono czynniki determinujące poziom zysku (cena, marża handlowa, przychody, wynik finansowy), a także podstawowe wskaźniki rentowności przedsiębiorstwa handlowego (obrotu, majątku, kapitału własnego, zasobów).
Artykuł poświęcony jest roli controllingu w procesie obsługi klienta w przedsiębiorstwie przemysłowym. Przedstawiono różnice w badaniu efektywności Regionów Sprzedaży (będących ośrodkami zysku, odpowiednikami określonych obszarów Polski) przy pomocy rentowności sprzedaży oraz rachunku ośrodków zysku. Dalej dokonano analizy opłacalności sprzedaży opartej na badaniu rentowności sprzedaży.
Rozdrobnienie i szeroki zakres świadczonych usług logistycznych nie zapewnia operatorom logistycznym osiągania zamierzonych efektów ekonomicznych. Zmienność otoczenia wymusza na nich ciągłe poszukiwanie obszarów działalności (stref zysku) mających zapewnić im rozwój w długim okresie. W artykule zaprezentowano możliwości osiągnięcia przez operatorów logistycznych nowej strefy zysku, która skierowana jest na obsługę klientów zza wschodniej granicy. Działanie w nowej strefie zysku obarczone jest dużym ryzykiem, chociaż jak pokazują przykłady firm (DHL Express, Rolling Polska czy Raben), są działalnością przyszłości. (abstrakt oryginalny)
W analizach współczesnego kapitalizmu nie można pomijać procesów wzrostu znaczenia w światowej gospodarce kapitalistycznej korporacji międzynarodowych. Według dostępnych danych korporacje te opanowały obecnie prawie 40% produkcji przemysłowej, blisko 60% obrotów handlu zagranicznego i ponad 75% potencjału technologicznego gospodarek kapitalistycznych. W oparciu o monopolistyczne panowanie w produkcji i na rynku w kraju macierzystym zdecydowaną większość międzynarodowych korporacji coraz trudniej jest jednoznacznie zaliczyć, z uwagi na dominację kapitału, do jakiegoś konkretnego kraju. Dlatego też współcześnie korporacje międzynarodowe opanowują coraz większą grupę krajów poprzez zakładanie w nich sieci filii i przedstawicielstw. Zorientowane są one coraz bardziej na gospodarkę światową, a ich proces reprodukcji oddziela się od rynku narodowego. W dobie współczesnej właśnie ten fakt charakteryzuje nową jakość internacjonalizacji kapitalistycznego życia gospodarczego. Produkcja korporacji jest realizowana poprzez międzynarodowy podział pracy, wyniki badań i rozwoju technologicznego oraz plany zbytu są zorientowane na rynki światowe, a źródła zysku są tak samo umiędzynarodowione jak strategia lokowania kapitału. Nie może zatem dziwić, że polityka gospodarcza tego lub innego państwa kapitalistycznego okazuje się często bezsilna wobec międzynarodowych korporacji. Przede wszystkim dla krajów rozwijających się i słabo uprzemysłowionych państw kapitalistycznych transakcje tych organizmów gospodarczych stanowią stałe ognisko kryzysów. W swoim dążeniu do zysku i panowania korporacje pomijają interesy narodowe, zagrażając w ten sposób narodowej suwerenności i międzynarodowemu bezpieczeństwu ekonomicznemu. (fragment tekstu)
To właśnie wyrzekanie się arystokratyzmu, powinowactwa z naukami społecznymi, z psychologią i ekonomią, a tym samym sprowadzenie marketingu do poziomu rzemiosła stanowi źródło niepowodzeń i błędów. Zdegradowany i prymitywny marketing jest smutną częścią krajobrazu zdeklasowanego biznesu, w którym żądza zysku przesłania inne cele i ambicje. A wszystkie działania i zamierzenia są akceptowane, jeżeli w krótkiej perspektywie przyniosą korzyść i jednocześnie nie zagrażają żadne sankcje karne. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.