Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Programy antywirusowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Analiza skuteczności programów antywirusowych
100%
Wprawdzie wszyscy są świadomi tempa, w jakim powiększa się zakres popularności Internetu, ale dane liczbowe dotyczące tego procesu są naprawdę imponujące. W ostatnim czasie Intel rozesłał bardzo interesującą infografikę (do której autorzy artykułu dotarli poprzez stronę Marka H. Goldberga), która obrazuje rozwój Internetu. Liczba urządzeń sieciowych, poprzez które korzystać można z zasobów Internetu, osiągnęła już liczbę mieszkańców Ziemi i szacuje się, że zostanie podwojona za 3 lata. Co minutę (!):  przez Internet przesyłanych jest prawie 640 TB danych,  do YouTube ładowanych jest kolejnych 30 godzin materiału filmowego, a 1,3 mln użytkowników ogląda zgromadzone tam już materiały,  6 mln osób przegląda Facebooka,  Google udziela odpowiedzi na ponad 2 mln zapytań,  wysyłane są 204 mln listów elektronicznych. Oczywiście znaczną część przesyłanych e-maili stanowi spam, w ostatnich latach stanowi on 80-85% wszystkich przesyłek elektronicznych, a według ostatnich danych dostępnych autorom podczas pisania artykułu wynosił on 80,6%4. Każdy niezamawiany list o charakterze handlowym stanowi pewną uciążliwość dla odbiorcy, który traci swój czas na określenie jego charakteru, a następnie ewentualne usunięcie go, ale o wiele gorsze jest to, że aż w 3% korespondencji znajdują się szkodliwe pliki. (fragment tekstu)
Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Wraz ze zwiększaniem się aktywności społeczeństwa w cyberprzestrzeni pojawia się również silniejsza potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa w tym obszarze. Zagrożenia manifestujące się w internecie nie ograniczają się jedynie do wirtualnej przestrzeni - mogą oddziaływać na fizyczny świat. Przykładami takich zagrożeń są ogłoszenia sprzedaży nielegalnych towarów lub próby wyłudzeń. Szybkie tempo rozwoju technologicznego powoduje, że również tradycyjne metody pozyskiwania informacji stają się niewystarczające do automatycznego monitorowania sieci w celu wykrycia tego typu potencjalnych zagrożeń. Artykuł przedstawia problem monitorowania źródeł w cyberprzestrzeni oraz wskazuje na istniejącą lukę pomiędzy wolumenem dostępnych informacji a zdolnością do podejmowania decyzji przez jednostki odpowiedzialne za ocenę zagrożenia w internecie (np. policję, administratorów i moderatorów stron). Prezentuje też jedną z inicjatyw z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, jaką jest projekt "Semantyczny Monitoring Cyberprzestrzeni". (abstrakt oryginalny)
W artykule autor zaprezentował i zanalizował na przykładzie wykorzystania w wyższych uczelniach w Polsce, funkcjonalność nowoczesnych pakietów bezpieczeństwa dla stacji roboczych. (abstrakt oryginalny)
Niniejsza praca dotyczy zagadnień związanych z bezpieczeństwem informatycznym organizacji (firmy, przedsiębiorstwa, organizacji). Bezpieczeństwo to polega na ochronie zasobów organizacji przed naruszeniem poufności, dostępności i integralności. Aby prawidłowo zaprojektować system bezpieczeństwa należy zidentyfikować zasoby informacyjne firmy, określić podatność na zagrożenia oraz dopuszczalny poziom ryzyka. Ta faza analizy poprzedza powstanie założeń do projektu polityki bezpieczeństwa, który powinien zawierać podział na sfery, strategię ochrony tych sfer a także wskazywać na narzędzia sprzętowe i programowe (szyfrowanie, ściana ogniowa, system antywirusowy).(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Bezpieczeństwo i niezawodność sieci firmowej dużej skali - studium przypadku
63%
Celem artykułu jest omówienie ochrony antywirusowej w korporacji. Zadaniem tej ochrony ma być zabezpieczenie użytkowników komputerów i systemów informatycznych IT oraz systemów produkcyjnych przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami. Opisano, jak wybierać program antywirusowy, oraz wskazano najszybszą ścieżkę wdrożenia takiego oprogramowania. Omówiono narzędzie, które pozwala utrzymać bezpieczeństwo sieci firmowej lub korporacyjnej na wysokim poziomie niezawodnościowym. Zaproponowano metodę ułatwiającą wdrożenie systemu przy uwzględnieniu zasad grup dostępnych w usłudze katalogowej Active Directory Domain Services.(abstrakt oryginalny)
Obecnie ochrona komputerów stacjonarnych już nie wystarcza. Zabezpieczać musimy także laptopy, smartfony oraz tablety, ponieważ za pośrednictwem każdego z tych urządzeń sprawdzamy pocztę, logujemy się do banku lub korzystamy z portalu społecznościowego. W nich także przechowujemy ważne dla nas dane, a przecież hakerskie ataki stały się o wiele bardziej wyrafinowane w stosunku do tych sprzed lat kilku. Właśnie dlatego zabezpieczenie przed wirtualną kradzieżą stało się jednym z największych wyzwań współczesnego świata. Wśród polskich firm antywirusowych mających poważne sukcesy w tej dziedzinie jest ESET.(fragment tekstu)
W latach 1997-2003 wirusy komputerowe spowodowały na całym świecie straty sięgające 77 mld USD. Kolejne wersje groźnych infekcji nakręcają jednak koniunkturę w segmencie sprzedaży programów antywirusowych nawet o kilkadziesięt procent. Tym samym wzrasta globalna wielkość rynku oprogramowania antywirusowego.
Krótki artykuł o nowinkach technologicznych prezentowanych na tegorocznych targach informatycznych INTER BANK. Targi stały się okazją do nagrodzenia firm dostarczających technologię do banków. Nagrodę przyznano m.in. COMP Rzeszów S.A. w katergorii - systemy informatyczne i bankowość elektroniczna.
Na corocznym Forum Bezpieczeństwa Banków ostatnio pojawił się ważny wątek w odniesieniu do cybertarczy dla całego sektora bankowego. Jest to pomyślane jako koncepcja projektu tzw. parasolowego, w skład którego wchodziłoby kilkanaście mniejszych podprojektów. Swoim zasięgiem obejmowałyby one zarówno obszar wewnętrzny w ramach działalności ZBP, jak i zewnętrzny nakierowany na współpracę z innymi instytucjami zewnętrznymi. Niezależnie od tych inicjatyw banki zalecają, aby klienci dla swojego bezpieczeństwa mieli we własnych urządzeniach z internetem zainstalowane programy antywirusowe. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.