Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 211

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Programy lojalnościowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Zdobywanie i utrzymywanie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa jest uwarunkowane jego innowacyjnością, oryginalnością decyzji marketingowych oraz aktywnym oddziaływaniem na rynek. Do dyspozycji przedsiębiorstwa pozostaje wiele różnorodnych narzędzi marketingowych, których odpowiednie kształtowanie umożliwia osiągnięcie sukcesu. Badania dowodzą, że względnie trwałe źródła przewagi konkurencyjnej oparte są na trudno mierzalnych czynnikach. Stabilizacja tempa wzrostu i stan nasycenia wielu rynków oraz osłabienie siły nabywczej większości podmiotów rynkowych skłaniają przedsiębiorstwa do poszukiwania nowych form aktywnego oddziaływania na rynek. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów walki o klienta jest budowanie przywiązania do marki i firmy, czyli budowanie lojalności i partnerstwa. Lojalność można budować na wiele sposobów, a jednym z nich jest wdrożenie programu lojalnościowego.Obecnie programy lojalnościowe stały się często stosowaną praktyką, nie tylko charakterystyczną dla stacji benzynowych, operatorów komórkowych czy przedsiębiorstw handlowych. Wynika to głównie z dwóch podstawowych przyczyn. Po pierwsze firmy coraz częściej zdają sobie sprawę, że bardziej opłaca się im dbać o klientów, których już pozyskały, niż pozyskiwać nowych. Po drugie standardem stało się oferowanie klientowi uczestnictwa w programie lojalnościowym. (fragment tekstu)
2
Content available remote Budowa relacji z klientami na przykładzie Grupy Hotelowej Orbis
80%
Celem artykułu było ukazanie procesu tworzenia, umacniania i wzbogacania relacji między usługodawcą a usługobiorcą, na przykładzie działań podejmowanych przez Grupę Hotelową Orbis. Wyodrębniono główne etapy tego procesu. Dokonano również identyfikacji zachowań na jego poszczególnych etapach. Opracowanie to może stanowić podstawę do podjęcia pogłębionych analiz dotyczących efektywności podejmowanych przez Grupę działań.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Wykorzystanie programów lojalnościowych na rynku biur podróży
80%
Głównym zadaniem programów lojalnościowych jest wspieranie procesu kształtowania lojalnego klienta. W artykule zaprezentowano przesłanki stosowania, zasady projektowania programów lojalnościowych, a także przedstawiono wyniki badań ankietowych dotyczących oceny stopnia wykorzystania tego narzędzia w działalności biur podróży w Polsce.(abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest przedstawienie programu lojalnościowego jako narzędzia przedsiębiorcy, wskazanie koncepcji procesowego podejścia do opracowywania i wdrażania takich przedsięwzięć oraz omówienie studium przypadku oferenta usług procesowych w tym zakresie. Rosnące zainteresowanie programami lojalnościowymi sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej oprogramowania i usług związanych z obsługą programów. Szczególnie ważne staje się zaadaptowanie metodyki i zasad zarządzania procesowego do tworzenia i wdrażania programów lojalnościowych, co zostało zaproponowane w artykule.(abstrakt oryginalny)
17 maja każdego roku ma być Światowym Dniem Społeczeństwa Informacyjnego. Szereg krajów, w tym Polska, wprowadza programy rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Fakty te wskazują na to, że dążenie do informatyzacji społeczeństwa uznawane jest za coś istotnego (dobrego) i pożądanego. Podobnie choć już w mniejszej skali ocenić możemy dwa pozostałe pojęcia. Zarządzanie wiedzą traktuje się jako występowanie "procesów umożliwiających tworzenie, rozpowszechnienie i wykorzystywanie wiedzy, które wspomagają osiąganie założonych celów przedsiębiorstwa i stymulują ciągły jego rozwój". Są to zatem procesy pożądane, czy wręcz konieczne. Z analogiczną sytuacją mamy do czynienia w przypadku lojalności konsumenckiej, która ma być pożądana nie tylko z punktu widzenia przedsiębiorcy, ale także samego klienta. Podkreśla się, że konsument jest lojalny wobec firmy między innymi dlatego, iż "produkt oferowany przez nią dostarcza mu pozytywnych wrażeń, emocjonalnych". 13 Zjawisko to winno być zatem, jak zostało to wskazane już wyżej, obustronnie pożądane. Ta dominująca, pozytywna ocena wskazanych obszarów nie jest jednak ewaluacją jedyną. Lojalny klient może okazać się bowiem klientem droższym i bardziej, z racji "stażu" wymagającym14; zarządzanie wiedzą wiąże się często z ekonomicznie niebezpiecznym problemem kosztów wynikających z przetwarzania danych niepotrzebnych, a rozwój społeczeństwa informacyjnego z dalszą instrumentalizacją człowieka. Poruszone problemy warto zatem rozważać każdorazowo w kontekście szerokiej, interdyscyplinarnej perspektywy.(fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano wyniki badań własnych, dotyczących oceny skuteczności programów lojalnościowych w odniesieniu do segmentu młodych dorosłych (osoby w wieku 18-29 lat). Przeanalizowano między innymi ich popularność w badanym segmencie rynku, przyczyny przynależności młodych klientów do programów, ocenę nagród oferowanych w programach, a także ich skuteczność w kreowaniu przywiązania do marki.(abstrakt autora)
Celem artykułu jest próba ujęcia istoty grywalizacji jako narzędzia zarządzania zaangażowaniem konsumenta. Rodzajem wykorzystanej metodologii badawczej jest analiza literatury przedmiotu oraz stron internetowych prezentujących programy grywalizacyjne. Omówiono obszary zastosowań grywalizacji. Zaprezentowano przykłady programów grywalizacyjnych w różnych branżach. (abstrakt autora)
W artykule skupiono się na istocie i charakterystyce modeli kształtowania lojalności klientów w formie programów lojalności. W pracy zawarto również prezentacje najnowszych badań w zakresie wdrażania programów lojalności w polskich przedsiębiorstwach.
9
Content available remote Rozwój personelu jako sposób na podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw
80%
W artykule autor zwraca uwagę na znaczenie zasobów ludzkich we współczesnych przedsiębiorstwach. Wskazuje, że poprzez rozwój personelu przedsiębiorstwa mogą podnieść poziom konkurencyjności. We współczesnym świecie nie wystarczy sporadyczny udział w szkoleniach, ale konieczny jest kompleksowy rozwój tych zasobów, polegający m.in. na stworzeniu sprzyjających, rozwojowych warunków, efektywnym motywowaniu do rozwoju personelu, stosowaniu coachingu, mentoringu i counsellingu.(abstrakt autora)
10
Content available remote Programy lojalnościowe i multipartnerskie z perspektywy konsumenta i firmy
80%
Programy lojalnościowe i multipartnerskie stanowią coraz częściej spotykane narzędzie w budowaniu lojalności klienta oraz poznawaniu jego preferencji nabywczych. W artykule przeanalizowano zagadnienie programów lojalnościowych i multipartnerskich w ujęciu teoretycznym oraz praktycznym na rynku polskim. Wskazano na ich wady i zalety. Przytoczono takŜe wyniki badań nad popularnością narzędzia, jakim jest program multipartnerski, oraz doborem partnerów do programu.(abstrakt autora)
W niniejszym artykule wykorzystano wyniki badań (eksploracyjnych i konfirmacyjnych) przeprowadzonych w ciągu blisko trzech lat wśród menedżerów sprzedaży, marketingu i zakupów. Przedstawione wyniki wskazują na istotną rozbieżność pomiędzy oczekiwaniami w zakresie kształtowania relacji przez klientów a działaniami podejmowanymi przez przedsiębiorstwa prowadzące strukturyzację w formie programów lojalnościowych na rynku instytucjonalnym.(abstrakt oryginalny)
Bony żywieniowe, podarunkowe i premiowe to jedna z najpopularniejszych na świecie form pozapłacowego wynagradzania pracowników oraz element pracowniczych programów lojalnościowych w wielu firmach. Jednak w Polsce bony zdobywają popularność bardzo powoli.
W prezentowanym artykule przedstawiona została istota modelu przewidywania wystąpienia lojalności klientów oraz jego przykładowe zastosowanie i weryfikacja dla organizatora turystyki działającego na polskim rynku. Na podstawie danych z przeszłości dotyczących cech, aktywności i historii zakupowej klientów autorzy zaproponowali zbudowanie modelu predykcji lojalności klientów biura podróży, opartego na sieci neuronowej typu MLP, którego skonstruowanie pozwoliło podzielić klientów na grupy o różnym poziomie zagrożenia odejściem z jednej strony i różnych szansach na dalsze zakupy z drugiej strony. Dzięki temu można zaprojektować odpowiednie działania marketingowe dla wydzielonych przez model grup klientów. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem artykułu jest analiza doświadczeń w zakresie wdrażania programów lojalnościowych oraz identyfikacja czynników wpływających na ich implementację w działalności marketingowej biur podróży w Polsce. Jego realizacji posłużyły wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród 290 podmiotów organizacji i pośrednictwa w turystyce. Wyniki badań przeprowadzonych z wykorzystaniem metody drzew klasyfikacyjnych jako najważniejszy czynnik warunkujący implementację programów lojalnościowych w działalności biur podróży wskazały wielkość podmiotów organizacji i pośrednictwa, wyrażoną poziomem zatrudnienia, a w drugiej kolejności rodzaj działalności oraz specyfikę świadczonych przez nie usług(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie problematyki zastosowania systemów informatycznych w programach lojalnościowych. W artykule zostanie przedstawiona istota przedsięwzięcia, jakim jest program lojalnościowy, typologia programów według kryterium poziomu zaawansowania procesów nagradzania, analizy zachowań klientów i komunikacji, czyli obszarów ściśle zależnych od zastosowania zaawansowanych technologii informatycznych. Istotny nacisk zostanie położony na wskazanie problemów, z którymi spotykają się operatorzy działających programów, a także analizę tych problemów, które ściśle wiążą się z wykorzystywanymi rozwiązaniami informatycznymi, a których rozwiązaniem może być modyfikacja lub wymiana systemu informatycznego. Końcowa część artykułu zostanie poświęcona na analizę rozwiązań informatycznych wykorzystywanych w programach lojalnościowych oraz ich wpływu na efektywność takich pro-gramów celem zdefiniowania modelu architektury systemów informatycznych programu lojalnościowego, który zapewni możliwość elastycznego rozwoju programu i w efekcie jego sukces. (abstrakt oryginalny)
Program lojalnościowy dawno już przestał być ekskluzywnym wyróżnikiem marki, co gorsza stał się "must have", do tego często pozbawionym emocji. Karta + punkty + nagroda = nuda. Dzisiaj, kiedy w ciągu jednego dnia można osiągnąć poziom miliona wpisów na Twitterze, liczy się przede wszystkim szybkość. (fragment tekstu)
Niewątpliwie cenny dla każdej firmy jest ten partner biznesowy, który regularnie powraca do marki. Lojalny kontrahent nie tylko systematycznie sięga po określone produkty czy usługi, ale też poleca markę w swoim otoczeniu. Jak osiągnąć taki stan? (fragment tekstu)
Społecznościowe tendencje w sieci coraz częściej wpływają na założenia i ostateczny kształt programów lojalnościowych. W przyszłości budowanie przewagi konkurencyjnej może skupić się bardziej na przynależności do danego środowiska i możliwość interakcji z innymi uczestnikami niż na atrakcyjność nagród w programach. (fragment tekstu)
Autor artykułu prezentuje dekalog dobrych praktyk, dzięki którym łatwiej budować lojalność klienta względem marki. Radzi, między innymi, wyróżnianie marki ciekawymi nagrodami dla uczestników programów lojalnościowych, konsekwencje w przyjętych zasadach, a także odwzajemnioną lojalność wobec klientów.
Program lojalnościowy to takie przedsięwzięcie, które działa czasami, dla niektórych przedsiębiorstw i pod niektórymi warunkami. Zbudowanie dobrego programu lojalnościowego nie jest zadaniem prostym. Nie wystarczy samo wymyślenie mechanizmu nagradzania lojalnych klientów, istotne jest również właściwe określenie celów, które przedsiębiorstwo zamierza osiągnąć. To cele determinują wybór i sposób zastosowania odpowiednich narzędzi marketingowych, w tym systemów lojalnościowych. Zanim przedsiębiorstwo rozpocznie budowę programu lojalnościowego, dokładnie analizuje jego sytuację rynkową, pozycję, oczekiwania i preferencje klientów, identyfikuje klientów najbardziej dochodowych i przekrój kupowanych przez nich produktów. Określa następnie grupę docelową, produkty/usługi, budżet marketingowy, strategię działania oraz obszary ryzyka. Niezwykle istotne jest również dopracowanie systemu komunikacji między uczestnikami programu. W tym miejscu zasady organizacji programu na każdym jego poziomie muszą być jasne i czytelne. Sukces programów lojalnościowych zależy od prawidłowo zaprojektowanego systemu lojalnościowego, a także identyfikacji wielu czynników zewnętrznych. Niniejszy artykuł przedstawia proces budowy programów lojalnościowych możliwy do zastosowania w praktyce. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.