Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Programming techniques
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Developers possess mental models containing information far beyond what is explicitly captured in the source code. Objectives: We investigate the possibility to use source code annotations to capture parts of the developers' mental models and later reuse them by other programmers during program comprehension and maintenance. Method: We performed two studies and a controlled experiment. Results: Developers' mental models overlap and thus can be shared. Possible use cases of shared annotations are hypotheses confirmation, feature location, obtaining new knowledge, finding relationships and maintenance notes. In the experiment, the presence of annotations reduced program comprehension and maintenance time by 34%. Conclusion: Annotations are a viable way to share programmers' thoughts.(original abstract)
W obecnych czasach różnorakie podmioty publiczne, w tym rządowe i samorządowe, a także jednostki działające na rynku komercyjnym, gromadzą, przechowują i przetwarzają coraz większe ilości danych, również mikro i makroekonomicznych. Coraz częściej ich analizy analizy upowszechniane są w Internecie w formie różnorakich wykresów tworzonych za pomocą różnych technik i narzędzi projektowych. W artykule przedstawiono charakterystykę oraz wyniki analizy porównawczej wybranych technik prezentacji danych w formie interaktywnych wykresów generowanych w oknie przeglądarki internetowej. W konkluzji wykazano, że opisywane techniki różnią się m.in. oprawą graficzną, możliwościami projektowymi, technikami programistycznymi, na których bazują, a także licencją oraz dostępem do wsparcia technicznego.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono porównanie klasycznego podejścia prognozowania wpływów z tytułu należności z podejściem opartym na technikach drążenia danych. Zaproponowane podejście wykorzystuje sieci neuronowe do wyszukiwania zależności w zgromadzonym przez przedsiębiorstwo archiwum danych, na podstawie których dokonywana jest następnie prognoza wpływów. Oprócz wyznaczenia prognozy wpływów należności w artykule przedstawiono również wykorzystanie technik programowania z ograniczeniami do przeprowadzenia symulacji uzyskania zadanego poziomu płynności finansowej. W przypadku istnienia rozwiązania wyznaczony zostaje zbiór alternatywnych zestawów parametrów zmiennych decyzyjnych.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zbadanie zależności między klimatem organizacyjnym a motywacją i efektywnością pracy w zwinnych zespołach programistycznych. W artykule opisano pojęcie klimatu organizacyjnego, jego czynniki oraz ich wpływ na motywację i efektywność w zespołach. Badanie przeprowadzono w pięciu zespołach programistycznych, które działają zarówno w przedsiębiorstwach, których główna działalność opiera się na tworzeniu oprogramowania, jak i w przedsiębiorstwach, w których zespoły tworzą oprogramowanie wyłącznie na użytek wewnętrzny firmy. Zespoły te używają zwinnych metod wytwarzania oprogramowania. Badania empiryczne przeprowadzono za pomocą ankiety wśród członków wybranych zespołów. Wyniki wskazują, iż standardowe czynniki motywujące nie wystarczają do motywowania i zatrzymywania programistów w firmie. Cenią sobie oni samodzielność w wykonywanych zadaniach i chcą mieć realny wpływ na funkcjonowanie firmy. Niezmiernie ważna jest dla nich atmosfera w miejscu pracy. Czynniki klimatu organizacyjnego składają się na powszechnie rozumianą atmosferę pracy. Każda organizacja może kształtować je w celu osiągnięcia jak największej motywacji pracowników, a co za tym idzie - ich efektywności. Warto zauważyć, że zwinne metody tworzenia oprogramowania determinują intensywność niektórych z tych czynników. Zastosowanie parametry i odpowiedni pomiar czynników w projektach, procesach i zespołach IT pozwala nam określić, czy działają one optymalnie, a następnie dążyć do poprawy ich efektywności. Zmotywowani, kreatywni i zadowoleni pracownicy nie tylko identyfikują się z firmą, lecz także pracują wydajniej.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.